Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tönkretettem a párom kocsiját?

Tönkretettem a párom kocsiját?

Figyelt kérdés
18 éves lány vagyok és nem olyan régóta van jogsim viszont ma elmentem a boltba a barátom kocsijával amit még sosem vezettem. Ahogy elindultam nagyon sokáig kellett tartanom a kuplungot mert nehezen indult el és utána rázkódott meg remegett az egész autó azt hittem szét fog esni.Nagyon büdi égett szag volt utána a kocsiban amit még a boltnál is éreztem. Lehet hogy rossz sebességből indultam?Tönkre mehetett az autó vagy a váltó?Ezen más fajta váltó van mint apáén. Az sokkal könyebben elindult de ez meg csak nagyon nehezen.Szerencsére a barátom nem látta de félek hogy mi lesz ha elromlott. Végig ilyen nagyon erős égett szag volt az autóban szóval lehet hogy valami kigyulladt vagy felrobbant,letört benne?Nem folyt az autóból semmi mert benéztem alá és láttam hogy nincs ilyen baj. Amikor már mentem vele akkor elég jól húzott és nem volt ilyen gyenge mint először. Le is fulladtam vele utána 3x amikor indulni akartam a bolttól olyan ideges voltam. Viszont 4. alkalommal meg tök simán ment. Ennek a váltója olyan nehezen veszi a fokozatokat és nem csak úgy becsusszan a sebesség mint a toyotánkba. Párom nagyon jó sofőr és nála soha nem vettem még észre ilyet pedig sok felé jártunk már együtt ezzel az autóval. Segítsetek légyszíves remélem nem rontottam el... :-(

2020. ápr. 17. 13:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Egyes helyett hármasban indultál szerintem. Azon kívül, hogy meggyepáltad a kuplungot sok baja nem lett. Szellőztesd ki az autót, mert ha a barátod kicsit is ért hozzá, akkor azonnal érezni fogja az égett kuplungszagot.
2020. ápr. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kicsit megégett a kuplung, komolyabb baja nem hiszem, hogy lett. Velünk akkor volt ilyen, amikor a Hungaroringre mentünk, és emelkedőn kellett araszolni 20 percen keresztül. Itt az lehetett a gond, hogy rossz fokozatból indultál, párszor én is elindultam kettesből, hármasból, úgy is el lehet, csak tovább kell csúsztatni a kuplungot, és az nem tesz jót neki.
2020. ápr. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem lett baja, fújd be a belsejét wc illatosítóval a motorteret is, de ne közvetlen csak úgy felette fújj el.


Nem lett baja, ez a ferodol szag, büdös , de csak kapott egy taslit. Kezdőként nekem is volt ilyen, azóta sem cseréltem kuplungot, pedig már 5 éve ennek lassan.

2020. ápr. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A kéziféket kiengedted?
2020. ápr. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nyilván a parfümöddel fújd be az autót ne WC illatosítóval...
2020. ápr. 17. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Feleségem is ezt csinálta kapott a kocsi új kuplungot mert az eredetit nehéz volt nyomni. Elment valami műkörmöshoz hármasban indult el és vettünk megint új kuplungot, 135 ezer volt a körme :) azt letört 2 nap múlva
2020. ápr. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Közben rájött a dologra... engem lepett meg a legjobban a reakciója mert nagyon imádja ezt a kocsit , de kb leszarta az egészet és adott egy puszit az arcomra :3
2020. ápr. 17. 18:39
 8/9 anonim ***** válasza:

Téged se tanítottak meg vezetni...

Egyébként megégetted a kuplungot rendesen, de egy alkalomtól még nem megy tönkre

2020. ápr. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a csávót el ne engedd! :D :D


Ez tényleg szeret téged! :D

2020. ápr. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!