Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » A terhesség befejező műtét...

A terhesség befejező műtét befolyásolja a méhszáj állapotát?

Figyelt kérdés
Első tethességem alatt veszélyeztetett voltam, korai méhszáj nyílás miatt. Megszületett a gyermekem időre, majd rá 10 hónapra terhes lettem. 8 hetesen missed ab, műtét. Szeretnénk kistestvért. Viszont félek tőle, hogy megint végig kell feküdni a 9 hónapot :( 13 hónapja szültem, és 2021. novemberben volt műtétem. eddig nem mondta a doki, hogy gond lenne a mehszajjal, viszont nem tudom mennyire kavarhat be egy ilyen műtét!? Gyengítheti azt? Van esetleg tapasztalata valakinek?

2022. jan. 29. 05:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Semennyire.
2022. jan. 29. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is méhnyak elégtelenségem van. Emiatt el is vetéltem az ikerbabáimat a 20. héten, az első terhességemből.Ez szülést + befejező műtétet jelentett.

A másodiknál azt mondták, hogy egy babával nem lesz ilyen gondom. Ehhez képest 1-gyel 2 héttel hamarabb nyíltam, mint kettővel (ekkor kaptam meg a méhnyak elégtelenség diagnózisát). Hogy köze volt-e ennek ahhoz, hogy volt egy befejező műtét (és 2 hónapra rá egy hysteroscopia is); nem lehet egyértelműen kimondani, meghatározni; de tény, hogy én ilyen történések után kevesebb terhelés mellett is hamarabb nyíltam.

Szóval szerintem nem árt az óvatosság. Hozzáértő orvost kell keresni legközelebb, aki rendszeresen UH-gal(!) nézi a méhszájat; és én a biztonság kedvéért mindenképpen feltetetnék egy Arabin pesszáriumot.

Rendszeres UH-os ellenőrzés mellett időben lehet látni, ha kezd nyílni a méhszáj, és időben be lehet avatkozni egy méhszájzáró műtéttel. A kislányomat így sikerült megmenteni.

2022. jan. 29. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha már az elsö terhességed alatt volt ezzel gond, akkor most is valószínüleg lesz. A befejezésnek ehhez semmi köze
2022. jan. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

En is ikerbabakkal veteltem el a 22.heten.

16.héten kaptam most Arabin pesszariumot,4 cm méhnyak,teljesen zart vagyok.

A doktornő nem mondott ágynyugalmat,de én a lehető legtobbet pihenek.

2022. jan. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Az arabin pesszáriumot bármelyik nőgyógyász fel helyezheti? Vagy ez hogy működik? Van esetleg valami negativuma?
2022. jan. 29. 20:53
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

SOTE2-n dolgozo orvosok ismerik es hasznaljak leginkabb.

Sajnos videken nem elterjedt.

2022. jan. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor ha esetleg szükséges lesz majd próbálok orvost keresni a SOTE-n
2022. jan. 29. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!