Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Hogyan lehet feldolgozni egy...

Hogyan lehet feldolgozni egy középidős terhesség elvesztését? Aki érintett, mennyi idő után tudott újra próbálkozni?

Figyelt kérdés

Meg kellett szakítani a terhességet. Szeretnénk minél hamarabb babát, ami amúgy sem megy egyszerűen, nehezen esek teherbe, de most lelkileg sem tudom, mikor leszek készen arra, hogy újra próbálkozzunk.

Úgy érzen, akkor leszek túl ezen az egész borzalmon, amikor kezemben fogom majd az egészséges gyerekem, de addig végtelennek tűnik most az út. Olyan jó lenne fejben rendezni a gondolataimat, de csak káoszt érzek.


2013. okt. 15. 17:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem - 14 évvel ezelőtt - nyitott gerinc és vízfejűség miatt indították be a szülést a SOTE 1. klinikán. 28-29 hetes voltam, sajnos meg se mutatták és bár kértük nem temethettük el. Nagyon nehéz, tudom, de az idő majd sokat segít :(


Nekem azt mondták várjak egy évet, de szerencsére már három hónap után összejött egy újabb baba. Most már 13 éves és egészséges.

2013. okt. 15. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom , hogy veled is megtörtént. Mi volt a baj , miért kellett megszakitani a terhességet?

Tavaly decemberben vesztettem el a 19 hetes magzatomat , egyszerüen leállt a szive , ez már a második vetélésem volt tavaly , igaz az első csak 8 hetes volt. Először rögtön ujra terhes akartam lenni , de testileg nagyon lassan gyogyultam és az idő elteltével már nem akartam azonnal terhes lenni. Már 10 hónap telt el azóta , nincs olyan nap , hogy ne jutna eszembe a baba. Szeretnék ujra terhes lenni , szeretnék egy kisbabát , de ugy érzem , hogy a félelem sokkal erősebb bennem , mint a vágy. Félek , hogy ujra megtörténik .Nincs rá semmi garancia , hogy nem fog ujra megtörténni sajnos.

Beszélj rola minél többet vagy ird ki magadbol , egy picit jobb lesz , de örökre el fog kisérni az emléket. Én ültettem két szomoru füzfát a kertünkbe a két kisbaba emlékére. Azt mondják idővel elhalványul az emlék , de sajnos én ezt még nem tapasztalom , minden nap ujra és ujra átgondolom az egészet , ujra átélem a halott baba születését , akaratlanul is eszembe jut mindenről.

Kitartást kivánok neked , nem egyszerü , de fel kell állni és tovább menni az uton . Én is könnyezem most is , nagyon fáj emlékezni...

2013. okt. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nekem még friss a dolog, de biztos hosszú gyógyulás lesz, nem is fizikailag, inkább lelkileg. Pedig mindig erős vagyok, tartom magam, de most képtelen vagyok rá. Kromoszómarendellenességet állapítottak meg, 15 hetesen fejezték be a terhességet. Tudom, vannak, akiknek még később jön a probléma, még nehezebb lehet, bár a fájdalmat mérlegelni nem lehet. Volt már egy korai vetélésem, az is nagyon rossz volt, de erősebb volt bennem a baba utáni vágy, és alig bírtam kivárni a pár hónapot, hogy újra próbáljuk. Most a félelmet, nehogy baj legyen, nem tudom, hogy fogom legyőzni. Vagy le lehet-e egyáltalán.
2013. okt. 15. 18:03
 4/11 anonim ***** válasza:

Nagyon nehéz :( Rajtam az segített inkább, hogy hasonló helyzetben levő nőkkel beszélgettem, mert ők értettek meg a legjobban és ők nem mondogatták azt, hogy "majd lesz másik". Ez volt a legidegesítőbb dolog amit mondhatott bárki is. Anno a babanet nevű oldalon volt egy ilyen topik, meg chat-szoba is.


Sajnos nem lehet vigasztalót mondani, meg kell tanulni élni vele, akárcsak a félelemmel, hogy a következő baba egészséges lesz-e :( Nekem sokat segített az orvosom azzal, hogy sokféle vizsgálatot csinált, gyakran jártam UH-ra, tudtam, hogy egészséges lesz. Szülés után még jobban paráztam, mindenféle dolgon, állandó, már-már beteges rettegésben éltem, hogy valamiért meghal a gyerek. Nem mertem egyedül hagyni egy percet sem, éjjel is magam mellett tartottam az ágyban, míg nem lett 3 hónapos nem engedtem meglátogatni, mert féltem a fertőzésektől. Teljes kivizsgálásra vittem a Heim Pálba De, gondolom mindenki másképp van ezzel, most már én is túlzásnak tartom az akkori viselkedésem. A második gyerek születésekor nyugodtam meg, valahogy akkor mintha ollóval vágták volna el az állandó, görcsös félelmem.


