Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek a Finish...

Mi a véleményetek a Finish motorolaj adalékról?

Figyelt kérdés

Van egy autóm, ami szelepszár szimering kopása miatt elkezdett kissé füstölni, és olajat is fogyasztja minimálisan. (Kb 3 havonta fél-1 liter).

Hallottam erről a Finish adalékról, és az lenne a kérdésem, hogy ha ezt beleöntöm a motorba, akkor valamilyen szinten károsíthatja a motort?

Természetesen a szimeringek cserélve lesznek, csak amig nem jut el szerelőhez az autó, ideiglenesen oldanám meg a problémát a Finish-el.

Kérem csak olyan válaszoljon, aki érdemlegesen hozzá tud szólni a témához.



2020. aug. 3. 02:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha kopott az kopott. Nem fogja semmilyen adalék megoldani ideiglenesen sem.
2020. aug. 3. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
43%

Ott nem csak szimering baj van, sajnos.

De nem biztos, hogy a kopott motor miatt fogy az olaj, rengeteg autónál van már elektromos szintre is emelve a kartergáz visszavezetés, az ha bedugul, lekokszolódik, akkor lesz nagy olajfogyasztás.


Régi nagy szakik egyöntetű véleménye, hogy a finish-el adod meg a végső búcsút a motornak.


A csapágyazás az értékelni fogja, viszont a hengerek kenése szórással, fröcsköléssel történik a legtöbb motornál, ha túl sűrű az olaj, egész máshogy, máshova fogja szórni az olajat.


Vagy a főtengelyben, hajtókar alján, vagy kis fúvókákon keresztül olajozza a dugattyúk alját a motor.


Tedd bele inkább a legsűrűbb, de még gyárilag ajánlott olajat.

2020. aug. 3. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
39%

én használtam finish-t, de kétütemű autóba. Négyüteműbe is lehet használni, jobb lesz a kenés, de hasznosabb ha fullszint olajra cseréled a mostanit. A sűrűbb olaj nem motorszerelő, sőt lassabban indul a kenés, nehezebben áll fel az olajnyomás.


Autósboltokban kapható Winn's, és STP adalék, ami pont olyan jó, mint a Finish. Kárt nem okozol, inkább egy picit jobb lesz a kenés.


A Mazdámba szervizkor nem cseréltek olajat, hanem rátöltött a szerelő egy doboz STP-t, és elszámolták az olajcserét. Ezt úgy vettem észre, hogy egyszer a motortérben felejtették az üres dobozt. A motorban nem vettem észre károsodást.

2020. aug. 3. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tuti csak szimering bajos, mivel csak indításkor jelentkezik a füst illetve dugóban kicsit több időt eltöltve elinduláskor.

Kb 2 ezer km van a következő olajcseréig (8 ezrenként szoktam), de ezt nem szeretném megvárni, remélhetőleg még előtte eljut a szervízbe az autó.

2020. aug. 4. 01:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!