Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes belevágni az autófénye...

Audigirl kérdése:

Érdemes belevágni az autófényező szakma kitanulásába?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

19 éves lány vagyok, az idén érettségiztem. Egészen az idei évig egyetemre szerettem volna menni, bizonyos szakokra, de rájöttem, hogy egyáltalán nem tudom elképzelni magam x éven át egy irodában ücsörögve. Most ott tartok, hogy nem tudom, mihez kezdjek.

Édesapám által már gyerekkorom óta az autók/motorok szerelmese vagyok, és az ezekkel kapcsolatos munkában teljes mértékben el tudnám képzelni magam, de bizonytalan vagyok, hogy vajon egy nőt hogyan fogadnának a tanfolyamon és később a munkában egyaránt.

Autószerelő nem lehetnék, nem hiszem hogy bírnám azt a féle fizikai munkát(apumon keresztül belelátok ezekbe), ezért gondoltam a fényezésre, ami mindig is érdekelt.

Ti mit gondoltok erről? Tudnék érvényesülni ebben a szakmában, mint nő?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2020. jún. 11. 18:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia ez a szakma nem a nemedtől függ hanem attól hogy jól elsajátítsd a szakmát én 30 éve dolgozom nőként és nagyon elégedettek velem a megrendelők

saját vállalkozásom van de voltam már üzemben is szóval ha ezen gondolkodsz nyugodtan indulj el ezen a pályán

2020. jún. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én nem csinálnám.Nekem karosszérialakatos a tanult szakmám.Tanulókoromban csiszoltam annyit,hogy örökre megutáltam :-)
2020. jún. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
68%

Én most csiszolok annyit hogy már unom. De zene mellett elvan az ember a gondolataival.


Ha erre vágysz megéri. Egy szakma sose rossz dolog. Ha meg mégsem tetszik akkor is megkeresel annyit hogy el tudj végezni egy másik szakmát.

2020. jún. 11. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Barnabas333 ***** válasza:
89%
Laikus, de autó mániásként azt mondom érdemes, sajnos egyre gyengébb fényezéssel árulják az új autókat. Esetleg szerintem fóliáznod is érdemes lenne...
2020. jún. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
45%
VAgy az autó villamosságot kitanulni, az is egy nagyon jó szakma és tisztább munka mint a fényezés.
2020. jún. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%

Diplomával sem kell ám csak az irodában ülni...


Egyébként ha minimális fizikai erő van benned, akkor ilyen szempontból nem gond a fényező szakma. Úgyis két emberes jó pár elem kezelése, nem a súlya, hanem a mérete és a fényezés védelme miatt.


Ettől függetlenül én nem lennék fényező. Gyakorlatilag folyamatos vegyszeres munka. Tudom, hogy vannak megfelelő védőfelszerelések, elszívás stb. De én akkor sem töltenék egy életet festékgőzben.


Ja és ha igazán jó akarsz lenni, akkor komoly kamra és szakértelem kell hozzá. De a jó fényező aranyat ér, és meg is fizetik rendesen.

2020. jún. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%
De ahogy előttem írták, ilyen vonalon a fóliázás és a villamosság sokkal "tisztább" és legalább ilyen jól fizető munka. Utóbbi viszont igen komoly önképzést igényel folyamatosan
2020. jún. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne lenne érdemes?

Mondjuk mostantól jól meg vannak szivatva a tanulók, ha valaki ezentúl szeretne iskolát végezni.

2020. jún. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%
Karosszerialakatosságot érdemes mellé kitanulni, vagy összeállni olyannal, aki ért hozzá. Akkor fixen nem maradsz kenyér nélkül. Sőt!
2020. jún. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szerintem az autóvillamosság és a fényező is jó szakma és várhatóan sokáig az is marad. Ha gyereket akarsz, a por és a gőzök miatt én az autóvillamosságot választanám, de mint előttem írták, a fényezéshez is megvannak a védőfelszerelések és egyéb megoldások.
2020. jún. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!