Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan tudom csökkenteni...

Hogyan tudom csökkenteni motorkerékpárral a vadállatokkal történő ütközés esélyét?

Figyelt kérdés

2020. szept. 24. 06:06
A kérdező szavazást indított:
30-40 km/h-val haladok.
50-60 km/h-val haladok.
70-80 km/h-val haladok.
A megengedett legnagyobb sebességgel haladok.
22 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább úgy, ha el se indulsz. Csak ráülsz es brümmögsz. Így 100% hogy nem ütközöl vaddal.
2020. szept. 24. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
Vadriasztóval.
2020. szept. 24. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
70%
Lassan menny
2020. szept. 24. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Meg ha van rá lehetőség, ne hajnalba meg sötétedéskor közlekedj vele
2020. szept. 24. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
84%
Engem az érdekelne hogy ezt a kérdést milyen megfontolásból teszed fel amikor ennek semmi értelme nincs. Főleg az a szavazás.
2020. szept. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igenis Puzsér úr! Ezentúl olyan kérdéseket fogok feltenni, amelyek elnyerik a tetszését.
2020. szept. 24. 08:31
 7/15 anonim ***** válasza:

Motorkerékpár vagy autó, ebben a kérdésben nem számít. Én hetente vezetek hajnali órákban hazafelé. Minden évben látok legalább 2-3 vadat. Voltak kisállatok, de már őz is. Ilyen órákban 60 és 70 közötti sebességgel szoktam haladni a látási viszonyok és vadveszély miatt. Eddig bevált. Ezt ajánlom neked is.

Persze a legjobb, ha nem indulsz el abban az időszakban, amikor aktívak. A nappali vadgázolás

2020. szept. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Éveken át jártam horgászni a Tiszára edzésképpen kerékpárral. Az oda vezető úton több helyen is ki van téve a vadveszélyre figyelmeztető tábla, de ezt nem nagyon akarják az autósok figyelembe venni.Ennek eredményeként nyár végére az út széle tele van üvegszilánkokkal, autóalkatrész darabokkal.Több ilyen karambol eredményét láttam saját szememmel. Rengeteg az őz errefelé, vannak vaddisznók is, ezek rendesen le tudják amortizálni a kocsit is, egy motorosra nyilván még nagyobb veszélyt jelentenek.Én a bringán hallom ha zörög a bozót, ilyenkor lassítok de sokszor kiugrottak elém is vadak. Autóból motorról a hallásra nem tudsz hagyatkozni, marad az odafigyelés, a kitáblázott helyeken a sebesség helyes megválasztásával.A nappali órák biztonságosabbak, a vadas ütközések legnagyobb része éjszaka történik.Velem alegdurvább eset az mountainbikeozás közben történt a Mátrában. Egy dózerúton jöttünk lefelé haverommal, szokásos 50-55 km/h-val amikor úgy 60-70 méterre tőlem egy szarvas futott át az úton. Haver ordított hátulról, hogy fékezz, fékezz,nem értettem, hogy miért, az állat már áthaladt, de azért lassítottam. Ebben a pillanatban pont előttem vágódott ki a bozótból egy hatalmas szarvasbika, majdnem telibetrafált, a másikat üldözte. Haverom látta ahogy szalad utána lefelé a hegyoldalon azért kiabált. Kemény helyzet volt.
2020. szept. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
22%

Én ugyan csak évente kb 20-szor motorozok szürkület után, általában Sümeg fele menet. Sümeg előtti kb 20 km végig erdős, nagyon sok vaddal. Itt nagyjából 50-70 közötti tempóban közlekedem, pont ezért. Volt már necces élményem régebben egy macskával.


Amúgy egyik leghatékonyabb mód az esély csökkentésére, ha nem mész szürkület után kisebb erdei utacskákon. Autóúton, autópályán még nem láttam vadat, illetve ott szélesebb az út, van leállósáv, hamarabb észreveszed valószínűleg.

2020. szept. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem tudsz motorozni teljesen mindegy mit javasolnak és ne legyél nagyképű !!!
2020. szept. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!