Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használtautó kereskedőnél is...

Használtautó kereskedőnél is el lehet vinni a kiszemelt autót átnézetésre vásárlás előtt?

Figyelt kérdés
Vagy ezt nem engedik, mert rontaná a bizniszt, ezért meg kell elégedni azzal a szervizlappal, amit ők adnak?

2020. jún. 18. 13:58
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
85%
Persze hogy el lehet. Ha nem engedi, már fordulj is sarkon.
2020. jún. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ha engedi, akkor felteszem nincs is sok értelme elvinni megnézetni, mert olyan nyilvánvaló hibákat, amiket egy sima átvizsgálás kihoz, akkor nem hagynak benne, inkább olyan rejtetteket, amiket az átvizsgáló sem vesz észre.
2020. jún. 18. 14:04
 3/17 D. Brasco ***** válasza:
49%
Kerdező ez egy nagyon téves gondolat menet.....pont mint az hogy ha friss műszaki vizsga van az auton azzal minden rendben,mert sokan ezt is elhiszik.
2020. jún. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Ezek szerint sokan hisznek a kereskedőnek, és nem szánják rá az időt vagy a költséget az átvizsgáltatásra? Furcsa, ha ilyen nagyobb értékű dolgot bemondásra vesz a vevő.
2020. jún. 18. 14:15
 5/17 anonim ***** válasza:
57%
A legfontosabb a papirokat átnézni. Alvázszám, motorszám. Lekérni a gépjármű lekérdező oldalon a kilométer állást, hány tulaja volt, ha ilyen tizeniksz tulaja volt, akkor nem kell. Illesztéseket megnézni, alánézni, nem -e rozsdás stb.
2020. jún. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
A kilométerállásnak van jelentősége, ha úgy tekerik, hogy a trendet ne törje meg látványosan a grafikonon? Akkor sem tudod, hogy valós-e, amit ott kiír.
2020. jún. 18. 14:42
 7/17 anonim ***** válasza:
55%
A magyarországi km óra állását mutatja. Nem szokták minden műszaki előtt tekergetni, csak eladáskor.
2020. jún. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

HA nem engedi se jelent semmit.

Mert mivan ha ő egyedül van ott és nem tudja ott hagyni a boltot.

Úgy meg biztos nem adja oda egy vad idegennek hogy tessék, furikázz vele.

2020. jún. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Normális helyeken el, ha viszonylag normális állapotú autót néztél ki magadnak és azt mondják hogy nem engedik az ellenőrzést, akkor ott (ahogy már leírták) érdemes egyből megfordulni és elsétálni.


Aztán van pl. köztes eset, én egy elég drága autót vettem tavaly nyáron, alaposan átnéztük, kipróbáltuk, megnyomtuk neki hogy mit tud, de hibakód-kiolvasást specifikusan nem engedett az eladó, a magyarázata az volt, hogy félti az autót és nem akar valami kínai szutykot rákötni, de pl. felajánlotta hogy elmehetünk egy szakszervizbe és ott kiolvashatjuk.


Ez végül megtörtént és az autó hibátlan, patika állapotú volt a kódokat illetően is, mondjuk 4 éves autótól ez elvárható.

2020. jún. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

"Mert mivan ha ő egyedül van ott és nem tudja ott hagyni a boltot."


Ez azért furcsa, mert mi van, ha én el akarom vinni a kocsit a kedvenc szervizembe, ami nem a szomszéd utcában van, és ott esetleg várni kell, amíg sorra kerülök, és maga az átvizsgálás is időbe kerül. Ilyenkor végig ott ácsorog mellettem valaki a kereskedésből?


Nem egyszerűbb valami biztosítékot kérni? Pl. lefényképez engem a kereskedésben, felírja a nevemet az igazolványomról, amit oda tud adni a rendőrségnek, ha lelépek a kocsival.

2020. jún. 18. 17:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!