Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Vetélés, missed ab » Megorulok, honnan tudhatnam...

Megorulok, honnan tudhatnam meg, el-e meg? Ket hetet varni a kovetkezo vizsgalatig?

Figyelt kérdés
Par napja barnazassal es gorcsokkel bementem a legkozelebbi nogyogyaszhoz,aki volt olyan rendes es megnezett. Hetedik hetben vagyok,az uh szerint a baba alig hat hetesnek felel meg,meg szivpulzalas se eszlelheto. Pontosan tudom a fogantatas napjat,ezert a kora biztos. Nem nagyon biztatott a dokino,de azert keresre irt fel progipotlast. A teszt meg mindig eros pozitiv,ha egy hete elhalt,mar gyengulnie kene,nem? De semmilyen terhestunetem nincs,nem is volt,csak ez a "terhesnek erzem magam" erzes es a sirogorcsok. Probalom elengedni lelekben,hogy ki tudja lokni a szervezetem,de valami megis azt sugja,van meg remeny. Nincs masik nodoki,juniusig sehol nincs idopont a wahlarztoknal sem,szonografus is hetekre elore tele...csinaljak meg tesztet? Menjek be egy masik varos korhazaba?(az orvosno itt dolgozik,oda nem mehetek). Esetleg van valami tunet,ami arra utal,hogy elhalt vagy ellenkezoleg? A hom is magasan fent van,37,4 meg mindig. Ha el meg,behozhatja ezt a lemaradast? Vagy inkabb ne akarjam,mert sulyosan karosodhatott? Mar azt se tudom,mit kivanjak 😭

2017. márc. 3. 16:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
85%

Elöször is, ha a baba súlyosak károsodott, akkor akármit szedsz, nem marad meg.


De elég valószínütlen, ha egyrészt a teszt még pozitív, másrészt nem vérzel és nincsenek erös görcseid.

A nök egy részének kezdetben semmi terhes-tünete sincs, emiatt nem kell idegeskedned.


Szerintem próbálj meg pozitív lenni, és ne idegeskedj, ha a baba életképes, akkor ezzel segíted, ha meg netán nem, akkor sem ártasz ezzel sem magadnak, sem neki. De érzésem szerint nincs baj, csak te vagy ideges.

2017. márc. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

Annak sajnos semmi jelen nincsen, ha a magzat elhalt, esetleg a tünetek csökkenek, de ha neked nem is voltak, akkor ez nem releváns.

Szerintem felesleges tesztelni, csak magadat idegesíted vele.

Én elmennék akkor másik városba orvoshoz.

Reménykedni szerintem mindig kell!

2017. márc. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

A pozitív gondolkodás szerintem még sosem ártott senkinek. Miért engednéd el? Amíg nincs egyértelmű negatív diagnózis, addig kötelező reménykedni!

Szivhang a 8 hétre muszáj, hogy legyen. Addig semmi gáz.

Nem vérzel, most nem gorcsolsz.

Sajnos ez ilyen, várni kell. Attól, hogy ideges vagy, meg érthetően aggódsz, nem tudod felgyorsitani az embrió fejlődését, annak idő kell.

Fogantatás pedig. Azt tudod az aktus mikor volt. Maga a megtermékenyítés lehetett napokkal később is! Ilyenkor néhány nap rengeteget számít.

Fel a fejjel, és csak pozitívan!

2017. márc. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
78%

Szia!

Volt egy vetélésem, görcsöltem, barnáztam, doki mondta hogy ennyi volt, sajnálja. Fél évvel később újabb pozi teszt, szintén vérzés, de görcs nélkül. Voltam dokinál, 9. héten, 7 hetesnek látta a babát, írt fel duphastont, aztán a 13. héten újabb vérzés, újabb gyógyszer. Nem egyszerű ezeket a napokat túlélni. Amikor elment a baba, első percben éreztem, hogy nem fog megszületni. A lányomnál ez az érzés nem volt meg. Foglald le magad. Bár ha magasabb a hőd és még pozitív a teszt, akkor nagy az esélye hogy megmarad. Ja, és a 12. héten már behozta a lemaradást és még nagyobbnak is tűnt UH alapján.

Most újra jön a baba, naptár szerint a beágyazódáskor volt meg a havim... Bár azóta szerencsére nem volt semmi gond. Baja a babának nem lesz a progitól, és a stressztől se hinném - vagyis nálam nem volt, pedig én aztán idegeskedtem sokat.

2017. márc. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
30%

Elso leirta minden gondolatomat, 2. is :)

Minden jot!!! Meg nincs minden veszve!

En mondjuk elmennek masikhoz is, hogy nezzen rad.

2017. márc. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
53%
Mi ez a negativitás kérem szépen? 7 helyett 6 hetesnek gondolta, nem gond. Ilyenkor még annyira picike, hogy könnyen elmérhette, főleg ha kicsit régebbi az uh gép. Kb minden 3. terhességnél így van, majd a legközelebbi vizsgálatnál, vagy a 12. heti uh-n pontosítják. Szívműködés detektálás ráér a 8. héten is. Pár napja barnáztál, gondolom már nem, az tökéletes. A hőd fent van, tökéletes. A teszt pozi, tökéletes, de többet ne csinálj, mert bekattansz. Terhes vagy és pont. Babád lesz. Ne akard elengedni, mert akkor tényleg el fog menni.
2017. márc. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A teszt nekem a magzat elhaltát követően másfél hétig nagyon erős volt, sőt még a művi befejezést követően is két nappal erős pozitív volt. Idő míg kiürül a hcg a szervezetből.
2017. márc. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%
Esetleg menj be valami kórházi ügyeletre, ahová tartozol, kamuzd azt, hogy barnázol, vagy enyhén vérzel. Kötelesek megvizsgálni. Engem megvizsgáltak. Én tényleg barnáztam, de a doki vizsgálatkor nem látott vért a kesztyűjén, akár hazudhattam is volna. Persze nem biztos, hogy megéri annyit uh-zni azt a babát, engem 9 hét alatt vérzések és egyéb miatt vagy nyolcszor uh-tak, elment a baba, persze nem valószínű, hogy emiatt, de szerintem nem tesz jót az sem, ha folyton piszkálva van ilyenkor az ember méhe.
2017. márc. 3. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat es a biztato szavakat.
2017. márc. 3. 21:56
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Ugyan ezek voltak a tüneteim, sajnos a 2 hét várakozást követő uh megerősìtette, hogy nem fejlődik, missed ab. Tegnap műtöttek, ma jöhettem haza.
2017. márc. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!