Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Vajon ez korai vetélés lehet...

Vajon ez korai vetélés lehet vagy endometriózis akár? Nagyon félelmetes, h ilyen furcsa a mensim. Többi lent. PLS írjatok!

Figyelt kérdés
Már kiírtam máshova is, mikor még nem volt negatív tesztem, de még nem érkezeett válasz, amiben vki a tapasztalatai alapján tanácsot adott volna. Szóval időben jött meg, de csak 1 napig rendesen, másnap már csak nagyon kevés, de aznap éjjel durván erős görcsre ébredtem, viszont nemhogy dőlt volna belőlem a vér, hanem csak épphogy egy minimális halvány maszat. Másnap de szinte semmi, du-ra most elkezdett élénkpiros, de kevés vér jönni. A hasam most is feszül, nyom, fájdogál. Olyan mitha belülről feszítené vmi, ami nem tud rendesen kiürülni. Nem tudom mitől féljek jobban, h vetélés vagy lehet,h még nagyobb a baj és ez utalhat endometriózisra is? (életemben 2-szor van ilyen, az előző ciklusom előtti uilyen volt, közte eg egy kevés híg vérzéses)Tesztet csináltam ma du, full negatív. Ugye ezt meg kell nézetni UH-on? ott kiderül, h mi okozta? Köszi előre is ha írtok, én már teljesen kivagyok és közben fáj is folymatosan a méhem meg a petefészek is néha. és nagyon élek, h mi ez.

#vetélés #görcs #endometriózis #kevés élénkpiros vérzés #1-2 napos vérzés #menstruáció furcsa
2015. márc. 29. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem gondolnám, hogy kétszeri görcsösebb menzesz miatt endometriosisra kellene gondolni. Ha negatív a teszt, vetélés sem valószínű. Lehet, hogy van egy cisztád pl.

Orvoshoz menj el, de szerintem ne fesd az ördögöt a falra.

2015. márc. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a megnyugtatást, valóban nem kéne ördög a falamra épp elég bajom van enélkül is, csak azon gondolkodtam, h mi lehet még az oka ezeken a lehetőségeken kívül amitől ilyen nehezen ürül ki a vér, miközben minden tapasztalatomat bőven felúlmúló erős görcsök vannak? szerinted nem erős vérzés lenne normális erős görcsök mellé? mindenképp fogok menni orvoshoz, csak nagyon rossz ez a bizonytalanság és remélem, h hátha akad itt vki, akivel történt már hasonló és tud vmit mondani, h mire számíthatok ilyen tünetekkel. Időközben kicsit erősödött a vérzés, az akkor most jó jel? mármint arra, h nem csak feszít, hanem ki is tud jönni, aminek ki kell?
2015. márc. 29. 19:25
 3/5 A kérdező kommentje:
ciszták vannak amúgy (IR és PCO) de az már évek óta van, ettől még ez nagyon szokatlan.. Amúgy a ciszta hogy csinálhat ilyet az emberrel? mi a jellemző a cisztás vérzési problémára? a görcs vagy a kevés vérzés? vagy pont ez a kombináció?
2015. márc. 29. 19:27
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Én is PCOS vagyok, de egyszer az egyik oldalon elkezdett tompán fájni a hasam, egyre erősebben. Végül csak elmentem dokihoz, aki közölte, hogy van egy 4,5 cm-es cisztám, ami tuti endometriosisos csokiciszta, meg kell műteni. Hát gondolhatod, mit éreztem. Pont ez hiányzik a PCOS mellé.. Felhívtam a saját dokim, mondta, hogy szerinte simán lehet egy bevérzett sárgatest is, UH-n az is úgy néz ki, várjunk egy kicsit.

Egy hétre rá meg is jött, olyan görcseim voltak, hogy a falat kapartam. Arra nem emlékszem, milyen volt a vérzés. Már temettem magam, hogy tuti endo...visszamentem a dokihoz menzesz után, és nyoma sem volt a 4,5 centis cisztámnak.

Ez a sztori nyilván nem ugyanolyan, mint a tiéd, csak arra akartam rámutatni, hogy nem szabad előre ráparázni a dolgokra, mert simán lehet, hogy valami teljesen banális dolog.

Nyilván el kell menni dokihoz, ha nem szűnik, de nem szabad egyből rosszra gondolni.

2015. márc. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Jaj nagyon köszi a megnyugtatást!!! Nagyon jó volt olvasni, amit írtál, kicsit megnyugodtam. Nekem azóta nem görcsöl, és a vérzés is megszűnt, én már nem tudom mi lehetett. (nemcsak a heves fájdalom miatt gyanakodtam endometriózisra, hanem mert úgy éreztem ott van, feszít, de nem tud kiürülni és ha mensi lenne miért ne jönne ki vérzéssel, furcsa, h ilyen erős görccsel ilyen keveset véreztem), de ma hívom a dokit és a napokban megnéz és okosabb leszek) KÖSZI
2015. márc. 30. 08:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!