Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Honnan tudod azt ha elhal a...

19950929 kérdése:

Honnan tudod azt ha elhal a gyermeked nem elvetélsz csupán csak nem dobog a kicsi szive. Ezt érzed valahogyan?!

Figyelt kérdés
elhal a gyerek
2014. dec. 4. 11:56
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Nagyon fiatal terhes vagyok időben.. nagyon gyakran nem tudok enni nem kivánom az ételt hányingerem van pár napja észrevettem hogy gyakrabban jön rám a hányási inger is de hányni eddig még nem tudtam soha kicsit aggaszt ez a sok rosszulét. nagyon sok hust ettem terhességem előtt de miótta tudom hogy terhes vagyok alig tudom megenni a hust inkább csak zöltésget eszek ami könnyü és nem fáj tőlle a hasam valaki esetleg hasonló helzetben nem volt?! annyi mindentől tartok első gyerek és nem tudom ezeket a tüneteket hova tenni annyi mindent lehet olvasni meg hallani..
2014. dec. 4. 12:00
 2/13 anonim ***** válasza:
Én az első terhességemkor 3 hónapig hánytam,alig maradt meg bennem valami. Lefogytam 10 kilót, a lányom mégis egészséges lett. Nem kell félned neked sem.
2014. dec. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

4. terhességgel vagyok most már a vége felé. 1. terhességemmel semmi gond nem volt, nem is merült fel bennem, hogy bármi baj lehet. Aztán jött a második terhesség több, mint 2 évvel utána. Az elejétől éreztem, hogy valami nem stimmel. Valami hihetetlen stressz, agresszió volt bennem. Már 5 hetesen tudtam, hogy valami nem stimmel. 7 hetesen elkezdtem barnázni. Egészen 12 hetes koromig barnáztam, amikor is elvetéltem az 5 hetes terhességemet. Külföldön élek, itt 12 hetesen van először uh, ha minden előzmény nélkül "csak" barnázol, nem vizsgálnak meg. Aztán jött a harmadik terhesség. Itt is tudtam, hogy baj van. 7 hetesen megint barnázás.Elejétől kezdve két dolgot éreztem meg: 1, megint gáz van, 2, ikrekkel vagyok terhes. 8 hetesen elmentem magán uh-ra. A terhesség elhalt. 7 és 6 hetesen. Ikrek voltak. 9 hetesen ellenőrző korházi uh, gyógyszeres kezelés, vetélés. 12 hetesen ellenőrző uh-egy bennmaradt. Erős vérzés-majdnem elvéreztem-még aznap sürgősségi kaparás. Gondolhatod, hogy álltam neki a 4. terhességnek...de ez a kis huncut élni akart:D Annak ellenére, hogy az elején megint voltak jelek, most megmaradt a terhesség.

Én legbelül a szívemben éreztem, hogy nincs rendben valami. Nem mindenki érzi. Sok olyat olvastam, hogy mentek az uh-ra és ott közölték velük a rossz hírt, amit nem is selytettek.

37+2hkm és egy 4 éves kislány anyukája.

2014. dec. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom, lehet-e érezni.

Viszont ha rosszul vagy, az jó. Hülyén hangzik, de tényleg. A szervezeted védi a babát, nehogy baja legyen vmi ételtől.

[link]

Kiemelném:

" Mint az evolúció dörzsölt védőügyvédje, addig csűrünk és csavarunk, míg a végén ki kell jelentenünk: a terhességi hányás igenis jó dolog kell legyen; örüljön az, akinek van, és viselje el hiányát az, akinek nincs.

Statisztikai vizsgálatok többszörösen megerősítették, hogy akik terhességük korai szakaszában hányingerről/hányásról számolnak be, azoknál kevesebb szülési komplikáció várható és életképesebb utódot hoznak a világra. Ezzel szemben, akiknek a terhesség elején nincsenek émelygős/hányásos tüneteik, azok gyakrabban vetélnek el, gyakoribb körükben a koraszülés, és kisebb súllyal születik gyermekük. Már 1940-ben megjelent egy közlemény, amely arra a meglepő következtetésre jutott, hogy a vészes terhességi hányásban szenvedő nők közt hétszer kisebb volt a vetélés kockázata, mint az átlagos terhesek közt. Ez már csak azért is meglepő, mert a vészes terhességi hányást súlyos, veszélyeztető állapotnak tekintjük."

Úgyhogy nyugi, minden rendben. És ne idegeskedj, mert mire megszületik, becsavarodsz.

Tudom, nem vigasztal a fenti, ha folyton hányingered van. Gondolj arra, hogy elmúlik, és jobb lesz. Mert tényleg így van.

2014. dec. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én nem éreztem semmit.9 hetesen elkezdtem barnázni,azonnal mentem a kórházba.Másnap műtöttek,nem volt szívhang.
2014. dec. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
én màr nagyon sok mindenre gondoltam vetélni nem vetélhettem el mivel semmilyen vérzésem nincs sőt még barnàs sem egyszer volt barnàs pecsételésem de ez orvoshoz menetel előtt es az erős együttlét kovetkezménye mint védőnő megerősitette. csak annyir félek és ez a hànyàs nincs gond kicsit megnyugtatott első terhességem és sajnos nen tudok kihez fordulni orvost nem akarom percenként zavarni. ma kaptam egy olyan megjegyzést hogy kezd kerekedni a pocakom. hàt akkor csak nincs gond akkor inkabb elviselem a hanyingert es azt hogy nem tudok anyit enni mint hogy baja legyen a picinek :) 2 hét mulva kell mennem orvoshoz akkor azt megvàrom hàtha nincs semmi gonfd csak én viszem tulzàsba
2014. dec. 4. 15:56
 7/13 anonim ***** válasza:
Hát nekem ilyenem volt sajnos mult honap elejen. Megállt a pici szive. Érezni igy konkrétan nem lehet. Az én tüneteim voltak: barnázgattam, egyre többet görcsölt a hasam. Ezután, a barnázás miatt, ami egyre erösebb és sürübb lett a kitüzött idöpont elött elmentem a nögyogyaszhoz, aki ultrahanggal megnézett es megallapitotta h megallt a szive :(
2014. dec. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
én nem barnàzok egyàltalàn.. fehér folyàsom van de az mindig is volt gyulladàs van a szervezetemben és a gyógyszert amit szedtem nincs olyan ami helyetesiti terheseknek. van egy vese cisztàm és ebböl adódóan van gyulladàsom ezért is félek jobban hàzi módszereket alkalmazok meleg furdő de azt se tudom igazàn forróra mert a forró viz okozhat vetélést
2014. dec. 4. 17:05
 9/13 anonim ***** válasza:
Barnaztam a terhessegem elejen.en a terhessegi rosszulletet csak onnan ismertem,hogy meseltek rola.a cicko feszulesen kivul semmi,de semmi bajom nem volt.egeszseges kisfiam szuletett.
2014. dec. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
remelem nem lessz semmi gond :) koszonom a valaszokat
2014. dec. 4. 20:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!