Hogy zajlik a missed ab?

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni, tegnap vérezgetés miatt elmentem az ügyeletre ahol kiderült, hogy nem fejlődik a baba, de szükséges második vélemény is, mára van időpontom az sztk-ba, elvileg ott adnak beutalót a műtétre.

Hogyan tovább? Milyen teendőim vannak?



2023. aug. 7. 06:31
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Arra lennék kíváncsi, hogy mennyi idő alatt kapok időpontot? Kell ilyenkor várni?
2023. aug. 7. 06:36
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ahogy elmondták, hogy műtét, másnap kellett mennem ekg és altató orvoshoz.

Kerek 1 hétre rá műtöttek.

2023. aug. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezz rá mikor menj be. Kell ekg meg egy aneszteziológus vizsgálat. Ha még nem szültél akkor elötte nap valószínűleg befektetnek, lesz ott is uh, kapsz tágítót, másnap műtét amikor sorra kerülsz. Ha már szültél reggel bemész, uh, amikor sorra kerülsz levisznek, elbódítanak, a műtét gyorsan megvan. Aztán pár órát vársz és mehetsz haza. Engem kb 10kor műtöttek, egykor már kezemben a záróval mehettem is haza.
2023. aug. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
26%

A missed ab azt jelenti, hogy befejezetlen vetélés, azaz a terhesség nem fejlődik, de nem ürül ki magától.

Amire te gondolsz, az a műszeres befejezés, azaz mikor műtéti úton befejezik a terhességet.


Kórházfüggő, mikor adnak időpontot, de jellemzően 1-2 héten belül.

2023. aug. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen, a missed ab műtéti része érdekel.

Ma reggel elkezdtem picit vérezni, nem tudom, megindul-e magától a dolog. Csak késő délutánra van időpontom az sztk-ba, emiatt kicsit aggódom is.

2023. aug. 7. 07:18
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem először magándoki állapította meg, hogy megállt a baba a fejlődésben, ekkor mondták, hogy hagyjam abba a progeszteront és írtak Ergam cseppet. Otthon sok vér kíséretében távozott belőlem "ez-az", nem volt kellemes, egy kis ideig sírtam is a fájdalomtól, pedig nálam az ritka...

Ezt követően kellett mennem a Klinkára ellenőrzésre, itt azt állapították meg, hogy nem tisztultam ki teljesen, adtak időpontot a műtétre. A megadott időpontban bementem a műtétre, felvettek osztályra, majd a műtét előtti UH során arra jutott a doki, hogy mégsem kell műtét, úgy néz ki, hogy maradéktalanul lezajlott a vetélés, ezért hazaküldtek azzal, hogy majd azért menjek vissza egy újabb ellenőrzésre, hogy biztos semmi nem maradt-e benn.

Visszamentem, akkor viszont újra azt látták, hogy nem teljesen üres még mindig a méhem, úgyhogy megint kaptam időpontot műtétre, ezúttal már meg is csinálták.

Ez időben nem tudom már pontosan, hogy alakult, de úgy emlékszem, hogy december 8. körül állapították meg a vetélést és január elején műtöttek, szóval nekem extrém sokáig tartott, mire végre túl lettem rajta, de gondolom, hogy az ilyen azért elég ritka.

2023. aug. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Lelkileg mennyi idő volt mire felépültetek? Én mióta tudom, azóta csak sírok, első baba lett volna, 2.5 év után, mikor eldöntöttem, hogy orvoshoz fordulok segítségért, akkor jött spontán.
2023. aug. 7. 07:25
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok, nekem nem tervezett baba lett volna, persze megtartottam volna mindenképp.

Mivel nem terveztük, ezért nem is gondoltam volna, hogy ennyire megvisel lelkileg :(

Igazából innen jöttem rá, hogy mennyire vágyom egy babára, és úgy érzem, hogy akkor tudtam igazán elengedni azt a terhességet (és abbahagyni a "mit rontottam el?" vekengést), mikor megszületett a kisfiam.

2023. aug. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

2 vagyok

Nekem 2.baba lett volna, volt már egy 2évesem.

4 hónap után lettem terhes. 7 hetesen csak üres petezsákot látott a doki. 8hetesen visszahívott, akkor 5hetesnek mondta. Volt embrió, csak szivhang nem.

Újabb 1 hetet várt, akkor is ugyan az az 5hetes méret volt. Akkor írt ki műtétre.

10hetes lettem volna, mikor műtöttek


Engem a baba elvesztése nen viselt meg olyan nagyon lelkileg, mint sokakat.

Én ami miatt iszonyú sokat sírtam, hogy szedjék már ki belőlem. Nem tudtam túllépni a tudaton, hogy hetek óta halott (pontosabban nem is élt) és magamban kell hordanom. Engem ez viselt meg rohadtul.

Megműtöttek, onnan számomra sokkal jobb lett.

2 hét múlva újra belevágtunk, első hónapban meg is fogant a lányunk.

2023. aug. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Pénteken lesz a missed ab műtét. Félek.

Ma egy kicsit erősebben elkezdtem vérezni, a legjobb az lenne ha itthon lezárulna ez a folyamat, nem szeretném őszintén ezt a műtétet, nem volt még soha semmilyen műtétem.

Amúgy mindig csinálnak uh-t a műtét előtt?

Még nem szültem, emiatt is rettegek, azt mondták menjek be reggel, kapok valami zselét, majd a műtét után még aznap mehetek haza.

2023. aug. 8. 15:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!