Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Rossz fog miatt bekövetkezhet...

Rossz fog miatt bekövetkezhet vetélés (pl. gyulladás a fog gyökerén)? Vagy nincs összefüggés?

Figyelt kérdés

#vetélés #gyökér csúcs gyulladás
2012. máj. 24. 08:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Úgy tudom inkább szokottnál nagyobb mennyiségű hajhullást okoz. Arra hat inkább.
2012. máj. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Anno azt olvastam, hogy azért kell elmenni terhesség alatt is fogorvoshoz, mert fennáll az esélye a gyulladás miatti vetélésnek, de én vagyok rá a példa, hogy nem feltétlenül, mert terhességem alatt nekem is begyulladt a fogam, nem mentem fogorvoshoz (na erre nem vagyok büszke, de már a fog szótól is gyomorgörcsöm van :-)), és nem lett semmi baja a babának.
2012. máj. 24. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Durva esetben lehetséges.
2012. máj. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

konkrétan gyulladás van a fogadon, vagy ez csak elméleti kérdés?

Ha be van gyulladva, inkább kezeltesd, nehogy kihulljon, ha csak elméleti, akkor ne agyalj ezen.

2012. máj. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

(Most lehet, hogy hülyeséget írok, ne vegyétek alapul. De én eddig úgy tudtad, lehetséges, hogy rosszul..., de úgy:

Hogy egyrészt a legtöbb és biztosra menő fogorvos röntgent felvételt készít a fájó fogról, ha kívülről nem látszik semmi. (Vannak ugye a barbárfogorvosok, akik rögtön fúrni kezdenek, és pontosan nem biztosak benn, hogy melyik györkérhez kell fúrni...) És azt gondoltam, hogy a röntgent gépet kellene elkerülniük a terhes anyáknak, hogy ez lehet esetleg rossz hatással rájuk.

Másik, hogy sokan a szülésnél is nagyobb szenvedésnek élik meg a fogászati kezelést, és nehogy ott kezdjenek el szülni...

Hát én ezeket gondoltam. De lehetséges, hogy ahogy a 2-es válaszoló írja, a gyulladási góc a veszélyes a terhes nőre. Ezeket a gócokat pedig sokszor már akkor is észreveszi egy profi fogorvos röntgent felvételről, amikor még nem is fáj.)

2012. máj. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok.

Volt egy vetélésem 2 hónapja, és most gyökér kezelni kell a fogamat, ami valószínű már akkor is rossz volt. De csak most fájdult meg, belülről lyukadt ki. Így arra következtetek, hogy lehet a rossz fog,(ami ugye egy góc is), miatt indulhatott el a vetélés. Persze ezt csak én feltételezem....

2012. máj. 25. 22:39
 7/8 anonim ***** válasza:
lehet, hogy egyszerűen nem lett volna életképes a magzat, mindentől függetlenül
2012. máj. 30. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Persze én is inkább arra gondolok, csak talán, lehet ez is lehetett-e a gond.
2012. máj. 30. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!