Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mekkora esélyem van így...

Mekkora esélyem van így átmenni a KRESZ vizsgán?

Figyelt kérdés
Kaptam az oktatómtól egy kresz gyakorló programot CD-n. 75 pontból 65-öt kellene összeszednem, és eddig nekem a max 62 volt, általában 57-59 körüli szokott lenni. 1 hét múlva vizsga, de egyszerűen nem tudom bemagolni a könyvet...Hogyan érdemes rá tanulni?
2010. júl. 19. 22:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
szerintem ne a könyvet nézd hanem a feladatgyűjteményt mert azok vannak a programban is elvileg, és már rutinból menni fog hogy ha ez a kérdés ez a válasz már el se kell olvasnod a lehetőségeket
2010. júl. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Meg kell tanulni a könyvet, itt túl sok kis kapu nincs.

A legtöbb szabály, tábla logikus, a maradékot meg be kell vágni, de ha ennyire nehezedre esik, akkor hagyd az egészet.

Amíg nem tudod a szabályokat, addig ne a tesztsorral nyűglődj.

2010. júl. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

iigen, egy jó része logikus, főleg a 3 pontosan, képes kérdések, azokat egyszerűbb megtanulni, de rengeteg számadat meg apróság van, amire kíméletlenül rákérdeznek.


Hidd el, nem olyan vastag az a könyv, nyár van, szánd rá magad :)


Szerintem utána marad időd átnézni a kérdéseket is.

Vegyél olyan könyvet amiben az összes B-s jogsis kérdés benne van, válaszokkal természetesen, és azt forgasd!

Nemis tom már mi a pontos címe, nekem anno sokat segített!

2010. júl. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanígy voltam és nem mentem át :S
2010. júl. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Szia,


szerintem is a tesztsort nézd, én annak idején úgy tanultam, (bár akkor még nem volt a gépes módszer, csak a papíros), hogy megcsináltam a gyakorló tesztet, amelyik kérdést elrontottam, azt kiírtam, mondogattam magamban a választ rá, egy csomó tesztet megcsináltam, egy idő után ismétlődnek a kérdések, így sok teszt után egyre kevesebb hibám lett. (A vizsgán csak 1 lett, 10 hibapontod lehetett max, nem tudom a most a gépes hogy van.)

Ezt nem is kell sokáig csinálni, 2-3 napig intenzíven, aztán gyorsan letudod a vizsgát. És szerintem jobban meg is marad a memóriádban, vonatkozó éles helyzetben beugrik, aminek kell.

Sok sikert a vizsgához! :)

2010. júl. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Az is igaz, hogy ha a feladatgyűjteményt átgyakorlod párszor, akkor könnyebben menni fog, de ez a *rva jogosítvány ne arról szóljon már, hogy minél könnyeben meglegyen.

Valaki bevágja a vizsgafeladatokat, átmegy, jogsit kap, bekerül forgalomba egyedül, aztán csak pislog, mert ha valaki nem képes megtanulni, felfogni a KRESZ-t, akkor abból nem nézem ki azt, hogy normálisan tud közlekedni, úgy ,hogy másokat ne veszélyeztessen.


Kérdező ne értsd félre, nem téged akarlak leszólni, csak már sok az ilyen kérdés, hogy hogy kell lefizetni, mér buktatott meg, hogy lehet elkerülni stb.

Szigorítani kéne a jogsi megszerzését, mert mindenki megkaphatja, és akkor ne is beszéljünk, arról, amikor a 80-90 éves bácsik/nénik sasolnak ki az autóból.

Bocs a hosszért meg az OFF-ért.

2010. júl. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én is amikor csinálam ilyen teszteket nekem se sikerült mindig 65 felett 1-2 pontal volt, hogy lemaradtam.

De aztán a vizsgán 71 ponttal mentem át elsőre.

Gyakorolj sokat és menni fog de csak a legújabb kresz könyvből illetve programokból.

Mert most újra járok tanfolyamra (tehergépkocsi és kamion) és bizony változott a kresz 2007-hez képest amikor vizsgáztam!

2010. júl. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én 3 nap alatt átfuttattam a cd-n lévő kérdéscsoportokat és 2 napig vizsgaszigorún gyakoroltam és 72 pontom lett pedig hülye vagyok az ijen dolgokhoz :D
2010. júl. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

a tuti módszer:

először csak úgy olvasgasd a könyvet, mindenféle magolás nélkül, próbáld megérteni/értelmezni a szabályokat, melyiknek mi az értelme, miért találhatták ki, ilyesmik... ezek után már egy részét tudni is fogod.


utána olvasd végig megint a könyvet, de most már próbáld is megjegyezni az egyes szabályokat. a kresz-ben elég sok logikus dolog van, persze van azért amit meg kell tanulni. közben néha csinálgatsz teszteket. de az fontos hogy NE CSAK teszteket csinálj, mert az életben nem fogod tudni a kresz szabályokat, holott vezetéskor ez majd nagyon fontos lesz! van egy két aranyszabály, amit mindig elő lehet venni a kalapból: általában a hosszú válasz a jó :), a gyalogosokat nagyon védi a kresz, így ami gyalogossal kapcsolatos szabály, ott mindig a legszigorúbb az érvényes; a villamossal való elsőbbségkor pedig ha azonos műveletet végeznétek, mindig a villamos a jó, illetve a villamos nem fog jobbkézt adni senkinek! a megállással/várakozással kapcsolatos szabályok kicsit trükkösek, de azért ezeketis meg lehet tanulni...


csak úgy ne próbáld bemagolni a könyvet, annak semmi értelme. ha megérted a legfontosabb szabályokat, akkor már tudni is fogod őket, és ez már félsiker.

2010. júl. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Valter6672 ***** válasza:
Az űltalános szabályt megtanulod. Ezek alatt a táblákat értem, jobbkézszabály, kanyarodási szabály stb. Ennyi. Utána csak a programmal foglalkozz. Én a könyvet 1x nyitottam ki, de csak azért hogy a táblákat megnézzem. Nem vagyok aza stréber gyerek aki kinyitja a könyvet és rögötn meg is tanulja ami benne van. Nekem már csak a forgalom van hátra. Én CSAK cd-vel gyakoroltam, és 75 pontból 73 at értem el a vizsgán. Ugyan azok a kérdések vannak a vizsgán, ami a cd-n. Szóval ha azokat a kérdéseket jól megtanulod, akk fog menni. Nekem olyan volt vizsgán, hogy else olvastam az egézs kérdést, de már tudtam hogy mi a válasz meg stb. Amúgy 16 éves vagyok és A1-re mentem. Sok sikert!
2010. júl. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!