Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Rossz fog okozott valakinél...

Rossz fog okozott valakinél vetélést?

Figyelt kérdés

Egy hónapja volt műszeres befejezésem és nem tudtak semmit mondani, mi okozta a baba szívleállását. Első terhességem lett volna, nagyon sokára sikerült :(

9. Héten állt meg a fejlődésben.

Szeretném tudni hogy mi okozhatta, hogyha az “én hibám” akkor legközelebb ne fordulhasson elő ilyen. Olvastam hogy a rossz fog is okozhat vetélést és hát nekem van 2 rossz fogam+ most jött/jön 2 bölcsesség fogam is ferdén az ínyben. Szerintetek lehetett ez a gond?? Vagy van aki biztos abban hogy neki attól volt?


nov. 21. 13:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A rossz fognak nagyon rossznak kell lennie ehhez, konkrétan hosszú ideig folyamatos gyulladásban kellne hogy legyen. Kizart hogy amiatt veteltel volna el. Ne keress okot rá, nincs értelme.
nov. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Sajnálom. Nem lehet biztosra mondani, hogy attól. Lehetett valami genetikai betegsége, vagy puszta véletlen is. Igen, a rossz fog növeli a vetélés és koraszülés esélyét, hiszen gyulladás van a szervezetben. De senki sem fogja tudni megmondani, hogy tuti az okozta. Sokaknak tragikus a fogazata, lyukas, fogköves ami egy baktérium telep, mégis szülnek (sokszor nem is egyet) gond nélkül, másnak lehet egy foggyulladás miatt beüt a baj. Kezeltesd a fogaidat, a bölcsesség fogak ha ferdén nőnek inkább vetesd ki, mert összetorlódnak a fogaid, ha nincs szerencséd ép fogad is megrepedhet a nyomástól és terhesség alatt vagy kisbabával nem olyan egyszerű már rendbehozatni.
nov. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
Amúgy fejlődhetne már annyit az orvostudomány, hogy esetleg vizsgálják mitől vannak a vetélések. Amúgy is nehezen jön össze most már az emberek többségének a baba, erre fel még fele meg se marad. Így lassan tényleg kihal az emberiség
nov. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

A terhessegek 25 % -a, azaz minden 4. vetelessel vegzodik az elso 12 hetben.

Ez biologia, genetikailag nem stimmelt valami, ezt soha az eletben meg nem fogod tudni, hogy mi. Es senki nem hibas. Szelektal a termeszet. Pont azert, hogy ne az legyen , hogy halva szuletik az eletkeptelen gyerek, vagy sulyos betegen stb.

Belegondolsz minden 4.be nem nehez beleesni. Legkozelebb nem lesz baj.

nov. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%
Igen 3-as, azért vagyunk már 8 milliárdan, és azért nő a Föld lakossága folyamatosan, mert a kihalás veszélye fenyeget minket.
nov. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
Értem én a statisztikát, de ha megnézzük, hogy 75%esélyed van 1 év alatt teherbe esni és szintén 75% arra, hogy meg is marad. Azért mindkettőnél belefutni abba a 25%ba nem kellemes érzés
nov. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, nekem 2. trimeszter legelején derült ki, hogy gyökérkezelt fogam gyökere gyulladt, mikor kiesett a tömés. Húzták, gyulladt volt a gyökere. Legalább 1 éven keresztül tartó vállfájdalmam már másnapra megszűnt, nem hiszem, hogy véletlen egybeesés lenne. Na de a babának nem lett baja a gyulladt foggyökér miatt, megszületett azóta.


Sajnálom. Nincs értelme okokat keresni egy vetélés után, elég gyakori. Korábban volt vetélésem is, de nekem az orvos azt mondta nincs értelme vizsgálatoknak 1 vetélés miatt.

nov. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem valószínű hogy ez okozta. Ahhoz masszív elhúzódó gyulladás kell szerintem.

Sokkal gyakoribb a vetélés mint azt gondolnánk, csak ritkán beszélünk róla.

Sajnos benne van a pakliban a fejlődési rendellenesség, nem te tehetsz róla.

nov. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Teljesen természetes, a legtöbb vetélés 8-11. héten történik.
nov. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!