Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Vetélés után könyebb vagy...

Vetélés után könyebb vagy nehezebb a teherbeesés?

Figyelt kérdés

2023. júl. 23. 18:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Állítólag könnyebb, de sajnos még nem tudom megerősíteni.☹️ Az első, jó időben történt próbálkozás nem volt sikeres, a másodiknak még várom az eredményét.

Egyébként én tettem fel erről kérdést, mindjárt linkelem, hátha okosabb leszel.

2023. júl. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
2023. júl. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%

Ez azért elsősorban attól függ, hogy az a baba mennyire könnyen jött össze és hogy miért ment el, illetve valóban rendesen kitisztultál-e. Ha amúgy is problémák voltak a fogantatással, akkor nagyobb az esély rá, hogy az alapprobléma továbbra is fennáll (kivéve nyilván, ha ismert és kezelve lett), és esélyes az is, hogy ugyanez okozta a vetélést. Például, ha a rossz minőségű férfi/női ivarsejtek miatt évekig nem jött össze, aztán véletlenül mégis, de genetikai hibás lesz az embrió, emiatt vetéléssel végződik, akkor a továbbiakban is jó eséllyel ugyanez lesz a kimenetele, ha nincs kivizsgálás, és nem derül ki a gond.

Vagy ha nem ürülsz ki rendesen/kialakul a műtét után hegesedés, akkor sajnos megintcsak újra vetélés lehet vége, illetve az, hogy nem tud beágyazódni az embrió, tehát létre sem jön a terhesség. (Én sajnos így jártam, féléves kálvária volt, mire kiderült, mi a gond, de ehhez kellett még egy nagyon korai vetélés... de miután rendesen kiürültem, az első hónapban megfogant a babánk, és már a 18 hetet tapossuk.)


De elvileg a statisztikák szerint, ha a vetélés egy szerencsétlen véletlen, és csak azért történt, mert rosszat dobott a gép, és a vetélés/műtét után nem alakul ki semmilyen komplikáció, akkor könnyebben teherbe lehet esni. Ez nem feltétlenül azt jelenti, hogy az első hónapban megfogan, de az első párban (azért a hormonrendszernek is helyre kell rázódnia, főleg egy idősebb terhességnél). Azzal magyarázzák, a szervezet emlékszik a terhességre. Meg talán kedvezőbbek a feltételek a méhben is, szoktak IVF-nél olykor méhfalat karcolni, mert állítólag jótékony hatása van a beágyazódásra.

2023. júl. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Első terhességre 7hónapot vártunk. Elhalt, műtöttek.

Műtét után az első mensit megvártuk, második már nem jött meg.


Aztan a 3.terhességre ismét 9hónap várakozás. Vetélés,műtét nélkül.

Itt a 2.mensi még megjött, a 3.már nem.



Nálunk bejött, hogy könnyebb utána a teherbeesés.

2023. júl. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 az agy ***** válasza:
0%
Szájon keresztül nehéz.
2023. júl. 26. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!