Kezdőoldal » Ismerkedés » Barátkozás » Mik azok az okok, amiért ti...

Mik azok az okok, amiért ti nèhány igéretes találkozás után inkább mégsem folytatjátok a barátkozást valakivel?

Figyelt kérdés

Huszonéves fiatal nô vagyok, ovis korú gyerekkel, nôkkel pròbálok barátkozás céljábòl ismerkedni. Gyakran ùgy járok, hogy összeismerkedem vkivel vhol, ahol többnyire a másik fél ajânlja fel , hogy máskor is találkozzunk-számcsere, még 1-2 tali- aztán mintha elvágták volna, vége.

Már mindent végigpörgettem magamban, hogy mi lehet az oka, ezért sorolok párat, amit kizártam: egyikük partnerére sem mozdultam rá soha/ nem hangoztattam se politikai, se vallási , se gyereknevelési nézeteket / nem kérdezek rá v mesélek tùl intim v privát dolgokat tôlük v magamròl/ illetve fenntartom az érdeklôdést utánuk, de nem írok v hívom ôket tùl gyakran, hogy ne érezzenek ragacsnak.

Mi lehet akkor a baj?



#Felnottkori baratsagok
2022. ápr. 30. 14:56
1 2
 1/16 anonim válasza:

Nem értem azt a részt, hogy ovis korú gyerekekkel próbálsz ismerkedni...


Amúgy meg attól még, hogy szerinted jól sikerült a tali, lehet hogy a másik fél nem élvezte és nem tart már érdekesnek. Meg hát ugye még ott van az is, hogy felnőttek vagytok, a másik félnek esetleg gyereke is van, lehet nem ér rá. Sok gyerekes anya imád a saját, illetve a másik félnek a gyerekéről beszélgetni. Lehet az a baj, hogy neked nincs gyereked, így nem tudtok tapasztalatot cserélni, a másik fél meg ugye erre gondolt, csak nem mondta ki és ezért nem kíváncsi már rád. Ezer oka lehet ennek még, így látatlanba nagyon nehéz ezt megmondani.

2022. ápr. 30. 15:51
 2/16 anonim válasza:
Pl. ha az illető nem tud helyesen írni.
2022. ápr. 30. 15:57
 3/16 A kérdező kommentje:

Van gyerekem. Nyilvan nem ovis gyerekekkel ismerkedem, hanem h nekem ovis koru gyerekem van es felnott nokkel - olyanokkal, akiknek szinten gyereke van v gyerek nelkuliek- probalok ismerkedni.

Azt megertem, ha nem tart mondjuk erdekesnek 1-2 talalkozas utan. A kerdes az, hogy vajon miert nem?

Arra vagyok kivancsi, h ha TI baratkoztok vkivel es aztan ez az ismerkedes megszakad- mert ti ugy dontotok, hogy ennyi, es nem tovabb- akkor az miert van.

2022. ápr. 30. 16:34
 4/16 anonim válasza:

Jézusom #1, neked a szövegértés nagyon nem erősséged.


Valószínű hogy nem tartanak elég érdekesnek, nincs meg köztetek az a szikra, ami kell egy rendes barátsághoz. Meg valószínűleg nagyon ráparázol, olyan dolgokról nem mersz beszélni ami a hétköznapi élet része, csak azért mert lehet nem értetek egyet. 1. Ha annyira éretlen a másik fél hogy nem tudja kezelni az egyet nem értést, akkor alapból kuka az egész szerintem. 2. Lehet hogy egyetértetek, akkor meg közös pont, ki lehet tárgyalni. (Akkor is ki lehet tárgyalni ha nem értetek egyet, és felnőtt módra vitázni - nem vitatkozni)

