Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Van olyan, aki szoptatás...

Van olyan, aki szoptatás alatt többször is elvetélt?

Figyelt kérdés

20 hónapos a kisfiam, szerettünk volna kis korkülönbséggel második babát ezért már tavaly november óta próbálkozunk. Nagyon nagy cicista. Leválasztani eddig még nem bírtam pedig gondolhatjátok szinte mindent megpróbáltam már a drasztikus elvételen kívül (lehet nála csak ez sikerülne, nem tudom).

Júniusban volt egy missed abom, most újra terhes (6 hetes) vagyok. Eddig rendben volt minden, de most megint barnázni és görcsölni kezdtem reggel/délelőtt.

A délutáni és az esti alváshoz (éjszaka többször is) szopizik. Szoptatás közben nem érzem, hogy görcsölne a hasam. Szerintetek emiatt van? Már nem tudom mit tegyek, aggódom nagyon. :(

Volt valaki hasonló helyzetben?



nov. 19. 20:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%

A szoptatás nem zavar be a terhességbe. Nem amiatt vetéltél el. Szoptatás alatt méhösszehúzódások vannak (de az úgye orgazmus alatt is) még maximum nehezebb teherbe esni, de nem vetél el tőle az ember.

De ha nem győztelek még akkor lépj be facen a szoptatástámogatás csopiba ott vannak szakemberek, tudnak akár abban is segíteni, hogy elmondják hogy mit tudnak a szoptatás és a vetélés összefüggéséről és akár abban is hogy leválaszd.

nov. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Arra véletlenül sem gondoltál, hogy nem a szotatás a ludas, hanem hogy a tested még nem heverte ki az előző terhességet sem pl.?!🤦‍♀️ Értem én, hogy kis korkülönbséget akartatok, de a természet okosabb...
nov. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
71%
Pontosan ahogy a második írja. Ésszel
nov. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
A szoptatás, főleg ennyi, amennyit még te szoptatsz, rengeteg energiát visz el a testtől, és hormonálisan is bezavarhat. Nyilván annyira már lecsökkent a prolaktin szinted, hogy van peteérésed, de koránt sem biztos, hogy annak a minősége megfelelő ahhoz, hogy egy életképes terhesség legyen belőle. Remélhetőleg ezúttal szerencsétek lesz. Ha igen, akkor nem valószínű, hogy maga a szoptatás problémát okozna, de célszerű emelt dózisban pótolni a vitaminokat, ásványi anyagokat, már a babatervezés időszakában is.
nov. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
82%
De a szoptatás bezavar. Nekem 2 baba ment el, míg szopizott a fiam. 2 éves elmúlt mire leválasztottam. An őgyogyászom mondta, hogy magas a prolaktinom, így szoptatás alatt felejtsem el a teherbeesést, mert én nem az a típus vagyok akinek tolerálja a szervezete. Utána egyből összejött a második és sikeresen ki is hordtam.
nov. 19. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5%

mert én nem az a típus vagyok akinek tolerálja a szervezete.""

Ez mindent elárul.

nov. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Benne vagyok abban a csoportban, pont az ott olvasott infók miatt gondoltam, hogy az első vetélés lehet hogy csak "véletlen" volt és szoptatas mellett is simán ki lehet hordani egy egészséges terhességet, hiszen nagyon sokaknak sikerül. De már nem vagyok biztos benne.

A kisfiamnál a szoptatás inkább cumizás/komfortcici, mint táplálás már, hiszen mindent eszik (bár nem jó evő, néha ezt is a szopi számlájára írom).

A prolaktinom nem tudom mennyi, mindig pont terhes lettem, mikor kértem a beutalót, de ha ez a terhesség sem marad meg, muszáj lesz megnézetnem.

nov. 19. 21:02
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Van egy ideális max prolaktin tartomány, ami egyébként nem annyi, mint a ref tartományban meg van határozva. Ha ne adj isten probléma lenne ezzel a terhességgel, akkor nézesd meg, csak a tisztánlátás kedvéért.
nov. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem meg nem kőbe vésett. Ismerek akinek szoptatás mellett sem volt gond és olyat is, aki addig folyamat elvetélt 3x,szoptatás abbahagyása után pedig már nem volt gond.

2# 20 hónapos a gyereke, mit nem hevert ki a szervezete, bocsi? :D Tudod hány nő esik teherbe a gyerek 1 éves kora előtt? Pont nem ez a kis korkülönbség,szerintem.

nov. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2x volt missed ab műtétem,mindkét alkalommal szoptattam. nem tudom,hogy volt e összefüggés. Már nem szopizik a fiam,a következőnél,ha sikerül meglátjuk mi lesz. Persze ha az jól végződne,akkor sem biztos,hogy az előző kettőnél a szoptatás miatt zörtént baj
nov. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!