Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Üres petezsákot vetéltem el...

Üres petezsákot vetéltem el 12 hetesen, miért?

Figyelt kérdés

Aki járt már úgy, hogy üres volt a petezsák, milyen okokat találtak, következővel volt e probléma?

Angliában élek, itt nincs UH a 12. hétig. (Ha csak el nem mész nagyon drágán magán UH-ra)

Már 7 hetes koromtól barnáztam, de ez őket nem nagyon izgatta, meg se néztek egészen 11+3 hetes koromig, amikor már véreztem is. Persze akkor is csak a méhszájam zártságát vizsgálták meg, UH-ra nem volt lehetőség csak 11+6 hetes koromban....Előtte kábé egy órával elvetéltem a kórházban, mert hamarabb elöntött a vér, bementem és ott történt. Akkor már mindjárt foglalkoztak velem és korülugráltak. Én is láttam, hogy mi jött ki belőlem, mert a wc-re elküldtek, mikor látták, hogy csupa vér vagyok, hogy cseréljem ki a betétem, aztán jöjjek vissza, hogy felfeküdjek az asztalra. Ekkor láttam meg. A tenyerembe vettem, nem is tudom, hogy miért, talán, hogy elbúcsúzzak tőle. Egy kis lufi szerű, kürülblül 4cm-es petezsák volt, nem láttam benne semmit. Ez csk kormeghatározás szempontjából említem. Azt mondták, hogy 5 hetes lehetett, mert nem találtak embriót.

Az okot nem mondták. Azért érdekelne csak, hogy tudjam, mire számíthatok a következő terhességemmel.

Már van egy majd 3 éves kislányom, szintén itt született, vele semmi gondom nem volt terhesség alatt.

A másnap végzett UH kimutatta, hogy jobbára kitisztultam, egy picike valami még bennem van. Ez után kb 9 napig véreztem erősen, majd pár napig már alig volt valami és a 2 hetes kontrolon már teljesen üres voltam az UH szerint. Azt mondták, nincs fizikális oka az újabb terhességnek, 1 menszit várjak, aztán lehet, ha akarjuk. Az első júni 7.-én meg is jött 31 napra, erősebb volt, mint szokott. (27-29 naposak a ciklusaim) Most kábé fél időben nem védekeztünk, remélem összejött.

Aki járt már úgy, hogy üres volt a petezsák, milyen okokat találtak, következővel volt e probléma?


2013. jún. 29. 06:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Nagyon sajnálom, ami veled történt, mert ez szörnyű lehet megélni, és megint csak felidegesít, ha a brit eü-ről hallok sztorikat. Én nem értem ezt, hogy lehetnek ott ilyen hanyagok, elvileg jólétben élő nép. Durva nagyon. Nem lennék ott kismama az biztos.

Nekem az első terhességem 7 hetesen ért véget, hasonlóan, mint a tiéd, csak engem műszeresen is kitisztítottak. Kb. nekem is 5 hetesnek felelt meg a kor. Okot nem tudtak mondani, valószínűleg nem volt életképes, ezért történt. Az orvosom ezután elküldött terheléses cukorra és hormonra vizsgálatra, ami jó lett. Semmi eltérés nem volt. Én a következő ciklusban terhes maradtam és egészséges majdnem 4 kilós babát szültem, csak az elején a biztonság kedvéért kaptam progeszteron pótlást. Most a második babánkat várom 21 hetes vagyok. Szerintem nálad sincs hormon probléma, ha már van gyermeked, de ez azért nem biztos, nem vagyok orvos. Kétlem, hogy azok ott, bármilyen vizsgálatra elküldenének... Sajnálom. Kívánom, hogy mielőbb épülj fel lelkileg és egészséges babád legyen!

2013. jún. 29. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem is volt már egy gyermekem, amikor a következő terhességem üres petezsák miatt missed ab műtéttel ért véget. Okot nem mondtak, és igazából nem is kerestek.

A következő terhességemnél egyből kaptam utrogestant, semmi gond nem volt, egészséges kislányom született. A 3. terhességem is problémamentes, most vagyok 20 hetes.

2013. jún. 29. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ez jó hír, én is közben olvastam, hogy kicsi a valószínűsége, hogy kétszer egymás utan ez megismétlődjön.

Nagyon örülnék neki, ha most terhes lennék, nem is csak amiatt, mert már várjuk, hanem azért is, mert pár hét múlva magyarba látogatunk 2 hétre. Ha most sikerülne, akkor kábé 8 hetesen otthon el tudnék menni UH-ra. Továbba az a tervem, ha így alakulna, akkor még magyarból felhívnám az orvosom, hogy adjon időpontot UH-ra -és ekkor remélem, csak hazudni fogokv, nem pedig tényleg úgy lesz-, mert barnázok, vérzek, görcsölök, aggódom, és elmesélem nekik, hogy mi volt előzőleg....addig sírok neki a telefonba, mig nem ad egy időpontot. Nagyon remélem, hogy ha így lenne, akkor kábé 10 hetesen is el tudnék jutni, s utána 12 hetesre...azt hiszem akkor már kicsit megnyugodnék, ha a 12 hetesen is minden rendben lenne.

Még azt se tudom, hogy megfogant e, de már 5 napja mondogatom, hogy " ha ott vagy, akkor nagyon kapaszkodj":D

Ma már vettem teszteket is, előbb utobb úgy is kelleni fog:D

Csak most így nem tudom, ha terhes lennék, otthon elmondanám e.

Lányommal nem éreztem, hogy baj lesz, karácsonykor voltam 7 hetes, anyósom akkor látogatott meg először minket Angliában, s szenteste mondtam el neki, de 2. terhességemmel elejétől kezdve éreztem, hogy valami baj van. Kábé 6 hetes voltam, mikor jelzett a szervezetem egy nap, hogy nem kéne dolgoznom. És a babám valószínűleg körülbelül akkor állt meg a fejlődésben. Anyósom szülinapján akartuk neki elmondani, de akkor már barnáztam, nem mertem elmondani, és lám igazam lett. Viszont ha most összejött, kiszámoltam, kereken a szülinapjára lennék kiírva. Az a csöppség, aki elment, az pedig az én szülinapomra jött volna, a 30.-ra, ha meg most megfogant, anyós 60. szülinapjára jönne. De szép is lenne:D De ha most nem, akkor majd csak összejön hamarosan:D

2013. jún. 29. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!