Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Missed ab után meddig "normáli...

Missed ab után meddig "normális" a vérzés?

Figyelt kérdés

23-án műtöttek.

Az első napokban alig jött valami, de az 5. naptól újra elindult piros vér, és ma reggelre egy jó nagy alvadt vér darab is kiesett.

eléggé megijedtem.

Láz, hőemelkedés szerencsére nincs.

Normális ez ilyenkor? meddig tarthat? Van okom aggódni?


2016. dec. 29. 08:39
 1/2 anonim válasza:
Szia! Valamennyi verzes normalis,de a darabos nem! Mindenkepp visszamennek a korhazba ahol mutottek,vagy a dokihoz,ha ma elerheto. Nekem 14-en volt a missed ab mutetem,nem vereztem kicsit sem. 3 hetig nagyon kimelni kell magad,emelni max.5 kg lehet,mert ha beverzel,akkor ujra kell muteni.
2016. dec. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A vérzés normális. Mivel kiszippantják az embrionális szöveteket amik még minimális hormontermeléssel fenntartották a nyálkahártyát (ezért nem indult be magától a vetélés), így leesik a HCG a vérben. Ez pár nappal a műtét után azt okozhatja, hogy kvázi beindul a természetes vetélés is és megint vérzés jelentkezik.


Mivel a műtét során a nyálkahártya nagy részét is kiszívták már, így ez a vérzés már nem kéne hogy nagyon erős legyen, vagy hetekig tartson. Mondjuk egy sima menzesz jelleg még belefér.


Nekem a műtét után egy napig volt vérzés aztán pikk pakk elállt, és ugyanígy kb 5 nap múlva rendesen megjött, csak nem volt olyan erős. Ettől a vérzéstől számítva 25 napra, tehát normál ciklusra jelentkezett a következő vérzésem is. Tehát tulajdonképpen ez egy olyan menzesz, mintha az embrió nem műtéttel távozott volna, hanem mondjuk nagyon korán elhalt volna és a menzesszel távozna, csak nem szabadna olyan erősnek lennie, mert a nyálkahártyát részben már eltávolították. Remélem érted. Szerintem jó jel, mert számíthatsz rá, hogy a ciklusod helyreáll és van mihez számolni.


Ha nem erős, és nem túl darabos, láz, fájdalom nincs, akkor én megvárnám a kontrollt. Gondolom kb egy hét múlva menned kell. (Nekem két héttel műtét után volt a kontroll)


Viszont ha nagyon erős, nagyon darabos, netán bűzős, láz kíséri, akkor feltétlen menj be az ügyeletre!

2016. dec. 29. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!