Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen következményekre...

Milyen következményekre számíthatok, ha kismotor jogosítvánnyal utast szállítok?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kérdésem az lenne, hogy van egy 50ccm-es motorom, illetve jogsim hozzá, tisztában vagyok vele, hogy szabály szerint 2 személy nem utazhat rajta, de most muszáj lesz! Ha a rendőr megállít egy esetleges ellenőrzéskor, milyen következményekre számíthatok?

2020. júl. 18. 16:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Szabálysértés, nincsen fix következmény, rendőri mérlegeléstől függ.


Azaz lehet, csak figyelmeztet, leszállítja az utast.


Helyszíni bírság esetén 5-50 ezer forint közötti összeg lehet. A Szabálysértési Törvény (2012. évi II. törvény 99. § (2)) szerint „A helyszíni bírság összege ötezer forinttól ötvenezer forintig, hat hónapon belül újabb szabálysértés elkövetése esetén hetvenezer forintig terjedhet.”


Illetve 16. § (1)

„Az eljárás alá vont személy eltiltható, illetve az e törvényben meghatározott esetben az eljárás alá vont személyt el kell tiltani a járművezetéstől, ha a szabálysértést engedélyhez kötött járművezetés szabályainak megszegésével követte el.”


Azaz eltiltás is lehet a vége, de nem kötelezően (lsd. (2)-es rész uo.)

2020. júl. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Engem szállítottak már így le mert vittem egy utast (akkoriban ezt folyamatosan csináltuk), de mindkettőnkön volt bukósisak úgyhogy csak szóltak érte, de nem lett belőle soha semmi.


De azért ez erősen függ a rendőr hangulatától.

2020. júl. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak voltak😊
2020. júl. 19. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!