Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Calibra hobbiautónak?

Opel Calibra hobbiautónak?

Figyelt kérdés
Második, hobbi autónak tervezek egy Opel Calibrát. Kíváncsi lennék,hogy a rohadáson kívül mire érdemes figyelni? Kifejezetten foglalkozós, bütykölgetős autót szeretnék, a józan ész keretein belül persze. Miket érdemes tudni róluk? Tudom, nincs már gyári állapotú, szét vannak rohadva, ne is keressek... a csak leszólást célzó válaszokra nem nagyon vagyok kíváncsi.
2019. dec. 26. 00:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Bocs de nem igaz hogy nincs már belőle gyári állapotú. Olyan példányok vannak mintha tegnap gurultak volna ki a szalonból. A kérdés inkább az, hogy érnek-e neked annyit amennyit kérnek értük.

Egyébként nagy kedvencem a Calibra, szurkolok hogy találj egy szépet. Egyáltalán nem reménytelen. Én csak annyi jótanácsot adnék, hogy gyűjts pénzt egy normálisra, ne “jó alapot” vegyél feltámasztani. Abba beleöntheted a világ összes pénzét, de akkor is csak egy tákolt sz.rkupac marad. Olyat kell keresni ami gyári állapotban megmaradt, így is úgy is ugyanannyiba kerül a végén, csak a gyári állapotú az tényleg egy értékes autó lesz a végén, szinte már műtárgy, befektetés. A feltámasztott tákolmány viszont értéktelen.

2019. dec. 26. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

" Olyat kell keresni ami gyári állapotban megmaradt, így is úgy is ugyanannyiba kerül a végén"


Ha a beleölt időt és ideget is hozzáadod akkor bőven olcsóbb egy drágább, de gyári állapotút megvenni.


[link]

2019. dec. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szép. Én néztem egy olcsóbbat is, ha kisebb a büdzsé. Igaz nem turbo, viszont egygazdás rozsdamentes, minimális futással. Ezzel én már kiegyeznék.


[link]

2019. dec. 26. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

És nem is bőrös valamint az összkerék is hiányzik :(

Amúgy szép :)

2019. dec. 26. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát ez tényleg csak attól függ hogy mennyit szán rá a Kérdező.

A lényeg hogy rozsdamentes, körben gyári fény, max. második tulajdonostól, 100 ezer alatti futással. Ha ez megvan, már nagyon nem nyúlhat mellé. Az összkerekes turbó tényleg hab a tortán, de szerintem anélkül is szép tud lenni egy Calibra. Csak gyári állapotú legyen, ne tákolt, felújított.

2019. dec. 26. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Nyakasparasztgazda ***** válasza:

"Kifejezetten foglalkozós, bütykölgetős autót szeretnék"

Nem hiszem hogy a Calibra ilyen lenne...

Ott a rozsda a fő ellenség...

Állítólag a 16v motoros a legjobb választás...

A családbn van egy kb 15 éve...8v-s alap motorral. Amikrol én tudok: rozsda, hátsó futómű bekötési pontját kellett lakatolni, főtengely jeladó csere, hűtő csere, soron kívüli vízpumpa csere, tolotető vizlevezetoje eltomődött párszor és beázik olyankor, kellett valami üa csövet cserélni a tank körül mert elporladt, ehhez le kellett venni a tankot. Sokszor bejelez az ABS hiba jelző,

Most éppen nálunk áll az udvarban, mint tartalék autó....

2019. dec. 26. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Nyakasparasztgazda ***** válasza:
Ja és az utolsó: a kezifek behuzasakor leszakadt valami kitamaszto lemez, szinten a rozsda miatt....
2019. dec. 26. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Nyakasparasztgazda ***** válasza:

Totalcar gyűjtemény

[link]

2019. dec. 26. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Anno de szerettem volna...

De jó, hogy nem volt rá pénzem...

Hobbi autónak egyébként jó választás.

A fő ellensége a rozsda, meg a boyracer előző tulaj. Ha ezeket ki tudod szűrni, akkor jót találhatsz, persze nem olcsón.

2.0 8v elpusztíthatatlan, igénytelen, de én gyengének találnám 115 lóerővel

2.0 16v volt a legtöbb, ez már barátibb, de én hobbi autónak álmodnék merészebbet. 2.0T vagy V6.

Amire még érdemes figyelni, hogy az összkerék, bár jó fícsör, de elég beteg bennük, a többségében le van kötve a hátulja már és alapból dobja is a fogyasztást rendesen. Emellett tetőablak és klíma nélkül már nem venném.

A kérdés, hogy megéri-e ennyit rááldozni, mert ha egy igazi youngtimert akarsz belőle faragni, az komoly összeg lesz.

2019. dec. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!