Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért jár jogosítvány nélküli...

Miért jár jogosítvány nélküli vezetésért eltiltás?

Figyelt kérdés

Elég abszurd felfogás szerintem. Még középiskolában egyik osztálytársamat elkapták jogsi nélküli vezetésért, miközben csinálta volna azt. Kb. a 20. óránál járt. Emiatt eltiltották a jogsi megszerzésétől asszem 2 évre. Azért vezetett, mert másképp nem tudott volna bejárni dolgozni, tömegközlekedéssel konkrétan másnap este kellett volna elindulnia, hogy beérjen reggelre. Mivel nem volt más választása, továbbra is jogosítvány nélkül járt be, mert éhenhaltak volna ha nem dolgozik, a környéken meg más munkahely nem volt amit ő is tudott volna csinálni. Szerencsére utána nem kapták el, így 2 év múlva megcsinálta a jogsit.

Kérdem én, ennek mi értelme volt? Miért jó az bárkinek is, hogy aki legálisan, jogosítvánnyal akar vezetni, annak megtiltják azt? Ha csak simán kapott volna egy büntetést, akkor csinálta volna tovább a jogsit (már ha marad rá pénze), és viszonylag hamar meg is tudta volna szerezni. De mivel eltiltották, így 2 évig illegálisan kellett vezetnie.



2020. szept. 10. 18:20
1 2
 1/12 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
85%
Igazad van. Akik ennyire sz*rnak a szabályokra, azokat egész életükben el kéne tiltani a vezetéstől.
2020. szept. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Azért, hogy legyen elég motiváció a jogsival vezetéshez. Gondolj bele, vezetéssel mások és saját épségedet veszélyezteted, ha nem tudod hogyan kell. Elég egy kis hiba és több családot kiírthatsz.
2020. szept. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

ácsi. a jogosítvány nélküli vezetés miatt büntették meg 2 évre (zárták ki a forgalomból) és nem a jogosítvány megszerzésétől tiltották el 2 évre.


jól tették. ne vezessen, ha nem vizsgázott le

2020. szept. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Teljesen jogos a büntetés, amit meg felhoztál az nagyon sovány kifogás.
2020. szept. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2020. szept. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#3: A kettő majdnem ugyan az, mivel tanulóként sem vehetett részt a forgalomban.

Az, hogy kapott büntetést az szerintem is teljesen jogos, csak az nem, hogy emiatt nem engedték vezetni szabályosan se.

#1: Hát ez az, aki ennyire szarik a szabályokra, az ugyanúgy fog jogsi nélkül is vezetni (mint ahogy tette a volt osztálytársam is). Ezért sem értem, hogy miért jó az bárkinek is, hogy megtiltják tőle hivatalosan a vezetést, míg ha nem tennék akkor csinálja jogsit és hivatalosan vezetne. Semmi értelme ennek. Ha valaki úgy vezet, hogy sosem járt tanfolyamra, nem szeretne jogosítványt szerezni, ott még megértem ha eltiltják (mondjuk sok értelme ekkor sincs), de aki már majdnem kész van a jogsival, annak nem látom semmi értelmét eltiltani.

2020. szept. 10. 20:00
 7/12 A kérdező kommentje:
#2: "Azért, hogy legyen elég motiváció a jogsival vezetéshez." De hát hiszen ezzel pont az ellenkezőjét érik el. El fog menni a kedve a jogsiszerzéstől (meg ugye "tiltva" is lesz neki), biztos hogy ez senkit sem fog arra motiválni hogy jogsival akarjon vezetni. Analóg példa: ha valakit mondjuk 2 évre eltiltanának a boltba járástól, mert nem vett maszkot (tudom, hülyeség, de példának jó), akkor nem lenne motiváltabb 2 év után sem maszkkal járkálni.
2020. szept. 10. 20:05
 8/12 anonim ***** válasza:
Hagyj menjen el a kedve a vezetéstől, ha ilyen hülye, hogy mások és saját életét veszélyezteti. Semmi sem fontosabb az emberi életnél, szerintem még kevés is ez a 2 év eltiltás. #2 vagyok
2020. szept. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Szerintem jobb lenne engedni, hogy akkor tudjon megtanulni rendesen vezetni. Sőt, én inkább azt csinálnám, hogy kötelezővé tenném hogy mondjuk 1 éven belül vizsgázzon le, és ha nem teljesíti, akkor kap X százezer Forint büntetést, vagy eltiltást, vagy valamit.
2020. szept. 10. 21:03
 10/12 anonim ***** válasza:
54%

Nagyon egyszerű a képlet:van jogosítvány=vezethetsz magadtól,nincs jogosítvány=nem vezethetsz magadtól.

Nincs de 20 óra meg de munkába kell mennem,vagy van vagy nincs.

Így érthető?

2020. szept. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!