Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Kivártátok az orvos által...

Kivártátok az orvos által javasolt 3 hónapot missed ab után? Vagy merhetek hamarabb próbálkozni a babával?

Figyelt kérdés
2013. aug. 15. 21:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Én nem értem ezeket a kérdéseket.

Missed után / szülés után/ műtét után stb kivártad-e amit az orvos mondott.

Ezen a pár hónapon / héten múlik valami?

Nem jobb betartani az orvosi utasítást?

Biztos, h nem viccből mondja, hanem oka van, h ennyi időt mondanak, nem?

2013. aug. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%
Mi nem vártunk csak 1 hónapot. Meg bántam. Majd nem elvesztettem a következő babámat is, részben emiatt mert nem bírtam várni, hiába erősködött a férjem én erőltettem. A babánk végül megmaradt, de kórházban voltam vele 1 hetet és 12. hétig csak feküdtem. Jelenleg is szinte csak feküdhetek.
2013. aug. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én két évet vártam. Nem veszítesz semmit azzal a néhány hónappal...

Nekem ennyi idő kellett, hogy lélekben feldolgozzam a traumát. Van, aki könnyebben túlteszi magát rajta, de szerintem ne kockáztass, várd ki a 3 hónapot.

2013. aug. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
1-es, miért kell leharapni a fejem??Én tapasztalatokra voltam kíváncsi, más mit tett?!A 2-es váalszoló megértette, leírta a saját tapasztalatát...neki köszönöm!
2013. aug. 15. 21:52
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem kettő missed-em volt, mindig megvártam a 3 hónapot. Nem véletlen kell ennyit várni, regenerálódni kell a szervezetnek!Inkább várj, ne kapkodj!!
2013. aug. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, rendben, várok!:-)
2013. aug. 15. 22:15
 7/11 anonim ***** válasza:
67%

A babám műtét után 3 héttel fogant.

Most 3 hónapos egészséges baba. Minden oké volt a terhességnél is és a szülésnél is. 10/10-es Apgarral született.:)

2013. aug. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem haraptam le a fejed.

Ne haragudj, nem szándékos volt a stílus, csak szerintem a saját és a leendő babád egészsége is fontosabb,mint az a pár hét.


(És néha meredek dolgok vannak itt...)

2013. aug. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem a doki azt mondta,hogy 3 menstruációt szoktak javasolni,de ha a második után jön össze akkor se kell parázni.Nekem volt egy vetélésem kislányommal is 2-hónapjára lettem terhes minden okés volt,és sajna most volt megint. :(
2013. aug. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én direkt megkérdeztem az orvosomat. Azt mondta, hogy mivel nincs szövődmény, a 2,5 fél hetes uh-n minden rendben volt és látszott a peteérés, a 3 hónapot lelki okok miatt javasolja kihagyni. Kérdeztem, hogy mi van, ha besikerül, azt mondta, hogy akkor örülünk. Rákérdeztem, hogy nagyobb-e ilyenkor a vetélés kockázata, mint egyébként (amit meg - elsőként a családból - már elszenvedtem, holott minden eredményem több mint tökéletes volt), határozott nemmel válaszolt.


Igazság szerint akkor nem értettem a lelki okokat, most már értem, egyik nap azonnal akarok újra terhes lenni, másik nap úgy érzem, hogy soha többé, mert még egyszer nem akarom átélni. Közben másoktól hallottam, hogy ők is így éreznek missed ab után. Valószínű, hogy erre gondolhatott a doki.


Pillanatnyilag úgy vagyok vele, hogy a 2. menzeszt megvárom, és utána nem próbálkozunk kimondottan, de nem is védekezünk, és jön, amikor jön, úgyse biztos, hogy azonnal összejön.

2013. aug. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!