Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kereskedésben vagy magánszemél...

Kereskedésben vagy magánszemélytől jobb autót venni?

Figyelt kérdés

2020. aug. 14. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettönek van elönye és hátránya.

A kereskedönél, ha valami komolyabb személyröl van szó, aki ebböl él, akkor talán nem engedheti meg magának, hogy csaljon-átverjen, mert ha híre megy, az neki rossz.

Én mégis jobb szeretek magánszemélytöl venni. Akkor jobban képet tudok alkotni róla, milyen az illetö, hol-hogy tartotta, és el tudom dönteni, hogy akarom-e átvenni a használt autóját. Árban is általában jobban jár az ember, mert a kereskedö hasznát nem kell kifizetni.

2020. aug. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi kereskedésben vettük, első autó. Nagyon praktikus volt, úgy ment, mintha csak egy tv-t vettünk volna. Megegyeztünk, a kereskedés intézett minden papírt, még a biztosítást is megkötötték, elmentek az okmányirodába (külföldről behozott autó volt, rendszám nélkül), és néhány órával később hívtak, hogy mehetünk érte. Nekünk semmi dolgunk nem volt.

De ha értesz ezekhez a dolgokhoz, akkor szerintem tökmindegy.

2020. aug. 14. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
magánszemély (kivéve a tesók akiket kerülni kell)
2020. aug. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Magánszemélytől csakis. Már az is sokat elárul, hogy milyen a környezet, az eladó. Nagyon nagy valószínűséggel nem fogja a km órát tekergetni, mert nem ért hozzá és nincs hozzá szerszáma sem. Az, hogy át kell iratni stb. nem nagy valami.
2020. aug. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

komoly multal rendelkező kersskedésben érdemes laikusként autót venni


Ők általában nem árulnak bontószökevényeket.

Amugy magán ember is nagyon át tud ám bacni, és vele még nehezebb is utána harcolni az igazadért.


Én a kereskedést javaslom, de ne a sarki cigány kereskedőnél vedd, még véletlen se

Olyan cégnél vegyél ami rég üzemel már

(interneten utána lehet nézni sokmindennnek...:)

2020. aug. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5-ös:

Azért kapásból lehet mondani jópár kereskedést (nem írok neveket, a franc se akar pereskedni) amelyek évtizedek óta működnek és a szakma legalját képviselik. Egy-két hirhedt szerencsére azért már megszűnt.

2020. aug. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!