Kezdőoldal » Ismerkedés » Társkeresés » Borderline pasinál normális...

Borderline pasinál normális ez a viselkedés? Csak hülyít? Mit akarhat vajon?

Figyelt kérdés
Leszögezem előre, hogy mindketten pszichológus által diagnosztizált borderlineosok vagyunk. Kb 1-2 héten keresztül mindig ő keresett, aztán nekem is lett bátorságom ráírni, érdeklődni. Azelőtt mindig tartalmasakat beszéltünk, viszont mióta én keresném, mintha inkább ignorálna, pár szóval válaszol csak. A kijelentései már ezelőtt is kétértelműek voltak. Hol kijelentette kb, hogy az övé leszek, értékes vagyok, velem akar lenni, hol meg azt mondta, hogy több nővel is beszél, tegyük egymást talonba, de ő érzi és nagyon valószínű, hogy én leszek a befutó. Viszont ha nem beszélünk, bevallottan nem gondol rám. De olyanokat is írt, hogy majd mellette rendben leszek, a megfelelő pasi segít rajtam - gondolom magára akart célozni - stb. ( Ezeket eddig hárítottam, visszakérdeztem, miből gondolja ezeket ? ) És hogy eddig a komolyabb kapcsolatai azért nem jöttek össze, mert erélyesebb típus, nem lehet neki nemet mondani. Mit akarhat vajon egy ilyen ember? Szórakozik, egót növel? Kivárat esetleg, vagy versenyezteti a nőket? Esetleg az a baja, hogy nem rajongom körbe, nem kuncsorgok? Azt is mondta, szeretet címén elvárja a rajongást, hogy körülötte forogjon adott személy világa. Nekem egyébként inkább nárcisztikusnak vagy pszichopatának tűnik, teljesen összezavar a srác. Mintha 2 külön személyisége lenne, egyszer empatikus, máskor napokig felém se néz, le se sz... Nekem meg körülötte jár az agyam, hogy vajon mit akarhat, akar e egyáltalán valamit. 3 napja nem keres most épp, de a képeimre reagál. Nem értem ezt a viselkedést. Köze lehet bpd-hez? Én is az vagyok de nem csinálom ezt.

2023. jún. 25. 00:55
 1/7 anonim válasza:
Ez nem a borderline miatt van, hanem azért, mert egy s3ggfej. Én már rég otthagytam volna, nem értem, miért hagyod, hogy szórakozzon veled.
2023. jún. 25. 01:08
 2/7 A kérdező kommentje:
1# hát mostmár ha válaszol se fogok neki írni. Elhatároztam, hogy nem reagálok semmit, valószínűleg majd napok múlva megkeres valamivel, de nem érdekel. Ignorálni fogom ahogy ő engem, de ettől még eléggé furcsállom ezt a viselkedést, szerintem ez nem normális dolog.
2023. jún. 25. 01:16
 3/7 anonim válasza:
Az írásod alapján nekem is megfordult a fejemben, hogy inkább nárcisztikus, mint borderline de a kettő sem zárja ki egymást. Ha valóban diagnosztizált borderline előfordulhat, hogy akkor jön elő az az “oldala” ha kollapszus éri de egyébként nem jellemző, hogy azokat a jegyeket hordozná. Hallgass magadra, ha már most érzed hogy nem túl kerek a dolog hagyd szerintem.
2023. jún. 25. 08:06
 4/7 anonim válasza:
Az ilyen azt hagyd a büdös francba.
2023. jún. 25. 10:25
 5/7 anonim válasza:

A borderline-ban eleve van narcisztikus vonás.

Egyébként ha te is az vagy pont tudnod kellene, hogy hasít. Egyszer így gondolja egyszer másképp, egyszer fekete utána feher, egyszer igen egyszer nem. Pont ez az egyik lényege, kiszámíthatatlan, impulzív. Úgyis fog egyébként írni neked, de ha valaki osszejon egy olyannal aki borderline ez a viselkedés nem áll meg annyiban, hogy ír, nem ír.

2023. jún. 25. 14:14
 6/7 anonim válasza:
Én összejöttem egy fiúval, aki a barátom, lelki társam volt. Amint szoros, intim lett a kapcsolat, a semmiből - ijesztő, hullamzó, távolságtartó reakciói voltak. Én nem döbbentem meg, s ijedtem meg még soha így ember viselkedésétől. Azóta is sírok, úgy megviselt, hiába nem találkozunk fél éve. Jó tanács, minél előbb sétálj ki a világából, mert tönkretesz. Ez nem jelenti, hogy nem szeret. De nem szerethet egészséges fejjel. Mindig veszíteni fogsz a harcban. (Az én barátom is hasonló volt, nem tudom, pontosan, de egy életre elég volt belőle, hiába SZERETEM most is).
2023. jún. 26. 09:04
 7/7 anonim válasza:
5-ös, NPD és BPD-nek lehetnek hasonló viselkedései, de a gondolat mögötte teljesen más, van BPD és az NPD diagnózis kritériából egyre se felelek meg. Viszont nem érdemes olyan palival lenni aki melletted más nőkkel is írogat. Ez kb. a legegyszerűbb módszer hogy ne legyen túlságosan érzelmileg bevont senkivel se. Amúgy nekem ez a manipulációnak tűnik, tipikus push and pull játék, ha valaki jól játsza akkor le lehet írni hogy a "rajongója" leszel, a kép likeolás meg csak egy eszköz hogy emlékeztessen arra hogy létezik.
2023. jún. 26. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!