Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használtautó vásárlásakor...

Használtautó vásárlásakor mennyi lehet a benne lévő maximum kilométer, amit még megvennétek?

Figyelt kérdés
2020. jún. 15. 16:57
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
199.999-ig tekerd vissza. Akkor még megvenném, állapot nem számít.
2020. jún. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sohasem a kilómétert kell nézni, bár én max 500 ezerig mennék el egy régebbi kocsinál, de csak akkor ha rendesen volt szervizelve, akár a szervizkönyvön kívül számlákkal igazolva. Ritka, de ki lehet ilyet is fogni.
2020. jún. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Vásárláskor állapotot veszünk. Nem kilométert.

Van az a sablon szöveg ami milliószor elhangzik itt. Jobb egy pályás 300e+os autó, mint egy városi 100+os.


De állapotot veszünk.

Meg kell nézetni az autót.

2020. jún. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
(amúgy az első csak egy szarkasztikus vicc akart lenni, remélem ez leesett)
2020. jún. 15. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%

Nekem is az állapot az első, de specifikusan 100.000 km felett semmiképp sem veszek használtan autót. Alapból 50.000 fölé is csak akkor megyek, ha valami nagyon erős indok van rá (pl. nagyon preferált felszereltség).


Nyilván nem mindegy hogy az adott kilométert autópályázással vagy városi kocsikázással töltötték, ha alaposan szét vannak verve a hűtőrács elején a lamellák akkor autópálya, ilyen esetben a megtett kilométert illetően elég sokat lehet nyújtózkodni.

2020. jún. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, de az állapot, semmilyen autószerelő nem lát a motorba, és mondjuk 450000 kilométerrel már sok jóra nem számíthatunk szerintem.
2020. jún. 15. 17:44
 7/9 anonim ***** válasza:
De, 450ezer km-t simán kibír egy motor, ha olajcserék rendesen voltak, és esetleg egy nagyobb felújításon is átesett, akkor simán be lehet vállalni.
2020. jún. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
95%

Egyszer volt nálam egy bérkocsi kicsit lezúztam a kipufogóját, meg bónuszként beleborítottam egy liter szörpöt, 37k volt benne. A kölcsönző legyintett, fel se vettek róla lapot, mert úgyis el ideje volt eladni (0 önrészes biztosítás volt rajta, szóval fizetnem nem kellett volna sehogy)


És én vigyáztam rá, gondolhatod, a másik 100 bérlő mit csinált vele

2020. jún. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki "állapotot vesz" kivéve azokat a vevőket akik a te autóra alkudoznak ever.... 😁

Szóval én inkább nem kockázatok már. Hétköznapi járós autónak max 4 éves és max 80k km-es autót veszek és két év múlva adom is el.

Jatszosnal meg úgyis mindegy, szóval ott nem nézem.

2020. jún. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!