Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Miért olyan sok mostanában a...

Miért olyan sok mostanában a vetélés? Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Régen alig hallottunk vetélésről, nagyon ritka dolog volt, mostanában meg rengetegről hallok, az életben is, itt a gyakorin is. Szerintetek mi lehet az oka?

Jó, tudom, biztos régen is volt, csak nem hallottunk úgy róla, de azért nyilván ritkább volt.


2015. ápr. 22. 09:07
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Kicsit hülyén fogalmaztam meg a kérdést. Miért van mostanában olyan sok vetélés? -így jobban hangzik.
2015. ápr. 22. 09:09
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon erzekenyek a terhessegi tesztek igy mindenki mar a 4 heten tudja varandos

ezen kivul sok a korai UH

regen ezek a terhessegek kesie menszesznek lettek elkonyvelve.

Masik regen kicsit tabu volt errol beszelni ma mar nem

2015. ápr. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
pont ezt akartam írni. Ma már akkor tesztelnek, amikor még ki sem maradt a menstruáció. Régen késett két hetet, megjött, ennyi.
2015. ápr. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Talán csak jobban tudunk róla. Régen is volt, a terhességek 40%-a spontán vetéléssel végződik, de ezek nagy részéről nem is tudunk, olyan korai, pár napos menszeszkészés.

Ha valaki nagyon próbálkozik babával, rögtön tesztet csinál, aztán ha mégis megjön, már tudja, hogy vetélés, mert pozitív volt a teszt. Lehet, hogy nekem is volt ilyen, csak nem tudok róla, ha nem csináltam rögtön tesztet.

Elég sok progeszteron hiányról lehet hallani, ezt ma már jól tudják kezelni, régen meg ezen nem tudtak segíteni. Szerintem nem lett több vetélés mostanában, mint régen, csak régebben még úgy voltak vele, ha az első 3 hónapban elmegy a baba, had menjen, mert úgysem lenne életképes, ma meg már az orvosok is tudnak különbséget tenni az okok közt, és van olyan amit meg tudnak menteni, vagy meg tudnak előzni.

2015. ápr. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Utolso ez egy nagy tevedes

ma is ugy vannak vele az orvosok ami nem eletkepes es menni akar az lso 12 hetben az menjen

de adnak progeszteront ami sok esetben teljessen feleseges mert a vetelesek 0.1% oka a progeszteron hiany.

De sok terhessegi verzest nem kovetne veteles igy ha progeszteront adnak azt hiszi a kismama atto marad meg a baba.

A progeszteron potas csak par esetben indokolt lombik terhesseg es egy vagy mindket petefeszek hianya p terhesseg alatti petefeszek torzio ahol mutet koveti ezt.

Minden mas esetben a progeszteron placebokent mukodik

2015. ápr. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Utolsó, szeirntem nézz utána jobban ennek, a progeszteronhiány nagyon sok esetben okoz vetélést! És nem placebó egyáltalán.
2015. ápr. 22. 09:57
 7/13 anonim ***** válasza:
en ezt tanultam igy van a tankonyvben...
2015. ápr. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, hogy a spontán vetélés, a magzat elhalása idején nagyon alacsony a progeszteronszint, de ez nem ok, hanem következmény! A megtermékenyített petesejt ugyanis már a megtermékenyülés után azonnal elkezdi egy hormon (HCG) termelését, melynek hatására a petefészekben emelkedik a progeszteronszint, ami segíti a beágyazódást. Amikor tehát pl. a megtermékenyülés a testen kívül (lombik) következik be, ez a hormon csak a beültetés után kezd hatni, ezért a lombik-fogamzáskor azonnal adunk HCG-t és progeszteront is, és erre kb. 10-15 napi még szükség is van. Ha a magzat hibásan fejlődik, először a HCG-szint csökken, majd a progeszteronszint is.


Egyetlen olyan kórkép van, amikor a petefészek progeszterontermelése eleve nem jó, de ezt a teherbe esés előtt már ki lehet mutatni, mert ilyenkor a ciklus sem szabályos. Ez a kórkép a PCO szindróma, és valóban ilyenkor a vetélés is gyakoribb (de csak kicsivel), jelezve, hogy talán itt sem a progeszteronhiány a vetélés oka.


Ha a terhesség elején vérzés jelenik meg, az a terhesség megszakadásának veszélyét idézi fel, ezért ezt az állapotot fenyegető vetélésnek nevezzük. Ha ilyenkor UH-vizsgálatot végzünk, az esetek nagyobb részében élő magzatot látunk és a terhesség megmarad, zavartalanul fejlődik tovább. Ilyenkor valószínűleg a beágyazódáskor mindig bekövetkező, de csak ritkán észlelhető kicsiny méhbeli vérzés jelenik meg, ami lényegében természetes dolog. Mint ezt az előbb elmondtam, nincs lehetőség a gyógyításra, esetleg pihenést és folyamatos ellenőrzést tudunk javasolni. A magzatvédő vitamin és az egészséges életmód, a felkészülés a terhességre növeli a siker esélyét.

2015. ápr. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta az orvosom anno, hogy régen is ennyi volt, csak nem csináltak tesztet 4 hetesen, nem mentek orvoshoz 5 hetesen. Így a korai vetélések simán későbbi, erősebb menstruációként jelentkeztek.
2015. ápr. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
kedves 52%-os tán korrekt lett volna, ha odaírod, hogy neked ehhez semmi közöd, egy cikket másolsz ide...
2015. ápr. 22. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!