Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Beázott autó szagtalanítása?

Beázott autó szagtalanítása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Olyan kis butus voltam, hogy lehúzva hagytam a kocsi ablakait egy nagyon durva felhőszakadásban,persze szétázott minden. Utána még két napig ilyen idő volt, nem tudtam kiszellőztetni,mostanra rettentően bebüdösödött az egész autó.

Mit tudok tenni? 2 napja nyitva vannak az ajtók, hogy szellőzzön, de a szag nagyon ragaszkodik. Valami ötlet?



2020. jún. 13. 11:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Vidd el kárpittisztítóba.


Nekem volt már ilyen, akkor aznap elmentem a garázsba és hajszárítóval megszárítottam úgy használt neki.


De házi módszert tudok, nem biztos, hogy jó, de vasárnapi proginak jó.


Víz, ecet szappan bele egy flaskába és kárpitba dörzsölöd vasalóval ami vízes vasaló átvasalod gyorsan, hogy ne égjen oda majd porszívóval átmész rajta.


Lehet nem segít és mehetsz tisztítóba, de legalább megpróbáltad.

2020. jún. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Vidd el minél hamarabb valakihez, aki ért hozzá!! A büdös szag az akár PENÉSZ is lehet, amit ha nem kezelsz szétb*ssza a kocsidat és sokkal több lesz a javítási dih később. Szerintem ne próbálkozz, vidd el szervízbe, ha garanciális én ajánlom a márkaszervizeket.
2020. jún. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi, hát ez nagyon macerásnak tűnik. A tisztítóban megoldják ezt a problémát? Akkor az lesz.
2020. jún. 13. 12:12
 4/5 anonim válasza:
100%
Jobb esetben igen, rosszabb esetben ülés, kárpit csere, mégroszabb esetben bent maradt valahol a víz, ami később rozsdásodáshoz vezethet, én azt ajánlom, hogy vidd be megvizsgálni, ne várj vele sokat, erre ne sajnáld a pénzt mert később csak rosszabb lesz.
2020. jún. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Amit tehetsz. Én a helyedben nem vinném még el autókozmetikába meg sehova, mert ha a padló szőnyeg is rommá van ázva akkor az az életbe nem fog így megszáradni mert kegyetlen vastag és baromira megtudja inni magát. Persze lehet szárítgatni hajszárítóval, vagy beledobni az autóba egy hősugárzót de azt inkább ne és az sem lesz az igazi. A víz az rákerül a taposólemezre ami szépen elfogja rohasztani és onnan ki nem megy a víz csak akkor ha már lyukad az alja, de azt inkább ne várd meg mert kegyetlen sok meló, pénzbe is sok nem éri meg.

Szóval fogod és belül mindent kiszedsz belőle amit lehet, üléseket, padló szőnyeget ha az ajtó kárpit is vizes azt is. Aztán ha ez megvan akkor a szőnyeget meg üléseket egy takarítógéppel jó alaposan mosd át legalább 3 alkalommal menj át rajta hogy a benne ragadt kosz meg valószínűleg penész kimenjen belőle. Erre alkalmas tisztítószert vegyél. Ne azt a sprés kárpit tisztító vackot mert az csak felületre jó, ide komolyabb gépbe való vegyszer kell. Azt mosd át, és öblítsd át addig ameddig szívásnál nem lesz majdhogy nem tiszta a víz a szennyvíz tartályban. Ha ez megvan akkor a napos helyen szépen kiterítve szárítsd, ha már csak borulni kezd vidd fedél alá. A szőnyeget is amennyire lehet terítsd szét és 2-3 óránként forgasd a napon hogy száradjon mindkét oldalt. Ez napokig is elfog tartani ha esetleg rásegítesz hajszárítóval akkor talán gyorsabb vagy ha éjszakára beviszitek egy helyiségbe ahol lehetőleg szellőzzön vagy legyen páraelszívó és egy fűtést adni neki, más ötletem nincs.

Ha ki van belezve az autó erre visszatérve érdemes akkor a padló lemezt jó alaposan áttörölgetni áttakarítani hogy a penész meg mindenféle redva ami kitudja mióta rohad benne kijöjjön, meg ha vannak rozsda foltok érdemes levakarni és lekezelni ha már úgy is kivan belezve az autó.

Ha napi használós autó akkor egy ideig mellőzd vagy kérj kölcsön autót arra az időre vagy bérelj, de erre egy pár napot szánj rá ha nem akarod hogy emiatt jól bepárásodjon, bebüdösödjön és az berohadjon mert utána az életbe ki nem szeded azt a szagot akkor már a tetőkárpit is befogja inni az is repülhet, műanyag elemeket is átkell akkor már mosni, elektronikába is már tehet bajt ha a pára ott köt ki, és persze a rozsda is szaporodni fog gazdagon.

2020. jún. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!