Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi éri meg jobban? Drágább...

Mi éri meg jobban? Drágább használtautó kevesebb anyagi ráfordítással vagy olcsóbb, de több ráfizetéssel?

Figyelt kérdés

Pl:

A: 2017-os kocsi, 50 ezer km-el, minimális problémákkal. Rákölteni komolyabban 4-5 évig nem kell.


B: 2012-es autó, 170 ezer km-el, 2-3 százezer ráfordítással 1-2 éven belül.


C: 2008-as autó, 260 ezer km-el, 4-5 százezer ráfordítással, kb azonnal vásárlás után.


Csak referenciapéldákat írtam. Nincs jelenleg semmilyen autó kiszemelve, csak a véleményetekre vagyok kíváncsi, mi éri meg jobban anyagi szempontból.


2020. júl. 29. 12:57
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Új autót venni és akkor egy darabig nem kell rá költeni.
2020. júl. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nézzük másképpen.


Ha olcsóbbat nézel, több lesz a szar közte -> A drága idődet pazarolod, amit nem kapsz vissza. Lehet, hogy megtalálod elsőre az álomautódat ami fillérekbe kerül, de nem ez a jellemző. Plusz 99% hogy kb. rá fogod költeni az autó árát mégegyszer. (itt is lehetnek kivételek, lehet, hogy te leszel az az 1% aki vesz 300ezerért egy álomautót, amire 20ezres olajcserén kívül nem kell költeni, de valljuk be, ez nem jellemző :D)


Illetve ha veszel egy drágábbat, senki, még a jóisten sem fogja garantálni neked, hogy nem kell rákölteni, vagy nem romlik el 3 hét után javíthatatlanul. Ez minden használtautóra igaz.


Saját sztorim az, hogy legalja kocsikat nézegettem (mármint árban, 2-300ezer), de az 5. megnézése után feleszméltem, hogy márpedig csodák nincsenek... Elegem lett, megnéztem egy majdnem egymilliósat, és meg is vettem, mert annyira pöpec volt. Kb. egy 100-ast lehet rákölteni, és még évekig autó lesz.

2020. júl. 29. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
26%

Szerintem ez attól függ, hogy mennyit ér az időd. Ha aktív munkavégzéssel töltött óránként viszonylag jól keresel (mondjuk 5000 ft/óra vagy afelett), akkor kevésbé éri meg, mert a saját idődből kell megcsináltatnod.


Ha kb. semmit sem ér az időd (1000-2000 ft/óra vagy azalatt), akkor lehet inkább érdemes időt szánni rá, hogy megcsináld. Ezt viszont már te tudod.

2020. júl. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Azért függ attól is, hogy a vételáruk hogyan viszonyul egymáshoz.
2020. júl. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én azt szoktam mondani, hogy 5-6 éves kocsit kell venni jól átnézve és akkor még 8-10 évig kiszolgál.

1,5-2 millió körül. Általában csak a kötelező dolgokat kell cserélni.

2020. júl. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!