Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az Arol 2T motorolaj az miért...

Az Arol 2T motorolaj az miért nem jó?

Figyelt kérdés
2010. júl. 25. 12:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%
Miért ne lenne jó?
2010. júl. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
44%
jósága relatív.Attól függ mibe szeretnéd tenni.Simsonba elmegy,de én abba se tenném,van normálisabb olaj is.Magasfordulatú motorba csak akkor tedd ha fel akarod újítani.Pörgős kétüteműbe fullszintetikus versenyolajat kell használni.pl:Castrol Power1 2T Racing
2010. júl. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Mert kormol, nem olajoz elég jól, és még a hangja is sar vele még a Simsonnak is.

Én eddig MOL Sprint 2T-t használtam, sztem annál szarabbat ne vegyél.

Most meg Repsol Scooter 2T-t használok.

1 liter 2500 forint és tökéletes minőségű

2010. júl. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Simsonba jó mert annak mind1 hogy milyet kap.

Robogóba már érdemes full szintetikusat venni, én Repsol Scooter 2T-t töltök bele. Nem kell belőle sok, én már 700km-t mentem olajtöltés óta és még mindig nem gyulladt ki az olajlámpa.

Simsonomba Arol 2T-t használtam de mást nem is próbáltam bele szal nem tudom hogy jobban ment e volna vmi minőségi olajjal. Nekem azt mondta még a szerelő is hogy ezt tegyem bele és mindig is ilyet vettem.

2010. júl. 25. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%

13:41 vagyok


Én először Arol 2T-t vettem a Simsonba 1 flakonnal, de igen szar volt.

Azóta volt egy darabig Sprint 2T és már azzal is jobban gyorsult és hamarabb reagált a Simson a gázra.

A Repsollal meg még jobban.

Szóval a Simsonba se elég az Arol.

2010. júl. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Misuka válasza:
74%
Kedves motor tulajdonos urak hölgyek. Ami az AROL 2T mítoszt éveken keresztül illeti szeretnék rácáfolni. 33 éves vagyok. 16 éve használok egy ETZ 250 tipusu motorkerékpárt AROL 2T kenőanyagal. Tökéletesen működik a a mai napig. 52340km-et mutat az óra eböl 41000km-et én motoroztam bele. A hozzánem értőknek mondanám hogy a hozzá kevert olaj a gyorsulást gázra való reakciót nem befojásolja ez hülyeség! Valamint annak idején mire sokan emlékeznek és sokan nem a kutakon keverék benzint tankoltunk és AROL 2T volt a kúton hozzá keverve! Valamint simsonos kollégák ha az AROL 2T szar hogy ültök még mindig a paripán mert ugyanis ezeket a gépeket 1983-1990-ig gyártották amikor ti még valószínű nem is éltetek és a bácsikák AROL 2T vel használták és érdekes rátok maratt a motor NEM MENT tönkre. Akkoriba a 80-nas években nem volt full syntetikus motorolaj pontosabban lehet hogy volt de 2T motorba nem rakott senki. Felhívnám a figyelmet hogy ezekbe a motorkerékpárokba a gyártó NEM javasolja a szyntetikus olajat csak az ásványit. PÉNZ kidobás a drágább olaj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2012. aug. 20. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
47%
Amikor a Simsonokat gyártották , még a benzinben ólom volt , ezzel a kenése jobb volt és elég volt az Arol 2 t , illetve nem is nagyon lehetett mást kapni . A Sprint-nél lejjebb menni tényleg nem kell , de sokkal szebb a hangja pl.félszintetikus Valvoline scuoter 2 t vel mint Srinttel. Az hogy ki mit tesz bele , a saját döntés és tapasztalat alapján dől el. Ki kell próbálni többet .
2013. aug. 7. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
57%
a régi és mai 2t léghűtéses motorokhoz a hőterhelés miatt minimum rész szintetikus olaj az ajánlott.a full szinti a magas hőterhelés miatt az tudja legjobban kenni a dugót, hengert.nem arol ásványi olaj,ami a magas hőtől kokszolódik, ami koptatja a motort.30 éve nem volt más,csak arol.a szintetikus jobban tűri a magas hőt,jobban tapad a magas fordulatú alkarészekhez.a jobb kenés miatt kisebb a hőterhelés,jobb a specifikációja,nem szakad meg az olajfilm,nem kormol és kokszol,tisztább égés.az ásványi soha nem éri el a full szintjét.nincs taknyos kipufogó.30 éve a 4t is csak ásványival voltak,lett is bőven retek a motorban.ha ritkábban akarsz költeni a motorodra,akkor magas specifikációjú szintetikus, ISO GD,vagy olcsóbb rész szintetikus, legalább JASO FD vagy API TC minősítéssel,vagy CEC TSC-3.az ólom 4t szelep kenésre volt nem 2t-be.ezek itt meg a mekk mesterek.a 100%=0 pont misuka.az olajotok begyújtani még jó.
2015. okt. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
kisebb súrlódás,kevesebb hő,jobb hatásfok
2015. okt. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Régi gépekbe, trabi, Wartburg, Mz, simson, szivattyúk, hajómotor azok amik a keleti blokkban gyártódtak abba való az arol2t. Ezekbe full szintetikus szigorúan nem jó, sőt erősen kopik ez sajnos tapasztalat. Úgy vettem észre hogy az ásvány olaj jobb tapadású, vastagabb jobb alacsonyabb fordulatú nagyobb nyomatékú motorokhoz.
2016. ápr. 22. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!