Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Ebből már sejthető volt, hogy...

Ebből már sejthető volt, hogy baj lesz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Igyekszem tömören, és érthetően leírni azt, amit hónapok óta nem értek.


Babával való próbálkozás első hónapjától használok lh tesztet. Pár hónap elteltével sikerült is pozitívat tesztelni.

Bevallom kora tesztelő voltam mindig is, de ami negatív volt azt elfogadtam, és bíztam a következő hónapban mindig.


Szóval 10 dpon teszteltem abban a ciklusban először. A teszten egy halvány második csík megjelent, nem kellett forgatni, látható volt.

Onnantól végig teszteltem késés után 2 napig. Akkor már erősebb volt a tesztcsík, mint a kontroll.


Kértem időpontot terhesség megállapításra. Lh teszt azaz ovu alapján amikor mentem a nőgyógyászhoz már 7 és fél hetes lettem volna. Az orvos azt mondta 6+1 de van szívhang, minden rendben. Értetlenül álltam, hogy hov tűnt másfél hét, hisz a terhességi teszt is úgy jelzett, ahogy én számoltam. Megijedtem, de a félelmet felülmúlta az, hogy volt szívhang, és rendben vagyunk. Rá kereken egy hétre elkezdtem barnázni, egy másik orvos tudott azonnal fogadni. Elsőnek is mondta, hogy zárt a méhszáj, utána csinált ultrahangot, és kihangsította a szívhangot. Adott utrogestant, hogy szedjem. Neki is jeleztem miután megnyugodtam, hogy eltűnt másfél hét. Közben ő mérte, és megerősítette, hogy pedig igaz és 7+1 vagyok. Nem tudott válaszolni arra hova tűnt az a másfél hét.

Nem foganhatott később, hisz 10 dpon a teszt őt jelezte ki.


7+2 elöntött a vér, és vége volt.


Mindkét orvos azt mondta, hogy méretei alapján annyinak fele meg.

6+1 = 4mm

7+1 = 11mm

Szóval fejlődött szépen egy hét alatt.


35 napos lett volna az a ciklusom, ha ez segítség megfejteni azt, amit én nem értek.

Hova tűnt az a másfél hét?

Visszamaradt a korához képest, és ezért ment el?

Egyszerűen nem értem.


nov. 15. 18:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Miért kell mindent megmagyarázni?

Elment. Ezen változtatni nem lehet.

Valószínű oka volt, hogy elment. Lehet pont ez a fejlődési lemaradás.

Egy vetélésnek 1000 oka lehet.

nov. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy amiatt volt visszamaradva, mert amúgy is baja volt. Ezt biztosan sosem fogjuk megtudni. Nem tudom, létezik-e nagy adatgyűjtemény, amiből kiderülne, mennyire korrelál a fejlőddési elmaradás a vetéléssel. (Valamennyire biztosan - az egészséges babáknak nagyobb arányban kell közelebb lenni a normához, mert a genetikai hibák növelik az eltérés valószínűségét. Ha tanultál alap statisztikai fogalmakat, akkor megpróbálom elmagyarázni, miért.)


Szóval korreláció biztosan van, de lehet hogy nagyon gyenge. Ez esetben nem igazán lehet következtetni a jövőbeni vetélésre az elmaradásból.

nov. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első trimeszterben vészjósló, ha lemaradás van, noha a fogantatás ideje biztos, mert ilyenkor még egyformán fejlődnek az embriók.

Ez már jelezte, hogy valami nincs rendben. Esetleg az orvos elmérhette volna, az még egy opció, arra is van példa.

nov. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat az értetlen kérdésért, de te a 7 és fél hetet a 28 napos ciklus alapján nézed vagy a saját 35 napos ciklusod alapján? Mert ha a 35 napos ciklusod alapján mondod magad 7 és fél hetesnek, akkor az 28 napos ciklus alapján valójában csak 6 és fél hetes. Az a plusz-mínusz 2-3 nap eltérés meg nem számít.
nov. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%

Amiket heteket mérsz az utolsó menstruációdhoz számoltad vagy ovuláció mínusz 2 héthez képest?

Ha az utolsó menstruáció hoz akkor még is van hogy hol van az az egy hét...


Ha az ovuláció mínusz 2 héthez képest volt elmatadva akkor az már jelezhette hogy valami probléma volt az embrióval. Sajnos gyakran előfordul, felesleges válaszokat keresni, mert úgysincs rá egzakt magyarázat. Valami nem stimmelt, legközelebb remélhetőleg minden rendben lesz.

nov. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Lehet itt lehet az egészben a kavarodás. Sokan mondták, hogy mindenképp az utolsó menstruáció első napjától kell számolni, viszont kb ugyanannyian, hogy ovuláció napjától vissza kell számolni 14 napot, és azt a dátumot kelk figyelembe venni.


Egészpontosan dátum szerint így zajlott:

🔸Utolsó menstruáció első napja április 8

🔸Ovuláció április 28 (21.ciklusnap)

🔸Terhesség megállapítás Június 1 (ekkor mondtak 6+1et)

🔸Barnázni június 7.-én hajnalban kezdtem, aznap fogadott sürgősen másik nőgyógyász, és ő mondta hogy 7+1

🔸Június 8.-án kezdtem vérezni



Akkor ezekszerint megvan az a másfél hét mégis?

Hogy számolunk pontosan? Mindkét verziót mondták nekem akkor, és végképp nem értem mi a helyes számolás.


Az akkori nemvárt dátuma Május 12.

Nemvárt után 20 nappal voltam a dokinál, és akkor 6+1

Direkt vártam több, mint 2 hetet.


Belezavarodtam. Kérlek segítsetek

nov. 15. 20:01
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért számolnak az utolsó menstruációtól, mert az az egyetlen dolog, amit biztosan lehet tudni. Az ovuláció napja nem az, hiába az LH teszt és hőmérőzés. De a méreteket 28 napos ciklushoz igazítják, ahol azt feltételezik, hogy pont középidőben történt az ovuláció. Szóval 1 hét különbség így biztosan megvan. A többi lehet mérési hiba (hiszen milliméterekről beszélünk! Egy picikét is máshova teszi le a pontot, napokat tévedhet. Nem véletlen, hogy a 12. heti ultrahang alapján változtatnak terminust, ha kell), lehetett máskor az ovu, mint amikor feltételezed, stb. De igen, lehetett az is, hogy le volt maradva, ami miatt feltételezhető, hogy beteg volt, és nem fejlődött megfelelően.
nov. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ha biztos az ovuláció napja akkor aznap vagy 2+0. (Az orvosok nem fognak így számolni, mert nem fogják elhinni, hogy te biztosra tudod mikor volt ovulációd. Van olyan orvos aki még lombiknál se hajlandó a beültetés alapján számolni, mert a szentírás a menstruáció, akkor is ha valakinek lassan értek a tüszői és később volt leszívás, ami szerintem f.szság...)


Egyébként ilyen pici méreteknél lehet egy pár napnyi mérési hiba is.


De inkább engedd el. Nem változtat semmin az ha ezen rágódsz.

nov. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért ment el, mert szelektál a természet (vszeg beteg lett volna). Ennyi.
nov. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!