Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » A szivem szakad meg a kisbabam...

A szivem szakad meg a kisbabam miatt aki sajnos nem születhetett meg hogy lehet feldolgozni egy ijen traumát ? Kinek mikor sikerult ? Utana mikor jött a szivárvány baba? Az utána következö terheséggel minden rendben ment ?

Figyelt kérdés
17 hetes terheség -nél kiszakadt a burok és kint volt a pici lába nem volt mar magzatviz ratapadt a méh ezért mütèti beavatkozásra volt szükség ez nagyon friss még 1 hete történt az életem adtam volna érte de nem volt esély a megmentésére volt már igy valaki ?
febr. 5. 16:55
 1/9 anonim ***** válasza:
90%

Jaj, nagyon sajnálom! Fogadd őszinte részvétem!🖤

Velem szerencsére nem történt ilyen. Korai vetélésem volt, azt is elég rosszul viseltem. Most vagyok újra terhes és mindenen is aggódom.

Adj magadnak időt, jönni fog az a baba, ha készen álltok rá lelkileg és fizikailag is.

febr. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%

Jaj,kérlek ne...Őszinte részvétem a babád miatt!

De a következő babád egy egyéniség lesz! Nem holmi szivárványbaba....Ne mondj rá ilyet! Ő nem tehet majd arról,hogy az előző baba elment!!!

febr. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

A szivárványbaba azért szivárvány, mert az édesanya gondolataiba a boldogság mellé óhatatlanul is beférkőznek a szomorú gondolatok, emlékek. Eső+napsütés=szivárvány. Ettől nem szereti kevésbé, nem pótolja az első babát.

Részvétem! Ilyen késői vetélésről sajnos/szerencsére nincs tapasztalatom.

febr. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
60%

3!


Beteg dolog. Nem szabad az élő babára semmilyen címkét ráaggatni. Neki nincs köze az előző babához. Felelőssége sincs.

febr. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
98%

Szülés után nem sokkal vesztettem el mind a 2 babámat. Borzalmas trauma volt de sajnos el kellett fogadnom és rá kellett jönnöm, hogy ennek valamiért így kellett lennie, így kellett történnie. Nem lettem/nem lettünk volna képesek 2 beteget gyerekkel megbírkózni. Úgyhogy "talán jobb is így". Most már így érzem. A veszteség után az 5-ik hónapban lettem újra terhes. Nagyon stresszes időszak volt, de szerencsére időre született, egészséges baba lett és most várom a következőt. Vele most könnyebb. Ha egyedül nem tudsz megbírkózni a fájdalmaddal, akkor vannak perinatális gyászfeldolgozó események. Mehetsz pszichológushoz is, vannak ott olyanok, akik jártasak a témában, esetleg ugyanazon mentek keresztül, mint te. Ilyen önkéntes segítők. Ne szégyellj segítséget kérni.

Nekem sokat segített, hogy voltak olyan barátaim, akik bármikor meghallgatták a mondandómat de csak akkor amikor én akartam beszélni róla. Nem faggatóztak. És ne tekints úgy az elvesztett babára, mint egy meg nem történt dologra. Tőlem az egyik ismerősöm megkérdezte, hogy mennyiben más a második terhességem az elsőhöz képest pedig tudta jól, hogy ez már a harmadik. Rosszul esett, hogy most arra úgy tekintenek, mintha meg se történt volna. Ugyanúgy az életem része, hozzám tartoznak, a gyerekeim, én vagyok az anyjuk...még ha nincsenek is ezen a világon. Kitartást kívánok és mihamarábbi gyermekáldást. 🌈

febr. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Èn a szivárvány babát másképpen értelmeztem nekem mást jelent mint sok komentelönek nekem a fekete utan a szint hozza az életembe én nem gondoltam abba bele hogy o barmibe hibás lenne hisz egy ártatlan lélekröl van szo. Tapasztalatok miatt illetve segitsé miatt irtam mivel nehéz helyzeten megyek tul én ugy gondoltam, hogy lehet segiteni fog ha megosztom veletek és eröt nyerek a ri tapasztalataitok által ehelyet kapom a negativat meg hogy ez egy beteg dolog szerintem ez egy beteg dolog hogy nem tudunk nö létünkre empatikusak lenni nagyon sajnalom ha aból amit irtam egyeseknek csak enyi esett le

Az én babam meg élt mikor elveték kicsit én is meghaltam vele! Ha nem egyezem ebbe bele akkor kilodva taplálék nélkul szenvedve ment volna el és én is veszelyben lettem volna nekem ez volt az elsö posztom de szerintem az utolso is

Meg hoza tennem hogy tavaly januárban volt egy spontan vetélésem 6 hetes volt az volt az elsö veszteségem 3 honappal késobb elveszitetem édesapamat is (10 honapja ) ez a baba volt a mindenem és mar éreztem hogy mocorog bennem sorra ér a bánat és nekem a szivarvany a szint a boldogsagott fogja jelenteni barmit is mond más mind eszt 23 évesem élem átt 1 év alatt

Aki tiszteletel tekintett rám és válaszolt annak nagyon szépen köszönöm szép estét

febr. 5. 20:36
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Őszinte részvétem! Adj magadnak időt hogy feldolgozd. Akár mehetsz szakemberhez is ha úgy érzed hogy szükséges vagy szeretnél. Akár csinálj valamitaz emlékére. Pl fess egy festményt, rajzolj neki, írj neki/róla egy levelet, vagy csak gyújts egy gyertyát. Nagyon drukkolok hogy jöjjön szivárvány baba! Én magam is az vagyok/voltam. Kitartás! :)
febr. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Velünk is megtörtént a 20. héten, ikrekkel...

Az utána következő 2 hónap maga volt a pokol. Olyan mélyre jutottam lelkileg, hogy szerintem annál lejjebb már nem volt. Aztán egy nap számotvetettem magammak: Akkor ezek után így fogunk élni? Mindig ilyennek lásson a férjem, vagy még a kapcsolatunk is rámegy? Legyek üres, céltalan, akit csak 'visz az ár'?

Miután rájöttem, hogy ez így nem mehet tovább, elkezdtem apránként újraépíteni önmagam: kerestem hobbit, jártam pszichológushoz, kineziológushoz; és rájöttem, hogy ugyanarra a boldogságra, ugyanarra a jövőképre vágyom, mint amikor a gyermekeinket vártam.

Belefogtunk hát újra a lombikba. Több sikertelen után a pozitív tesztet szinte napra pontosan ugyanakkor, csak egy évvel később tartottam a kezemben, mint az Ikreknél.

Nagyon problémás terhesség volt; és az is megismétlődött, amitől rettegtem: újra kinyílt a méhszáj, ezúttal korábban, a 18. héten. Még össze tudtak varrni, és innentől végig fekve végül időre született egy egészséges kislányunk.


A tesóra már tudatosan készültünk; egy műtéttel megerősítették a méhszájam. Aztán a lombikok nem sikerültek, feladtuk; aztán egyszer csak csoda történt: 11 év után spontán terhes lettem; és született egy kisfiúnk is.


Kitartást, és sok-sok erőt, mielőbbi megnyugvást kívánok most! Remélem a történetünk erőt, hitet, és kapaszkodót nyújt majd!

febr. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 NTBS ***** válasza:
Őszinte részvétem.
febr. 8. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!