Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Tényleg én reagáltam túl, és...

Tényleg én reagáltam túl, és túl érzékeny vagyok? Tényleg nekem van problémám?

Figyelt kérdés

Férjemmel 1 éve vagyunk házasok és múlt hónapban volt egy missed abortuszom. 8 hetes voltam. A petezsák 6 hetesnek felelt meg.

Ennek 1 hónapja volt, műtétem volt.

Érzelmileg ok vagyok, néha sírok és minél előbb szeretnék újra teherbe esni (tervezett baba volt, és mind a ketten 30asok vagyunk)

Férjem fél és várni akar.


A probléma a következő:

A húga pár hónapja szakított a barátjával akivel 3 évig voltak együtt. Eléggé depis és mindig sír.

Férjemet ez jobban aggasztja mint a mi babánk vesztesége. Minden nap érdeklődik a húga után és mondja mennyire rossz szegénynek.

De amikor én sírtam csak 1 hónappal a műtét után, rám szólt hogy ne sírjak és ennek már 1 hónapja, rég túl kellene lennem rajta.


Jeleztem hogy engem ez zavar hogy jobban érdekli ami a hugaval van mint ami velem történt. Mondta hogy ezt ne is hasonlítsam össze mert teljesen más az ő helyzete rosszabb mert 3 éves kapcsolat veszett nekem meg csak 2 hónapos volt a terhesség és szivhang sem volt szóval az szinte nem is volt igazi...


Szerinte nekem pszichológus kell és gyógyszer mert nem ok hogy még mindig sírok és hogy azonnal terhes akarok lenni.


Véleményem szerint csak akkor lepnek túl ezen ha újra terhes lennék és minden rendben lenne.


Valóban velem van a probléma vagy a férjem viselkedik furán?


2022. dec. 5. 20:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Hát, szerintem az a durva, hogy a férjed gyógyszerekkel tömne. Egy pasinak fogalma nincs, min megy egy nő keresztül vetéléskor és az azt követő időszakban. Én a helyedben átgondolnám ezt a házasságot, pláne az újbóli gyerekvállalást ezzel az emberrel.
2022. dec. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%

Nem viselkedik furcsán. Úgy viselkedik, mint egy érzéketen tuskó. Felajánlanám, hogy akkor d.ugja a húgát.

És erősen elgondolkodnék a kapcsolatunkon, de biztos nem az volna a célom, hogy minél előbb teherbe essek tőle...

2022. dec. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
28%
Empátia 0. Azért,mert neked rossz másnak nem lehet rossz? A te fájdalmad a legnagyobb? Férjednek a húgáról van szó még szép,hogy érdekli. Nem halsz bele te se ha nem rögtön leszel újra terhes. 1 hónapja volt még csak
2022. dec. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%
A férjed sztem hárít, nem akarja felfogni, hogy a saját leendő gyereke halt meg, ezért inkább a húga problémájára koncentrál. Neki kéne pszichológus. A te reakcióid teljesen egészségesek. Kitartás.
2022. dec. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%

Sajnálom a veszteséged. Nyilván nem oké a férjed viselkedése. De szerintem a gyászt végig kell csinálni nem lehet megúszni. Egy másik baba maximum figyelemelterelés lenne.

A férjed hozzáállása engem is aggaszt, biztos hogy akarja a babát? Hogy fog tudni téged támogatni majd amikor esetleg szülés utáni depressziód lesz? Nem azt mondom hogy válj el emiatt, de mindenképp beszéljetek dolgokról, mert utólag rosszabb rájönni hogy nem lesz apja a gyereknek.

2022. dec. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%
Ha az én férjem viselkedne így velem, már nem lenne a férjem. Ez egy tahó már bocs.
2022. dec. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
52%
Sokféle probléma történhet az emberek életében és nagyon gyerekes ezeket összehasonlítani. Óvodás szint, ha te kezdted ezt akkor veled van a gond és a ferjednek van igaza. Egyébként mennyi ideig nem lehet másnak problémája mert neked volt egy missed ab-od és csak arról lehet beszélni?
2022. dec. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
41%

4# Én igazán nem akarok bunkó érzéketlen lenni. De kérlek ne beszélj már leendő gyerek haláláról, mikor még szívhang sem volt, csak egy sejtcsomó volt, ami megállt a fejlődésben.


Kedves Kérdező!


Szerintem a dolgot nem lehet egy kalap alá vonni. Nyílván mindenkinek a saját problémája a nagyobb, a fájdalmasabb, ami valahol érthető.

De ez a kettő köszönő viszonyban sincs egymással.


A férjed azért ekkora tirpák,mert férfi létére sosem fogja tudni átérezni. A legtöbb férfi a gyerekéhez is jóval később kötődik.

2022. dec. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
42%
Ugyan ezért le leszek pontozva de véleményt kérdeztél szerintem, nem volt érzéketlen a férjed amúgy a legtöbb pasi másképp áll a gyerekhez… nekem a férjem sose volt pl pocak simogató beszélek a hasadban lévő gyerekhez mégis miután már számára is ott volt nagyszerű apuka lett. Ő neki nem feltétlen olyan komoly dolog ez tudod mint akik szándékosan abortuszra mennek ez még nem mindenkinek számít gyereknek. Ettől függetlenül az gondold át hogy, ha ilyen számodra fontos dolgokba nem értetek egyett akkor mi lesz később. Kicsit lehetne együtt érzőbb az érzéseid felé de egyszerűen szerintem csak máskép gondolkodik. Az hogy a húga helyzete fontosabb egyértelmű hisz már eltelt egy hónap az élet megy tovább, azt azért tud, hogy az anyaság a mai világba egy igen magányos műszak, a férjed akkor is el fog menni ha lesznek fontos dolgok mikor te ugy érzed hogy kivagy szipolyozva és senki nem foglalkozik az érzéseiddel.
2022. dec. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
66%

8as,

Lehet itt a szavakon vitatkozni, akkor hívjuk magzatnak, nekem mindegy, nem vagyok ilyen életpárti bullshithívő, csak arra akartam kilyukadni, hogy az a sejtcsomó az az ő gyereke lett volna pár hónap múlva, mégiscsak sokkal de sokkal közvetlenebbül érinti (kéne, hogy érintse), mint a húga pasija.

2022. dec. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!