Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Spontán vetélés után mekkora...

Spontán vetélés után mekkora az esélye, hogy műtétre (kaparásra) van szükség?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy akkor kell, ha nem ürül ki magától teljesen a méh.

Az ultrahangon kívül van erre utaló jel? Pl. a vérzés abban az esetben is eláll ha nem ürült ki teljesen?


2016. okt. 3. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem szinte teljesen kiürült (8 hetes voltam), egész friss volt a dolog szóval a dokim szerint jól megoldhatta volna a természet,de azért biztos ami biztos alapon kitisztította.
2016. okt. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

én azért szeretném elkerülni...


és a vérzésed megszűnt, megnézte és akkor mondta, vagy hogy volt?

2016. okt. 3. 11:38
 3/6 anonim ***** válasza:

vérezni kezdtem és elmentem dokihoz, szíve dobogott úgy tűnt minden oké, írt fel gyógyszert és hazaküldött,hogy szigorú fekvés. Rá 1,5 órára görcsölni kezdtem egyre erősebben, majd olyan 20 perc múlva miután elmúltak a görcsök mentem vissza a kórházba. A 8. hétnél már sokkal nyugodtam voltam úgy,hogy egyből vissza mentem és amúgy is mennem kellett volna az anti d szuri miatt.

Dokihoz mindenképpen menjél el, ha szerinte minden rendbe lesz,de azért ő kitisztítana akkor dönthetsz úgy,hogy nem-et mondasz. De ha nagyon indokoltnak látja akkor persze ne állj le vele vitatkozni,de simán lehet,hogy minden a legnagyobb rendbe és abszolút nincs szükség a tisztításra.

2016. okt. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem volt vetelesem mutettel is, de sajnos azutan ismet elhalt egy terhessegem es nem akartam rovid idon belul meg egy kuretet. Emiatt termeszetes vetelest akartam en is, ha lehetseges.

Nekem lezajlott rendben, az orvos "nyomonkovette", ami annyit jelentett, hogy a veteles masnapjan is megnezte ultrahangon, majd 10 nappal kesobb ismet mennem kellett uh-ra. Elsosorban uh-n latjak, hogy a mehnyalkahartya levalt-e rendesen es minden jo uton megy-e, szoval ezt nem hiszem, hogy meguszod.

A ket uh kozotti idopontra annyit mondott a doki, hogyha folyamatosan csokken a verzes mennyisege a veteles utan kb egy hettel es nincsenek eros gorcsok, nem budos a ver, az jo jel.

Ha viszont szaga van, ujra erosen gorcsolni, verezni kezdek, esetleg belazasodok, akkor azonnal korhaz. Ha ilyesmit nem tapasztalsz, akkor nem hinnem, hogy gond van, de vizsgalatra menj el. Sajnos sok esetben akkor is megcsinaljak a kuretet, ha nem kell, de egyreszt mondhatsz nemet, ha konkret indokot nem tud mondani az orvos, masreszt egyre tobb olyan orvos van, amelyik megadja az eselyt a termeszetes uton torteno vetelesnek.

2016. okt. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Engem műtöttek.Bent maradt az üres petezsak.:(((Semmit nem éreztem,elaltattak.
2016. okt. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem az első hat hetesen ment el, barnázással kezdődött, aztán 4 nap múlva mintha kiszakítottak volna belőlem egy darabot. Következő nap néztek meg először ultrahanggal, azt mondták minden rendben nincs szükség műtétre. Néhány napig még erős vérzésem volt, aztán elmúlt. Újabb pár nap múlva megint pecsételő vérzés, kontroll ultrahang szerint minden rendbe, vérvétel még mutatott hcg-t. A következő egy hétben is megmaradt a pecsételés, újabb vérvétel, hcg nőtt, ultrahang kimutatta a bent maradt szövetet. Másnap eü küret. Ez a vetéléstől számított három hétre történt.
2016. okt. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!