Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Hogyan mondjam el kit is...

Hogyan mondjam el kit is érzek halvaszülés után?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

8,5 hónapja halva született a kisbabánk a 39. héten.

Mára már eljutottam addig, hogy tudok róla beszélni, élem a mindennapokat. Szeretnék/szeretnénk egy újabb babát.

A gond, hogy a férjem azt hiszi, hogy azért szeretném (szerinte görcsösen), hogy pótoljam a kisfiúnkat. Itt azért többről van szó.

De számomra ez megfogalmazhatatlan érzés. Persze, amíg élek bennem marad az elvesztése, nem fogok túl lenni rajta csak idővel könnyebb lesz. De szeretném elmagyarázni a férjemnek, hogy mit is érzek, miért is szeretném. És hogy nem vagyok ezzel egyedül.

Ki hogyan beszélte ezt meg a párjával? Nehéz ebben a témában megértetni az érzelmeket, amik kavarognak bennem.



márc. 13. 10:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt arról van szó, hogy a párod még nem jutott el az újabb babáig, nem dolgozta fel annyira, mint te. Adj neki még időt, ne erőltesd, csak ha már ő is rábólint.
márc. 13. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak őszintén és egyszerűen, mint minden témában. Nincs semmi különös abban, hogy vágysz egy babára, akkor sem, ha ezt egy komoly trauma előzte meg és valószínű ez végig is fog kísérni egy következő várandósságon.

Ha ki akarod fejezni, de neki nem tudod, akkor lehet hogy érdemes lenne szakemberhez fordulni, aki segít ebben, vagy nekem pl. a naplóírás is segít. Akár 25-ször nekifutok az érzéseim megfogalmazásának addig, amíg az olyan formában ki nem jön, ahogy szeretném.

márc. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
22%
Van már gyermeketek? Én amúgy ha már lenne legalább egy ezek után nem mernék még egyet bevállalni az tuti. Én még csak 22 hetes vagyok, már kész idegroncs, eddig a vetéléstől rettegtem, most a koraszüléstől, magzati haláltól, burokrepedéstől, fertőzéstől...
márc. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Voltatok gyászfeldolgozás miatt szakembernél? Érdemes lehet kontrollált környezetben beszélnetek erről.
márc. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Miért gondolja ezt a párod, nem mondta? Mi lenne, amiből úgy érezné, hogy nem őt akarod pótolni? Nyilván egy új baba emlékeztetni fog az elsőre. Valószínűleg még 17 év múlva is számolgatni fogod, hogy most lenne 18 éves. Ami nehéz, és szörnyű, de egy gyerek halálát sosem lehet teljesen feldolgozni. Ha annyira feldolgoztad, hogy akarj még egy babát, akkor valószínűleg készen állsz rá. Ha a férjed arra vár, hogy teljesen elfelejtsd az előzőt, vagy ne vonj párhuzamot a két baba között, az sosem fog megtörténni. De lehet az is, hogy ő nem áll készen, és rád vetíti az érzéseit. Nagyon sajnálom, ami történt veletek!
márc. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy érzem , hogy ő az aki nem áll készen még. Szerencsére nem éltem át még ilyet, de ha készen álltok mindketten, mire kéne várni? Elfelejteni sosem fogjátok, izgulni is fogtok nyilván amíg meg nem születik.
márc. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha terveztetek közös gyermeket de sajnos így alakult, akkor természetes,hogy szeretnél megint babát. Mások is így vannak ezzel általában ilyen tragédia, vagy vetélés után, ez persze nem jelenti azt, hogy a korábbi veszteség többé már nem fog nekik fájni. De ha megkérdezed, hogy ő mit szeretne mit mond? Szeretne majd ő is újra csak még nem most?
márc. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
Jé, nem is hittem volna, hogy egy halva születés ennyire megviselhet valakit. Azt hittem, olyan, mint egy vetélés vagy küret.
márc. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat! <3

Nehéz lenne mindre válaszolni.

Szerintem a férjem maga sem tudja mi lenne a jó , így arra jutottam hogy talán időre van szüksége még. Sokszor nem akar a témáról beszélni, de ugyan ennyiszer azt is mutatja, hogy szeretné a babát. A kisfiunk érkezését a sorsa bíztuk, jött amikor szeretett volna. A férjem elmondása alapján most is ezt szeretné. De a történtek után ez nekem nagyon nehezen menne. 110%os testbe szeretném, hogy érkezzen, felkészült legyek. Felvetem neki az ötletet, hogy mi lenne ha beszélnénk szakemberrel. Bár szkeptikus vagyok velük kapcsolatosan. Töprengtem és nekem is türelmesebbnek kell lennem, hiszen ez közös jövőnk és nem csak az enyém. De nagyon nehéz türelmesnek lenni. Első gyermekünket veszítettük el és világ életemben az volt a vágyam, hogy édesanya lehessek. A mozgalmas mindennapok miatt megbeszéltük, hogy a holnapi napon leülünk és nyíltan megbeszéljük ki/mit érez ezzel kapcsolatosan és közös nevezőre jutunk.

A köszönöm szépen a tanácsaitokat, vélemények titeket. Tényleg sokat segítettek! <3

márc. 14. 09:41
 10/12 anonim ***** válasza:
Milyen "közös nevezőre" lehet jutni ebben?
márc. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!