Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem kapcsol be az autós...

Canabis6996 kérdése:

Nem kapcsol be az autós erősítő gyújtásról. Mit tudnék vele csinálni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az a jelenség van nálam, hogy van egy erősítőm Daewoo AB25. Bekötöttem az autóba, rem kábelt is mindent és nem kapcsol be hiába adok rá gyújtást, hiába kapcsolgatom, hogy hátha bekapcsolna de semmi sincs, viszont a REM, 12V ot áthidaltam az erősítőn és így pedig bekapcsol csak így mindig megy.. :/ Egy kapcsolót esetleg nem lehetne bekötni a Rem, 12V közé az áthidalásba? Úgy lenne a legjobb, ha gyújtásról tudnám kapcsolni.. :/ Válaszotok előre is köszönöm!

2019. okt. 16. 19:39
 1/6 Zzzoli ***** válasza:

Ha remote-ra direktbe adsz feszültséget és úgy jó, akkor egyértelmű hogy azon a vezetéken, amiről azt gondolod hogy a gyújtáskapcsolóról jön, nincs feszültség.

Azt kell megnézni miért nem, vagy keresni egy másik csatlakozási pontot neki.

Egyébként a kapcsoló is megoldás lehet, csak ha elfelejted lekapcsolni, meglepit okozhat a lemerült akku.

2019. okt. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Beviz Elek ***** válasza:

De miért kellene a gyújtáskapcsolóról az áram? A vezérlőszálat alapból a rádióra kell kötni, hiszen akkor kell bekapcsoljon az erősítő ha a rádiót kapcsolod be.

A rádió csatiján kell legyen egy világoskék szál (antenna erősítő/motoros antenna vezérlő) és arra kell az erősítő vezérlőszálját is rákötni.

Így az erősítőd párhuzamosan fog működni a rádióddal.

2019. okt. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Zzzoli ***** válasza:
Értjük mit mondasz. A "gyújtáskapcsolóról" kifejezés autós körökben azt jelenti hogy a gyújtáskapcsoló elfordítása után van jelen a 12 volt a csatlakozási ponton. Ahogy írod ez bármely ilyen pont lehet. Pl. a rádió nagyáramú betápja, motoros antenna kimenet is jó nyilván stb...
2019. okt. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hiába kötöm rá arra a világos kék szálra, nincs semmi élet jel sem.. :/
2019. okt. 17. 11:39
 5/6 Majatom ***** válasza:
Akkor valószínű, hogy a fejegység nem ad neki jelet. Én akkor úgy oldanám meg, ahogy írtad, egy gyújtásra 12 V-ot adó forrásra kötném egy kapcsoló közbeiktatásával. ez a kapcsoló lehet manuális, de akár mágneskapcsoló (relé) is, viszont az ahhoz való vezérlőjelet a fejegység megbontásával kellene valahonnan a fejegységből (pl. világítás) kivarázsolni.
2019. okt. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Beviz Elek ***** válasza:

Azért ez nem annyira bonyolult mint ahogy előadod...

Azt írod, hogy ha direktbe kötöd 12V-ra, akkor működik, tehát az erősítő jó. Ha ugyanazt a kábelt használtad, akkor a kábel is.

Vagy a rádió kábelezésénél van a baj vagy pedig a fejegységgel.

Nem tudom hogy mennyit kötözgettek össze-vissza a tiéden, az enyém egy borzalom volt és sokat cumiztam vele mire átláthatóvá tettem.

Ha a fejegység rossz, én semmiképp nem taknyolnék kapcsolókkal. 30-ért már jó minőségű fejegységeket lehet kapni

2019. okt. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!