Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Vetélésnél a baba kora számít,...

Vetélésnél a baba kora számít, vagy a terhességi hét?

Figyelt kérdés
Tehát mondjuk elhal a baba 6 hetesen, de a vetélés csak a 8. héten indul meg, akkor az 6 vagy 8 hetes spontán vetélés?
2017. febr. 10. 12:35
 1/6 anonim ***** válasza:
8 hetes
2017. febr. 10. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szempontbol szamit?

Egyebkent nekem mindig azt irtak a zarojelentesre, hogy hany hetes terhesen tortent meg konkretan a veteles. (Volt belole negy sajnos.)

Egyszer mutottek, 3x megvartuk a spontan vetelest, de a zarojelentesre a veteles ideje kerult.

Pl 8 hetesen par naposan halt el az embrio (a merete legalabbis erre engedett kovetkeztetni). Majdnem 10 hetesen voltam uh-n, ott derult ki, 4 nappal kesobb veteltem le. A jelentesen az van, hogy 10 hetesen veteltem.

De a tobbinel is igy van.

Az embrio meretebol azert sem indulnak ki, mert sokszor ugye fejlodesi rendellenesseg miatt er veget a terhesseg, a genetikailag beteg embriok pedig gyakran eleve lassabban fejlodnek az elejetol, mint kellene. Pl normal idoben volt az ovu, de az embrio mar az elejetol masfel hettel kesobb latszodott, 8 hetesen 6 hetes merete volt, fele olyan gyorsan nott, mint kellett volna, majd vegul megszunt a szivmukodes.

Volt ilyenem is.

2017. febr. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Lényegében mindegy :S, csak érdekelt.

Köszönöm a válaszokat!


Második válaszoló, azóta született babátok?

2017. febr. 10. 13:34
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem, azota nincs baba, ez a negy veteles egymas utan volt az elmult ket evben. A legutolso masfel hete.

Van mar ket gyermekunk, az elso ket terhessegem sikeres volt, de 7 ev elteltevel szerettunk volna meg egy babat es sorozatban vetelek.

Ez van. :(

2017. febr. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sajnálom! :(

A 2-3. után nem vizsgáltak ki?

2017. febr. 10. 15:39
 6/6 anonim ***** válasza:

Mar az rlso utan is kivizsgaltattam magam privatban. Majd a masodik utan ismet.

A harmadik utan allamiban.

Csak olyan rendellenesseget talaltak, ami az orvosok fele szerint nem okozhat vetelest, a tobbi szerint igen, de nem vilagos, hogy mit lehet tenni ellene. De otletek vannak, probalkoztunk sok dologgal, kezelessel mar a harmadiknal is, de ugyanugy veteles lett. A negyediknel tovabb bovitettuk a "fegyvertarat", de mint latjuk semmit sem ert.

Most mehetnek ismet vizsgalatokra, de egyenlore nem tudom, hogy akarjuk-e ujrakezdeni ugyanazokat a vizsgalatokat, nem latom tul sok ertelmet. Az sem biztos, hogy ujra nekifutunk, mert nincs konkret, sikeres kezeles a problemamra, szo szerint csak probalkozunk mi is es az orvosok is.

2017. febr. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!