Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Vetélésen átesett anyukák,...

Vetélésen átesett anyukák, mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Van 2 barátnőm, kb. egykorúak, s egyszerre lettek várandósak. Egyikük sajnos a 4. hónapban elvesztette a kisbabáját.

A másik barátnőmnek most szervezünk babaváró bulit a többi barátnőkkel.

Nem tudom eldönteni, meg merjem-e hívni azt a lányt, aki a kisbabáját elvesztette :( Nem első babája volt, 2 gyereke van már, de akkor is félek, hogy nagyon fájdalmas lenne neki látni, és arra gondolni, hogy ha nem így alakulnak a dolgok, akkor ez most akár az ő babavárója is lehetne, és ő is pár héten belül a kicsikéjét a kezében tarthatná...

Nem tudom, melyik a jobb döntés, meghívni, vagy nem meghívni.

Vagy hívjam meg, de tegyem hozzá, hogy ha elszomorítaná, akkor nem lesz belőle sértődés, ha nem jön el? Vagy ezzel még jobban elrontanám a dolgot?

Tudna valaki tanácsot adni?


2016. dec. 20. 15:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én négyszemközt leülnék vele és megkérdezném, hogy érez ezzel kapcsolatban. Mindenképpen fájdalmas neki, de lehet hogy még külön rosszul esne neki, ha őt meg sem hívnátok, hiszen barátnők vagytok mind.
2016. dec. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azzal nincs semmi gond, ha úgy kérdezed meg, hogy lenne-e kedve eljönni X babaváró bulijára?

Ha neki ez nem lenne jó, akkor nemet fog mondani, ha meg nem éli meg rosszul, akkor elmegy.


Nekem hasonló volt, kolléganőm pár héttel előbb esett teherbe, mint én, neki már megvan a kislánya, nekünk elhalt a 9. héten. (Mondjuk én úgy gondolom, hogy minél idősebb magzatot veszít el valaki, annál nehezebb lehet neki feldolgozni!)

Azóta sikerült feldolgozni lelkileg, és már újra babát várunk. Nekem is megfordul a fejemben, hogy ha akkor minden rendben, más nekünk is ekkora lenne, mint az ő lánya. De ettől még nagyon örülök az ő boldogságuknak is, és nem érzem magam kellemetlenül, ha találkozunk, vagy pl. mikor kelengyére gyűjtöttek a kollégák.


Nekem egy kisgyerek érkezése mindig öröm. Ők végképp nem tehetnek arról, hogy mást milyen szomorúság ért.

2016. dec. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenkepp hivjatok meg, es legfeljebb nem jon. En is egyszerre voltam terhes egy kolleganonmel, sajnos az o babaja 27 hetesen meghalt, csomo lett a koldokzsinoron.

Egyszerre szultunk volna.

Sokaig nem mertem elhivni babalatogatoba, aztan mikor 6 honapos volt a babam, o kerdezte meg, hogy eljohet- e.

Rosszul ereztem magam, hogy miert nem hivtam addig.

2016. dec. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Nekem az első terhességem végződött vetéléssel, kb egy hónappal utána tudtam meg, hogy terhes lett egyik legjobb barátnőm. Alig merte elmondani szegény, de őszintén örültem a boldogságának, még irigység sem volt bennem. Mikor megszülte a babáját már 5 hónapos terhesen látogattam meg a kórházban.

Hívd meg, ha nem esne jól nem megy el.

2016. dec. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%
Én is a barátnőmmel együtt lettem terhes, de elvesztettem az ikreimet. De ő nehogy már ezért kellemetlenül érezze magát, vagyok annyira intelligens, hogy a saját gyászom, saját fájdalmam nem mások dolga, nem kell rám tekintettel lenni, nem kell velem sírni.
2016. dec. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én megkérdezném.
2016. dec. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Vetelesem utan 2 hettel volt a legjobb baratnom eskuvoje...probaltam tartani magam...igaz nem.ment annyira emnnyire szerettem volna...de ok nem vettek eszre...

Ra 2 honapra mar mondta is hogy varandos...nagyon jol esett hogy nem titkolta el. Azt gondolom igy korrekt volt. Jo erzes volt hogy nem hazudott es nem akart "megovni".,az rosszabb lett volna. Persze nem tudtam feltetel nelkul orvendeni de nem haragudtam ra...vegul 2 honap mulva mar en is babasodtam, mosr egyutt varjuk a picurokat <3

2016. dec. 20. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén kell vele beszélni. Szeretettel hívd meg, de tedd hozzá, hogy tudod nehéz időszak ez lelkileg neki és rábízod, hogy elmegy-e. Ne beszélj mellé, az a lényeg. Mondd, hogy döntsön úgy ahogy az ő kis lelkének a legjobb, mindent megértetek.

Jó sok hónap telt el már a missed ab-om óta, de másfél hét múlva kellene szülnöm. Most egyre többször eszembe jut a dolog és egy kicsit jobban kerülget a bánat. Saját nevemben beszélek csak, de biztos nem mennék el a buliba mert csak a zokogás kerülgetne. Viszont a figyelmesség jól esne, hogy meghívtak még ha vissza is utasítanám.

2016. dec. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én meghívnám, és rábíznám, hogy eljön vagy sem. Ha nem akar eljönni, úgyis mondja majd, hogy bocs, de nincs kedve. Viszont nagyon bántaná szerintem, ha nem hívnátok meg.

És szerintem azt sem szeretné, ha 5 hónappal a történtek után még szánakoznátok rajta.

2016. dec. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat mindenkinek, mindegyik hasznos volt.


Végül beszéltem vele négyszemközt. Azt mondta, hogy köszöni a meghívást, de úgy érzi, inkább nem jön el, mert bármennyire is nem szeretné, elsírná magát valószínűleg. De azért örült, hogy meghívtam, igazatok volt.

2016. dec. 22. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!