Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Egy éven belül két missed...

Egy éven belül két missed ab-om volt. Olyan történetekre lennék kíváncsi akik szintén így jártak és tovább mertek-e próbálkozni?

Figyelt kérdés
Idén májusban és most október végén volt egy missed ab-om. A másodiknál kaptam progeszteron pótlást is. Két hét múlva kontroll vizsgálat, ott megkapom a kivizsgáláshoz a beutalókat. De az orvosom azt mondta, hogy két menzesz után máris kezdhetünk újra próbálkozni. Még nem döntöttük el folytatjuk-e a baba projektet. Azok történeteire lennék kíváncsi akik tovább mertek próbálkozni, sikerült vagy nem ennyi missed ab után teherbe esni és egészséges babát szülni?

#missed ab #vetélés #két missed ab #több missed ab
2016. okt. 28. 16:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Nekem is egy éven belül volt két missed ab, tavaly áprilisban és decemberben. Most újra babát várunk, progeszteron pótlást most kaptam először, és egyelőre minden vizsgálat szerint jól van, szépen fejlődik, és már vidáman rugdos.

Remélem, a szülés során sem lesz semmi gond, de arról még nem tudok nyilatkozni.


25 hkm

2016. okt. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint ha jól gondolom pár ciklus után megint bele mertetek vágni. Barnáztál vagy csak a biztonság kedvéért kaptál progeszteront?
2016. okt. 28. 16:46
 3/21 anonim ***** válasza:

Nekem 7 éve volt 2 missed ab-om. Utána született 1 kisfiam.

Most szeptemberben megint lett egy missed ab. Már ebben a hónapban próbálkoztunk. Jövőhét vasárnap kiderül, hogy sikerült-e.

Ne add fel.

Viszont érdemes megnézetni a pajzsmirigyed és inzulin rezisztenciát.

2016. okt. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Én először ezeket tisztáznám: pajzsmirigy (2,5 alatt kell lennie), antiTG, antiTPO (autoimmun pajzsmirigy betegséget jelezhetnek), inzulinrezisztencia (min. 3 pontos), kiterjesztett véralvadás teszt (protein C, S, lupus antikoaguláns, INR, APTI, APTI rezisztencia). Ezek mind okai lehetnek az ismétlődő vetéléseknek. Ha ezek negatívak, még ilyen irányba is érdemes elmenni, bár ezek többnyire drága, önköltséges vizsgálatok: NK sejtarány vizsgálat (ölősejtek aránya), HABAB vizsgálat (pároddal való összeférhetőséget mutatja meg).
2016. okt. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

...és a trombophiliát is nézetni kellene.


Sajnálom ami Veled történt, kitartást. Mihamarabbi babásodást :)

2016. okt. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

2014 áprilisában missed ab, novemberben a 16.heten elfolyt a magzatviz es megmutottek. 3 hónapot akartam várni, de aztan lett egy epehólyag mutetem 2015. márciusban. Júliusban lettem terhes, 40 evesen. Idén áprilisban született a kisfiam. Testvért is szeretnénk. 😊

A harmadik esetben szedtem Utrogestant, ahogy pozitív lett a teszt, azonnal.

Hajra!

2016. okt. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok történetet nektek, jó olvasni a sikereteket és, hogy volt bátorságotok tovább folytatni az nagy bátorságra vall.


A kezdő kérdésben nem írtam, hogy már van egy kislányom. Akinél nem volt semmi gond, 3 éve szültem. Nagyon szerettünk volna kistestvért csak most ledöbbentünk ezen a sikertelenségen egymás után kétszer is.

Nem tudom feladjuk-e az álmunk vagy merjük tovább folytatni.


Az orvosom azt mondta minden lehetséges vizsgálatra el fog küldeni, még nem tudom mi lesz majd a beutalókon.

2016. okt. 28. 21:12
 8/21 anonim ***** válasza:

4 terhességből van egy gyermekem, ő a 2.-ból született. Előtte, utána volt korai vetélésem, az utolsó terhességemnél más volt a baj (de inkább nem írom le, nem akarok senkit ijesztgetni).

A lényeg, hogy sose derült ki, mi okozta a vetéléseket, progipótlást is kaptam mindegyiknél, nem számított.

2016. okt. 28. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó! Ennyi sikertelenség után fogtok még tovább próbálkozni a kistestvérrel? (22:27-es)
2016. okt. 29. 07:35
 10/21 anonim ***** válasza:
Konkrétan úgy éreztem, hogy én írtam ezt a kérdést. Tavaly decemberben, és idén október elején volt missed ab-om. Sajnos a szivverést egyiknél sem éltük meg, mert 5.-6.-től nem fejlődött tovább. Kikonyorogtem a dokimnál a vizsgálatokat, pedig mondta hogy a 3. után szokás csak. Én mondtam, hogy ezt értem, de 23 évesen ne mondja hogy ez tök normális, a másik, meg hogy lelkileg nem élnénk túl mégegyszer ezt. Valaminek lennie kell. Volt petefészek cisztám az első terhességnél, de felszivodott idő közben, úgyhogy még arra sem lehet fogni😔 Na a lényeg a lényeg, elküldött minden vérvételre, decemberben megyek majd.remélem valamit megtudunk, és 2017-ben összejön a várva várt Babóca:)
2016. okt. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!