Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell váltani és a...

Hogyan kell váltani és a pedálokat kezelni kanyarodásnál, illetve pl gyalogos miatti lassításnál?

Figyelt kérdés

Kérlek ne harapjátok le a fejem. Sok-sok év kihagyás után újra tanulok vezetni és valami nagyon összekavarodik a fejemben, illetve bizonytalankodom, meg ugye le se fulladjak...

Az élet más területein is úgy mennek a dolgok, ha alaposan megértem és végiggondolom.



2020. júl. 10. 03:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy, mint egyenesben:

Ha lassítani akarsz, fékezel. Ha gyorsítani akarsz, gázt adsz.

Ha túl alacsony a fordulatszám és/vagy ha váltani fogsz, akkor kuplung.

2020. júl. 10. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 veterán vas ***** válasza:
55%

Egy mozdulatsort nem lehet "ujra" tanulni, az vagy van, vagy nincs.

Ha egykor elsajátítottad a vezetés alapjait, akkor ülj autóba, gyakorolj, és a régi mozdulatok előjönnek.

Amennyiben "végiggondolós" tipus vagy, akkor vedd elő a műszaki könyvet és nézd meg, hogy egyes pedálok, karok, kapcsolók, mit és hogyan működtetnek.


Azzal sajnos számolnod kell, hogy ha anno az oktatótól a tanfolyamon nem voltál képes megtanulni, akkor most sem fog menni.

2020. júl. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Inkabb menj el suliba, es vegyel par orat mindenkinek jobb lesz hidd el. Inkabb fizess ki 50 ezret mint megölj valakit. Szinte minden iskola vállal jogsival rendlkezőknek is oktatást, nem ciki
2020. júl. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Kérlek, hogy ne menj ki a közútra, ha az alapokon sokáig kell gondolkodnod, és ezt nem rosszindulatból mondom. Vegyél egy pár órát egy oktatóval a rutinpályán.
2020. júl. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Járok oktatóhoz, de valamiért bizonyos helyzetekben elbizonytalanodom.

Nyilván megtanultam anno, hiszen van jogosítványom, de 20 éve szereztem és a nulláról kezdem újra.

2020. júl. 10. 12:21
 6/13 A kérdező kommentje:
Nekem az nagyon sokat segítene, hogy ha valaki leírná, hogy ha pl jön 50-el négyesben és kanyarodna, de közben jön gyalogos is, akkor pontosan mit csinál.
2020. júl. 10. 12:29
 7/13 anonim ***** válasza:
Oktatót minek fizeted?
2020. júl. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Ezt a válaszodat segítségnek gondolod?


Igen, elmondja a dolgokat, de képzeld, ha elbizonytalanodom és többször át tudom mondjuk olvasni, jobban rögzül.


Nem értem, hasonló kérdésekre olyan segítőkész válaszok érkeztek.

2020. júl. 10. 13:03
 9/13 anonim ***** válasza:

Ez forgalom szituációtól függ, nincs egység

es képlet rá.

Oké kanyarodsz, de hol a gyalogos egyenesen előtted, vagy a kanyarodó útvonalon? Balra vagy jobbra? Kereszteződésről beszélünk?

2020. júl. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Mondjuk jobbra kanyarodom és a gyalogos ott kelne át, ahová kanyarodnék.
2020. júl. 10. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!