Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » 6 hetes terhes vagyok! Nagyon...

6 hetes terhes vagyok! Nagyon félek a vetéléstől! Annyi helyről hallottam hogy elment az első baba. Mit tegyek, hogy ne izguljak ennyire?

Figyelt kérdés

2013. aug. 13. 19:22
1 2
 1/18 Ananke ***** válasza:
100%

Gondolkodj pozitívan,ne olvass olyan dolgokat amik a vetélésről szólnak.Ha egészséges vagy miért lenne baj,gondolj erre.Ha gondolod szedj vitaminokat,egyél sok gyümölcsöt,zöldséget. :) Jó baba várást,és élvezd amennyire csak tudod :)

28 hetes kismama.

2013. aug. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Elsősorban azt tehetnéd, hogy nem gondolsz erre, mert ezt fogod bevonzani. Ne arra gondolj, hogy hány helyen ment el az első baba, hanem hogy hány helyen született meg! A szüleimnek én vagyok az első és egyetlen gyerekük, és lám, itt vagyok, egészségesen felnőttem. Gondolj inkább arra, hogy milyen szép a terhesség, és hogy lesz egy kisbabád, akivel az életed legszebb szakaszába lépsz majd. Anya leszel!
2013. aug. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Csak pozitívan gondolkodom!! :)
2013. aug. 13. 19:32
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Első és legfontosabb felejtsed el a neten való olvasgatást! Nekem is el ment az első babám, nem lett volna egészséges, de semmi világrengető nem történt. Már itt a második babám és teljesen egészségesek vagyunk. Amúgy pedig attól a perctől kezdve, hogy 2 csíkos a teszted máson sem fog kattogni az agyad mint, hogy jól van e a gyerek. Talán egy picit jobb ha már 16-20 hetesen mozogni fog, de akkor is azon fogsz aggódni, hogy eleget mozog, ha nem mozog mért nem mozog stb. eldöntheted, vagy élvezed a terhességed minden percét, vagy végig stresszeled ezt a csodálatos életszakaszt. Majd ha baj lesz ráérsz akkor agyalni, ne aggódj előre, mert fölösleges. Igen, van sok vetélés, de ettől még nem dől össze a világ. Érezd magad szerencsésnek, mert az, hogy egy baba össze jöjjön , még tökéletes feltételek mellett is csak 35%. Már bele estél abba a 35% már most szerencsésebb vagy mint sok más nő.
2013. aug. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Ilyenkor a legrosszabb amit tehetsz h ilyeneket olvasgatsz. Nekem is első baba volt a lányom és nem lett vetélésem. Sőt a rokonságomból senkinek sem. Szóval nem mindenkinek van így. :) Nem kell ezen rágódnod inkább légy boldog és jó izgalmakkal teli ez az időszak. Ahogy előttem is írták csak pozitívan kell hozzáállni. Vannak valóban akik elvetéltek és ugye azzal azért találkozol többet mert keresik ők is az okát. Ugye aki nem vetélt el az nem ír róla mert hát ez a normális nincs mit beszélni róla. Meg ugye te is most mindenben a legrosszabbat látod mert hát ugye emberből vagyunk. Pedig nem kell mindig a legrosszabbra gondolni. Ami mondjuk érthető mert már most anya vagy és félted a kicsi szívedet aki még meg sem született. :) Tényleg csak nyugi. Semmi rossz gondolat. :) Olvass szép történeteket neten. :) Örömteli babavárást kívánok neked. :)
2013. aug. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Roberta77 ***** válasza:

Mit tegyél?!

Kapcsold le a számítógépet és ne olvass a neten semmit a témával kapcsolatban!!

De mint látom más is ezt javasolta!! Hidd el, nem véletlen!!

Minden jót :-)

2013. aug. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Én is féltem,nekem is első terhességem. Aztán rájöttem,hogyha idegeskedem,avval sem megyek semmire. Ebből a félésből aztán izgulás lett,ami mindig is megmarad. Izgultam azért,hogy tùl legyel az első 3 hònapon,hogy az UH-n,minden rendben legyen,hogy megmondják a nemét,hogy jò legyen az AFP eredményem. Szòval azt akarom mondani,hogy nem idegeskedni,hanem élvezni kell a terhességet :) Mindig lesz olyan dolog,ami miatt aggòdik majd az ember a gyermekéért :) Immáron a 18.hétben vagyok és kisfiùt rejt a pocim,szerencsére minden jò :) Nálad is minden rendben lesz,vigyázz magatokra és boldog babavárást :) !!!

19L

2013. aug. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Gondolj arra, hogy a fájdalmat, a rossz tapasztalatokat sokkal többen osztják meg mint a jót. És sokkal jobban megmarad az emberben.

Én is erre próbálok gondolni, mert nagyon nehezen sikerült a baba, 2,5 év után. 10 hetes vagyok, és mindennap azon aggódom él-e még, de próbálom elterelni ezeket a gondolatokat.

2013. aug. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom... én nagyon éreztem (olvasgatás nélkül!!), hogy baj lesz, és lett is. Pedig szorgalmasan mondogattam, hogy egészséges vagyok, a családban még soha nem volt semmi gond, velem sem lehet. És nem is volt semmi görcs és vérzés se (csak kis barna maszat, de uh-n még volt szívhang), szóval a rossz érzés mellett nagyon reménykedtem...


Szerintem meg lehet érezni, ha baj van. Más az "izgulás", meg más, az aggódás, és más, amikor minden remény ellenére pontosan érzed, hogy baj lesz. Ez nem bevonzás, ez egy ösztön, amit nem lehet elnyomni.


Amíg csak félsz meg izgulsz, szerintem nincs gond. Meg fogod érezni, ha lesz.

Boldog babavárást!

2013. aug. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
Felejtsd el ezeket a negativ gondolatokat, nem tesz jot a babanak, ha szorongsz, kihathat ra is! Lass pozitivan! Aminek jonnie kell jonni fog sajnos! En nem gondoltam az elso babanal semmi negativra, termeszetes volt, h nem tortenhet semmi! :) a masodiknal kicsit aggodtam 1-2 szer! Kiutesek jottek ki rajtam, ami epepangasra utalhat! Az nem volt, de az epekovem kijott a terhesseg alatt! 5 hete szultem, 3 hete gorcsolok ha olyat eszek, igy azota dietan vagyok! De szorongni nem szorongtam es nem is feltem! Szoval csak pozitivan es kellemes lesz a varandossag! :) vigyazz magadra!
2013. aug. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!