Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » A beágyazódás idejétől is...

A beágyazódás idejétől is függ a terhesség sikeressége? Többi lent.

Figyelt kérdés

Első terhességem a 8. héten szakadt meg, a hőgörbén a 16. dpo-n feljebb ment a hő (gondolom akkor fejeződött be a beágyazódás), a teszt is a megemelkedés után mutatott csak pozitívat.

Most megint terhes vagyok, viszont most már a 12-13. dpon felugrott a hő, és a teszt is már pozitív volt.

Szerintetek befolyásoló tényező lehet a beágyazódás ideje?

Láttam már vetéléssel végződő görbéket és ott mind 15-16 nap környékén volt az újabb hőemelkedés. Vélemények? Tapasztalatok?


2013. júl. 17. 11:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem lehet benne logika, hisz 16 nap már sok a beágyazódásnak, csak a szervezet mégis próbálja befogadni a megtermékenyített petesejtet. De az idő túl sok.

Megvannak a biológiában, minek mennyi idő alatt kell végbemennie. Ez pl. olyan, mint az egypetéjű ikreknél: ha későn osztódik ketté a petesejt, akkor sziámi ikrek lesznek. Ami szintén kóros folyamat következménye.

Sok sikert a mostani babádhoz:)

2013. júl. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm! :)
2013. júl. 17. 11:40
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem függ a beágyazódástól. Eleve bármikor lehet spontán peteérés, akár egy orgazmus hatására is, nem csak az X-edik napon. Sőt, akár menstruáció alatt is teherbe lehet esni - csak kisebb eséllyel, mint a ciklus közepén. És ezek a terhességek sem szakadnak meg többször, mint a félidőben történőek.
2013. júl. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én nem ciklus napról beszélek, hanem h ovuláció után mikor történt a beágyazódás. Ez attól független h középidőben vagy épp menstruációkor volt a fogantatás!
2013. júl. 18. 14:49
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, en olvastam valahol, sajnos mar nem emlekszem hol, hogy minel tovabb tart a beagyazodas, annal tobb esely van vetelesre. Ebben a temaban nagyon utananeztem a dolgoknak, sajnos egy par vetelesen tul vagyok.
2013. júl. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
derült ki az ok? ha tervezitek- akkor kívánok mihamarabbi sikeres terhességet!
2013. júl. 20. 20:37
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia, én ezt itt olvastam: [link]


"Egy felmérés összefüggést mutatott ki a beágyazódás időpontja és egy esetleges vetélés esélye között:

Egy amerikai felmérés során, amely 6 hónapig tartott, naponta vizsgálták 221 teherbe esni vágyó nő vizeletét.

199 vizsgált terhességből 189-nél (95%) volt elég adat a kiértékeléshez.

Ebből a 189 terhességből 141 (75%) tartott tovább 6 hétnél (az utolsó menstruációtól számítva), 48 terhesség (25%) viszont korai vetéléssel végződött.

Azoknál a terhességeknél, amik 6 hétnél tovább tartottak, a hCG-t első alkalommal 6-12 nappal az ovuláció után lehetett kimutatni.

118 nőnél (84%) tehát a beágyazódás a 8., 9. vagy 10. napon ment végbe. A korai vetélés kockázata egyre nőtt, minél később ment végbe a beágyazódás.

A 102 terhesség esetén, amelynél a beágyazódás a 9. napon ment végbe, 13% végződött korai vetéléssel. Az arány 26%-ig nőtt, ha a beágyazódás a 10., 52%-ra, ha a 11., végül 82%-ra, ha a 12. napon történt.

Összefoglalva: A legtöbb sikeres terhesség esetén a beágyazódás a tüszőrepedéstől számított 8. és 10. nap között megy végbe. A korai vetélés kockázata egyre nő, minél később megy végbe a beágyazódás."

2013. júl. 30. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!