Kezdőoldal » Ismerkedés » Egyéb kérdések » Elte ppk - pszichológia...

Elte ppk - pszichológia szak (emelt szintű érettségi)?

Figyelt kérdés

Sziasztok, az lenne a kérdésem hogy ez ELTE pszichológia szakára milyen tantárgyakból kellene majd emelt szinten érettségiznem? Én még csak a fakultáció választás előtt állok, elolvastam miket fogadnak el emelten az ELTE-n, mindenképp fogok biológiát választani egy emeltnek, de kell még egy. A magyar töri nem áll közel hozzám. A matematika és az angol között gondolkodom másodiknak. Egyértelműen az angol könnyebb emelten, de mennyire befolyásolja a bekerülésemet egy könnyebb tantárgy választása? Nem tudom mennyire érdemes e plusz 3 heti matekkal kínoznom magam.

(És még annyi, hogy valószínűleg változni fog az érettségi rendszer évek múlva meg minden, de ezt most hanyagoljuk el)

Köszi a válaszokat előre is!



febr. 21. 19:02
 1/4 anonim válasza:
A pszichológia szakon nagyon kell tudni angolul. Az összes szakirodalom angolul van. Azt válaszd!
febr. 21. 19:18
 2/4 anonim válasza:
Pszichora járok, én is angol biosz kombót csináltam és nem bántam meg
febr. 21. 20:16
 3/4 anonim válasza:

Pszichológián végeztem. Az angol nagyon jól fog jönni az egyetemen (meg más területeken is), úgyhogy azt érné meg választani. A matekot oké, hogy elfogadják, de semmi hasznát nem fogod venni pszichológia szakon.

Az pedig nem számít, hogy az angol "könnyebb", főleg mert ez szubjektív, ráadásul nem rangsorolnak ilyen szempontból a tantárgyak között. Ha mindegyik ugyanúgy elfogadott tárgy, akkor ugyanannyi pont járhat értük. Nyilván azt érdemes választani, ami jobban megy, és könnyebben fogsz tudni vele több pontot szerezni.

febr. 21. 21:49
 4/4 anonim válasza:
Egyáltalán nem számít, hogy mi számít “könnyebbnek”. Nincs ilyen szempont. Viszont tényleg igaz, hogy az angol nagyon fontos lesz egyetem alatt, rengeteg szakirodalom csak angolul elérhető, érdemes minél szilárdabb angoltudással nekimenni. A matek, oké, hogy elfogadják, meg van statisztika is, de semmi olyat nem tanulunk, amit egy közepes matekkal ne lehetne megérteni. Én is amondó vagyok, hogy azt válaszd, amiből biztosabban tudsz magas pontot szerezni. Csak ez számít felvételin. Minél több pont megszerzése. Hogy azt a pontot miből szedi össze az ember, sehol nem kérdezi senki. Nem számít.
febr. 21. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!