Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Mennyi idő után estetek újra...

Mennyi idő után estetek újra teherbe vetélés után?

Figyelt kérdés
meddig kellett próbálkozni, és mikor kezdtétek el? Minden rendben ment?
2023. aug. 11. 09:41
 1/9 A kérdező kommentje:
még hozzátenném: az orvos azt mondta 3 hónapot várjunk. ha testileg és lelkileg is készen állunk rá mindketten, akkor is kell ennyit várni? 40+ ok vagyunk, első gyerekünk lett volna.. csak nem tudom nem nagyobb-e a kockázat az újbóli vetélésre vagy bármire, ha túl hamar kezdjük. (magától távozott a magzat de megcsinálták a műtétet is azért.)
2023. aug. 11. 09:51
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sajnos még nem sikerült. Én is 40+ vagyok. Nálam nem volt műtét, azt mondta az első rendes menstruációt kell megvárni (a vetélésnél még nem rendes.) A következőnél lekéstük az ovut, utána meg volt 2 sikertelen. Abban bíztam, hogy ilyenkor könnyebb teherbe esni. Hát, nálam nem jott be☹️

Műtét után 3 hónapot szoktak mondani, de van, akik szerint nem kell várni. Orvosfüggő is.

2023. aug. 11. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a dokim, hogy 1 menzeszt várjunk meg és utána lehet próbálkozni. Szerintem így, hogy azért sürget titeket az idő, nem biztos, hogy várnék 3 hónapot a helyetekben. Mivel indokolta az orvosod a 3 hónapot?
2023. aug. 11. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Volt pár misedem, 14 hetes is de 1 vérzést mondott, elavult a 3 hónap

A fiammal vetélés után a 2.hóba már terhes voltam, minden rendbe volt

2023. aug. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt, ma màr semmi nem indokolja egy fiatal terhesség elvesztésénél a várakozást (nyilván egy középidős vetélés más kategória). Új kutatások szerint várni sem kell. Másrészt, 40+-osként azért nálatok már minden egyes hónap számít, ami a teherbeesés és egy egészséges gyerek kihordásának esélyét illeti. Én tuti nem várnék.
2023. aug. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
39 évesen missed ab, vártunk 3 hónapot, mert ezt javasolták, egyből összejött, megint missed ab lett. Utána lelki okok miatt 6 hónapot vártunk, elsőre sikerült, most vagyunk 23 hetesek.
2023. aug. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy év után sikerült újra teherbe esni (bár 31 voltam akkor). Cserébe a tesója intenzív szoptatás mellett a 4.ciklusban megfogant.

Nekünk is 3 hónap várakozás javasolt az orvos, de sok helyen olvastam, hogy ezt inkább berogzott szokásbol javasolják, de amúgy nincs tudományos alapja. Sőt, egyes források azt mondják, kuret után nagyobb az esély a teherbeesesre.

Én mondjuk megvártam, míg rendesen megjon a menzim. Mert pl kuret után az első menzim 2 napig tartott, gyengébb volt, máskor 7 napos.... Szóval ebből gondoltam, hogy a nyalkahartya alacsony volt, kevésnek kellett távozni, ha teherbe is estem volna, akkor sem tudott volna jól beagyazodni (amúgy emiatt javasolta a doki is hogy várjunk, emiatt mondják, hogy nagyobb az esély az újabb vetélésre).

De az orvosi ajánlasok eléggé ellentmondóak...

En is amondó vagyok, hogy 40 felett minden hónap számít, nem várnék 3 hónapot...

2023. aug. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is régi vágású volt az orvosom, így 3 hónapot mondott, azt kivártuk és erre 3 hónapra sikerült. A sógornőm majdnem 40 volt, ők is vártak valamennyit és utána viszonylag hamar sikerült, úgy 2-3 hónap lehetett.
2023. aug. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Februárban volt vetélésem. 10.hèten. (Első baba lett volna és 9.hónapban jött össze). Missed ab volt de nem kellett műteni. Három hónapot mondott az egyik doki, a másik 2-3 ciklust. Hat hét volt mire megjött. Utána megvártunk még egy ciklust és aztán kezdtünk próbálkozni. Azóta nem jött még őssze. 34 vagyok.
2023. aug. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!