Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Mit tehetnék kettő vetélés...

Mit tehetnék kettő vetélés után, hogy sikerüljön egy egészséges terhesség?

Figyelt kérdés

Elmúlt évben kettő elhalt terhességem volt, egyik már az első szívhang vizsgálat után halt el, második sajnos eddig sem jutott el.

Kémiai terhességem is volt, de csak nagyon halvány tesztcsík jelezte, kizárólag 10-es teszten, de hogy hihetek ennek, az is alátámasztotta, mert 5 nappal kitolódott az akkori ciklusom, valószínű nem a teszt volt rossz.

Ezek után nem tudom, mit tegyek, belevághatok-e újra, mivel segíthetnék a helyzetemen.

Orvos nem igazán foglalkozott velem, semmilyen tanácsot nem kaptam, sem vizsgálati irányokat nem jelölt ki.


Pajzsmirigy tökéletes, progeszteron rendben, elvileg uh szerint minden oké, nincs ciszta, peteérés van, méhnyálkahártya rendben, terheléses cukor rendben. Ciklusom szabályos.


38 éves vagyok, így sajnos az életkor nem a legideálisabb, annyi, hogy igyekszem sportolni és kifejezetten egészségesen élek, súlyfelesleg nincs.


Ennyit tudok magamról... Mit tudtok tanácsolni, merre tovább?

Esetleg aki hasonló cipőben járt, mi jelentett megoldást? (tudom, minden szervezet más, inkább csak azért is kérdezem, hogy lelkemnek is jó hallani, hogy innen még van remény.)


Köszönöm szépen a válaszokat!



2022. ápr. 27. 11:08
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
De ez nem igaz szerintem 2 v 3 vetélést követően habitualis vetelesnek hívják és küldenek genetikara.
2022. ápr. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

amúgy nem tudom honnan jön ez a d vitamin sokaknak.

még a betegtájékoztatóban is benne van, hogy:

“ Nem várható, hogy a szervezet normál D-vitaminszintje bármilyen hatást gyakoroljon a termékenységre”

pedig aztán ha valakinek érdeke, hogy emiatt agyba-főbe szedjék az a gyógyszergyártó…

2022. ápr. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
21-es hidd el, engem nem küldtek sehová... Nem írnám, ha nem ezt tapasztaltam volna.
2022. ápr. 27. 16:40
 24/32 anonim ***** válasza:
55%

Mióta próbálkoztok? 35 év felett fél év próbálkozás után meddőségi központ, nagyon számít az idő.


Szerintem is férfinak sperma vizsgálat az első (spermiogramm, DNS fragmentáció, ROS), ha magánba csináltatod 80-100.000 Ft, meddőségi központban 2 vetélés után talán megcsinálják ingyen. (spermiogram alap vizsgálat, a másik kettő nem).


Aztán synlabnál van infertilitás panel, most nem tudom melyikben mi van, de Leiden mutáció, mthfr mutáció, antiTPO, antiTG (normál pajzsmirigy értékeke mellett is lehet autoimmun betegség), cöliákia szűrés, ami fontos. Ezek is százezer körüli nagyságrend összesen.

2022. ápr. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

18 hónapja... De sajnos volt kihagyás, a vetélések után 2-2 hónap (most telik le lassan), volt két covid oltás (munkahelyem miatt sem volt választásom ezzel kapcsolatban), akkor is ki kellett haygni egy kis időt és volt covid fertőzésem is, amire beszedettek velem olyan gyógyszert (utólag azt mondom, teljesen feleslegesen), ami miatt papír szerint talán 10 nap szünet, nődokik szerint 1-2 hónap szünetet illik kihagyni.

Szóval azt elmondhatom, viszonylag hamar teherbe estem mindháromszor, csak nem tartottak sokáig (kémiai 5. hét, majd 7. hét és 9. hét - amikor megszakadtak...)

2022. ápr. 27. 22:16
 26/32 A kérdező kommentje:
felcseréltem, 7. héten volt a legutóbbi vetélés, vagyis akkor vált biztossá, hogy elhalt az embrió. Bár ennek nincs igazán jelentősége, milyen sorrendben következtek. Sajnos a lényegen nem változtat...
2022. ápr. 27. 22:18
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
Én is két vetélésen vagyok túl, az egyikkel hétfőn műtöttek. Én habituàlis vetélőnek számítok, így javasolták, hogy menjek immunológiára illetve hematológiára.
2022. ápr. 28. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

SZakember. Az Istenhegyin van aki habituális vetéléssel foglalkozik, Nekem megnézte, h mit nézettem meg és javasolt olyanokat ami olyan típusú problémát okozhatnak, ami nálam volt.

Szerintem is a DNS fragmentacio fontos a pasiknál, mert sok dolog kiderülhet, plusz véralvadás, bár az később állít meg egy egészséges terhességet. Úgy látom, hogy nálad is az van, hogy nem jutnak el a fejlődben egy szintre. Én magamnál ezért gyanakodtam arra, hogy sejt szintű baj van. Kor, IR, dns, kariotipus, immunilógiai baj mind rontják a sejteket.

2022. máj. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Tavaly én is így jártam, januárban sikerült végre. Ovulációs teszttel figyeltem az időt.
2022. máj. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a nőgyógyászom, hogy a terhességek 25%-a végződik vetéléssel. Sajnos én pont beleestem, az ismerőseim meg nem. Egyik barátnőmenek 2 terhesség rögtön ok, a másiknak az első ok. Én meg voltam a negyedik. Persze nem sorrendben. 😔

Fel a fejjel menni fog. Spermavizsgálat, aztán ha a férfinél minden rendben, én nem kínoznám magam tovább vizsgálatokkal, csak legyetek együtt amikor jól esik.

2023. jún. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!