2022. ápr. 30. 16:46
 5/16 A kérdező kommentje:
Koszi utolso, ezzel mar tudok mit kezdeni. Rossz tapasztalat miatt nagyon ovatos vagyok mar a velemenynyilvanitassal, foleg ha a masik az elejen belekezd a parja/ ferje szapulasaba, es ezeket kapasbol haritom is. De nemar, hogy a velem kezdetben baratkozni akarok zome csak a panaszladat lassa bennem, es nekem nyafogjon a partnere hulyesegeirol :D
2022. ápr. 30. 16:52
 6/16 A kérdező kommentje:
* meghallgatom oket, de a haritas azt jelenti h nem igazan reagalok ra az aha-n meg a vele probald megbeszelnin kivul.
2022. ápr. 30. 16:54
 7/16 anonim válasza:
Ne magadban keresd a baj, mert ez az ország társadalma így van kalibrálva. Nem mobil a kapcsolatok tekintetében sem. Van a kis családja mindenkinek, és ennyi. Akár van rossz tapasztalata ismerkedés-barátkozás mentén, akár nincs, ez szokott lenni.
2022. ápr. 30. 17:43
 8/16 A kérdező kommentje:
Magamban is keresem, mert nem akarom azt gondolni h mindenki bunko meg rossz, csak en nem. Es ha meg van a baj , talan tudok rajta dolgozni.
2022. ápr. 30. 17:51
 9/16 anonim válasza:

Szerintem ott van a probléma, kérdező, hogy az igazi, tartós baráti kapcsolatok az esetek túlnyomó többségében nem így alakulnak ki. Úgy értem, nem úgy, hogy vadidegenként beszélgetni kezdünk egy rendezvényen, majd számcsere, aztán továbbra is vadidegenekként próbálunk találkozni, ismerkedni. Így nagyon nehéz valódi bizalmat érezni és kiépíteni, hiszen kb. olyan embert kóstolgatsz, akiről a világon semmit nem tudsz. És így nehéz is tovább lépni. Vagyis pár udvariaskodó alkalom után már nem tudnak veled mit kezdeni, és ennyi. Erről nem te tehetsz, nem benned van a hiba, és szerintem nem is tehetsz ellene semmit.


Az igazi baráti kapcsolatok általában úgy alakulnak ki, hogy úgy hozza az élet, hogy hosszú hónapokig, sőt, akár évekig minden nap, vagy legalábbis nagyon sűrűn együtt vagytok valamilyen elfoglaltság kapcsán. Fokozatosan megismeritek egymást a szituációból adódóan, és ha szimpatikus a másik, akkor találkozni kezdtek úgy is, mint magánemberek. De ennek már akkor van egy alapja, egy kerete. Nem tudom, értesz-e. Ahhoz, hogy igazi barátság alakuljon ki valakivel, ahhoz nagyon sokat együtt kell lenni vele, és menet közben jön a többi, a közös élményekkel. Iskolai, egyetemi, munkahelyi kapcsolatokra gondolok. Ami nem olyan, hogy kb. egy vadidegent nézek ki, hogy legyünk barátok.

Pont ezért szerintem semmit nem rontasz el, mert az nem rajtad múlik, hogy amiket írsz, nem ilyen helyzetek.


És az a durva, hogy nem lehet okos tanácsot sem adni, mert ha már kikerültünk az iskolapadból, és ne adj Isten a munkahelyünk sem olyan, akkor viszont szinte csak úgy lehet már barátkozni, ahogyan te is próbálsz. Viszont ezekből döntő többségében soha nem lesz igazi barátság, és nem rajtad múló okból.


Én 10 éve ismerem a sógornőmet és a férjét. Ők társastáncra jártak, ott ismertek meg 3-4 hasonló korú párt, akikkel "barátok lettek". 2-3 évre maximum. Azután kb. úgy eltűnt mindegyik az életükből, mint szürke szamár a ködben.

2022. ápr. 30. 21:46
 10/16 A kérdező kommentje:
Igen, utolso, ertelek es meg egyet is ertek, es foleg abban, hogy nem igazan van mas mod mar baratkozni suli utan / mhelyen kivul, de nem akarom feladni. Az igazan fura, hogy 5bol 4x tuti hogy a masik fel kezd erdeklodni irantam, kezdemenyez beszelgetest vagy keri el a szamom, h aztan sosem keressen tobbe vagy max meg 1-2x.
2022. ápr. 30. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!