Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Utánfutó index visszajelző...

Utánfutó index visszajelző mért nincs?

Figyelt kérdés

Van egy nissan almera autóm ami horgos, nem tudom megmondani gyárilag, vagy utólag, én már így vettem használtan, de nem kellene legyen rajt egy visszajelző az utánfutó indexhez?


Eddig úgy tudtam műszakin ezt nézik és pár vizsgán volt már ez az autó.


Hogy van ez?


2019. nov. 21. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem kell. Ez nem a 80-as évek.
2019. nov. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom manapság miért hagyják ki belőlük...

Persze a sok felesleges baromságokat beleteszik.


Nekem az öreg mercimben van egy picike zöld led, utánfutó nélkül csak egyet villan, hogy minden oké, utánfutóval folyamatosan villog, hogy minden oké.

2019. nov. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A jogszabály (6./1990. KöHÉM-rendelet) az alábbit írja a témában:

"68. § (1) Minden gépjárművet, mezőgazdasági vontatót és lassú járművet fel kell szerelni olyan fényjelző berendezésekkel (visszajelző lámpákkal), amelyek jelzik a járműre felszerelt

(...)

d) első és hátsó irányjelző lámpák — ideértve pótkocsi vontatása esetén a pótkocsi hátsó irányjelző lámpáit is — bekapcsolt állapotát, valamint hibáját (izzólámpa kiégését)"

Nem kötelező az utólagos visszajelző, viszont ha utánfutó van az autó mögött és annak kiég az irányjelző izzója, a műszerfali visszajelzőnek jeleznie kell a hibát. Ha a gyári visszajelző ezt tudja, akkor nem kell külön lámpa.

De ez nem gyakori. Az utánfutó izzójának hibáját csak úgy lehet megbízhatóan megállapítani, ha egyébként az izzók kiégését is tudja figyelni az autó. Ilyenkor az elektronika meg tudja állapítani, be van-e dugva az utánfutó csatlakozója és ha be van, annak az áramkörein is tudja figyelni az izzók által felvett áramot. Gyári szerelésű vonóhorognál beállítják ehhez a visszajelző elektronikáját, utólagos szerelésnél viszont sokszor nem tudják, hogy szükséges. Az izzófigyelő nélküli autókban pedig marad a vezetékre tekert dróttal működő LED-es visszajelző.

2019. nov. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem, hát épp ez az, egyik nap nem működött az utánfutón az index és azon gondolkoztam, hogy ezt nem kellett-e volna valahogy észrevennem vezetés közben.


A gyári visszajelző úgy látom nem mutatja meg, utólagos meg nincs benne.

2019. nov. 21. 15:51
 5/7 anonim ***** válasza:

"Nekem az öreg mercimben van egy picike zöld led, utánfutó nélkül csak egyet villan, hogy minden oké, utánfutóval folyamatosan villog, hogy minden oké."


Az öreg Ladámban nekem is pontosan ugyan így működött. Utána nem volt horgos autóm. De elvileg újabb (15-20 évesnél fiatalabb) autókon a can-bus rendszer figyeli azt is, nem?

2019. nov. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Manapság egész más rendszer figyeli az egészet, és elvileg már a csatlakozáskor lefuttat egy tesztet és jelez ha hibát talál, mondjuk nem villog az egyik oldali index. Tudom, az idén lett rakatva egyik járműre vonóhorog, meg van egy másik még ami horoggal lett megvéve, de azt nem próbáltuk miképpen működik.
2019. nov. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szerintem ebben még nincs a busz rendszer, nem jelez vissza.
2019. nov. 28. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!