Kívánom neked, hogy a lehető leghamarabb ajándékozzon meg az élet (legalább) egy egészséges kisbabával!

2013. okt. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Az biztos, hogy ha sikerül újra teherbe esni, akkor nagyon figyelnek majd az orvosok. Ezt már most megmondták, hogy egy ilyen után több vizsgálat, stb. lesz. Ez megnyugtató azért. Csak már tartanánk ott, az azt jelentené, hogy valamennyire túl vagyok ezen az állapoton és ha félve is de reménykedhetek az új babában.

Köszönöm, hogy írtatok, valóban jól esik sorstársakkal beszélni erről. Hiába látom mások szemében az együttérzést, sajnálatot, aki átélte már, az tudja igazán, mit érzünk.

Ti nem éreztétek ezt gyásznak? Kevés szerettem halt meg eddig (szerencsére), de teljesen olyan érzésem van.

2013. okt. 15. 18:33
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem tavaly augusztus 16-án, és idén szeptember 22-én volt 20 hetes vetélésem. Az első után minden orvos azt mondta, hogy " ne aggódjak, majd a következő". Igen ám, csak most is elvetéltem. A mostani orvosom (orvost váltottam) jött rá a problémára, ami két kis műtéttel és egy nagy műtéttel orvosolható.

Elfelejteni sosem fogom tudni az én kis ártatlan lelkeimet, de visszahozni nem tudom őket. Sajnos feldolgozni én nem tudtam, és elfogadni sem tudom. Mindkettő egészséges lett volna.

Azt már nagyon el sem merem hinni, hogy nekem valaha lesz gyerekem. Mindenkire irigy vagyok, akinek gyereke van.

Nekünk az orvos anno fél évet javasolt, most nem tudom, mennyit kell majd várnunk, de lassan már az idegösszeroppanás szélén állok.

Azt tanácsolom, hogy vizsgáltasd ki magad minden téren: vérvétel, uh, hormon vizsgálat, stb.

Kívánom, hogy Te több szerencsével járj, mint én!

2013. okt. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Dehogy nem éreztem gyásznak :( Olyan volt mintha az egész szívem fekete kővé változott volna, mintha én is meghaltam volna egy kicsit :( Nekem attól a pillanattól lett könnyebb elviselni, mikor eldöntöttem, hogy végre elengedem. De sokszor eszembe jut, most is így keveredtem ide, ebbe a rovatba. Ilyenkor úgy érzem mintha keresném. Abszolút meggyőződésem, hogy halálom után ott fog várni és majd találkozunk.


Van aki könnyebben viseli és van ki nehezebben.

2013. okt. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Velem 8 éve történt, hogy meg kellett szakítani a terhességet a 21. héten, mert nem fejlődött ki a baba szíve. Az akkori kapcsolatom rá is ment erre. Majd pontosan 5 évvel később született a kisfiam. A terhesség alatt végig rettegtem, nehogy újra megtörténjen. És csak akkor sikerült megnyugodni, mikor a karomban tartottam az egészséges kisfiamat. De persze még most is eszembe jut, hogy az angyallá változott babám milyen lett volna. Az idő valamennyire segít, de a fájdalom és a gyász veled marad.
2013. okt. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem 8 hetesen halt el, 10 hetesen derült ki uh-n. Én nem éreztem gyásznak, a mai napig nem értem - én úgy érzem, mintha nem is velem történt volna ez a dolog, hanem kívülről nézném magam. Persze bőgtem, de nem olyan, mint amikor idősebb családtag hal meg. Talán azért van, mert nem tudtam feldolgozni? Nem tudom.


Most kellene újra próbálkozni, de nem merek, és most, hogy olvastam itt megint ezt a sok rosszat, még inkább elment a kedvem, pedig már 37 leszek. :((

2013. okt. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 6-os válaszoló!

Mi történt , mi volt a baj ,miért történt 2 vetélésed egymás után? Kérlek ird le , hogy mi volt a gond , hátha ezzel segitesz másokon , hogy ne forduljon elő. Köszönöm.

2013. okt. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!