Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Auto takaritashoz, kivul -...

Auto takaritashoz, kivul - belul milyen itthoni tisztitoszereket lehet hasznalni?

Figyelt kérdés

#otthon #Tisztitoszerekkel
2020. okt. 4. 19:42
 1/10 anonim ***** válasza:
1000 Ft-os nagyságrend a Tesco-ban az autómosó sampon, ablaktisztító és műszerfalápoló
2020. okt. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés.
2020. okt. 4. 20:21
 3/10 anonim ***** válasza:
Akkor menj rá Cif-fel, meg dörzsiszivaccsal, ha ennyire spúr vagy... Arra hívtam fel a figyelmet, hogy jobban jársz a rá való szerekkel, ami összegben sem jelenthet problémát annak, aki megengedhet magának egy autót. Tesco meg nyitva mindig
2020. okt. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem baj ha nem erted csak ne reklamozd a sajat egyszeruseged.
2020. okt. 4. 20:26
 5/10 anonim ***** válasza:

Kívülre simán lemoshatod folyékony szappannal. Én is csináltam már. Az bőr semleges, nem marja meg a fényezést se.


Belül meg szintén egy nedves ronggyal.


De amúgy tényleg 2 liter autósampon 600-800 Ft Tescoban. Legolcsóbb is jó lehet.

2020. okt. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
41%

Ablakmosót lehet használni az üvegekhez és tükrökhöz, sósavat lemezfelnihez, vanish kárpittisztítót pedig a kárpitokhoz. Külsőre nem tudom mi lehet jó.


1-es válaszoló, a kérdezőnek 1000 oka lehet, hogy miért otthoni cuccokkal akar autót mosni, itt csak te égeted magad... Egyébként akik a “tesa” szót használják általában pont azok tengődnek a családiból.

2020. okt. 4. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%
Megszólítottam, mert általában a tesák ilyen ruppótlanok 😂
2020. okt. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
8. koszi a tippet!
2020. okt. 4. 21:18
 9/10 anonim ***** válasza:

Külső tisztítás: gyakorlatilag mindegy, mert amit egy jó alapos meleg vizes áztatás nem hoz le, azt más is nehezen. Az otthoni tisztítószerek általában zsíroldásban jók, arra meg az autó karosszériánál olyan nagy szükség nincsen (viszont a szélvédő/ablakok belső oldalán igen - oda tökéletes bármilyen alkoholos ablaktisztító).


Karosszérián a máshogy le nem jövő dolgokat (pl. meghúzták kicsit parkolóban és rákenődött a másik autó festése) WD40-nel szoktam leszedni, de azt utána nagyon gyorsan és alaposan le kell mosni/törölni mert ha rajt marad károsítja a fényezést.


Belül ami még látványos csodát tud tenni az az ecset + porszívó kombó, egy puha ecsettel fellazítod a résekbe beült port és másik kezedben a porszívó.

Youtube-on van egy csomó video, hogy olivaolajjal törlik át a műszeralat meg a műanyag részeket, én még nem mertem megpróbálni, maradok a nedves rongynál.


Kárpittisztítókkal általában rossz tapasztalatom van, nálam az a 2-3 amit próbáltam mind foltot hagyott (fekete kárpit, Skoda).

2020. okt. 5. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kárpittisztítóval nálam is az a baj, hogy alig alig hozza ki a piszkot és foltosan szárad.
2020. okt. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!