Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tönkretették az autószervizben...

Tönkretették az autószervizben a kocsimat majd még pluszban kifizettették a feleslegesen rendelt alkatrészeket! Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Szervizben volt a kocsim, dpf szűrőt kellett cserélni. A szerelő 1 hét után azt mondta, hogy nem is azzal lesz a gond, hanem csak az elektronikus gázpedál romlott el, megrendelte. Újabb 1 hét után hívott, hogy kész a kocsi, menjek érte. Ott kijelentette, hogy nem a gázpedállal volt a baj és nem is DPF-el hanem az egész elektronika elromlott. Mutogatott videókat, hogy össze-vissza villogtak a lámpák és nem indult el. Pedig semmi ilyen baja nem volt addig! Elmondás szerint csak a márkaszervizben tudták helyrepofozni egy használt elektronikai egységgel és beprogramozni. Így az előre kalkulált 200 ezer forint helyett 580 ezer forint lett a végszámla, plusz ki kell fizetnem a 40 ezres pedált is amit odanyomott a kezembe, mert az nem az ő hibája, hogy nekem rossz az autóm. Örüljek hogy megjavította. Kiabálás lett a vége, mire kijött az összes szerelője és követelték rajtam a pénzt. Mondtam, hogy rendőrt hívok ha nem adják vissza kocsimat, de arra azzal jöttek, hogy nem ők rontották el, ők eskü alatt fogják vallani hogy én elektronikai hibásan hoztam be a kocsit és nem vagyok hajlandó fizetni! Engem fognak lopás miatt elvitetni.

Bátyámnak kellett odahoznia kölcsönbe a pénzt. Hogy fordulhat manapság ilyen elő? Milyen világ van? Azt hittem ennek a már rég vége van. Mit tehettem volna? Álljak neki velük verekedni? Senki nem védi meg az átlagembert manapság? Ha rendőrt hívok és hatan vallanak ellenem akkor tényleg én kerülök bajba.


2020. nov. 11. 21:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
49%
Már bocs, de ha gondolkodtál volna, és nem hagyod magad bármiféle alap nélkül megfélemlíteni, akkor most nem kellene előadnod ezt a proli rinyálást gyakorin, hogy jaj szegény kisember...
2020. nov. 12. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Morzsi007 ***** válasza:
100%

DPF-et nem akkor cserélünk, mikor az ismerős szerint nem menne át a műszakin.

Milyen autó, mennyi éves, mennyi km van benne, ha szabad tudni?

2020. nov. 12. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
52%

Kamu, ilyen nincs. 200 helyett senki nem fog 580at fizetni ilyen szituban. :D

Elhiszem hogy van digitális oktatás, és kurvára unatkoztok, de ennél jobb kamut találj ki.

2020. nov. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Ford Focus 2008 évjárat kombi. Majd 300 ezer km, eddig nem volt cserélve a DPF.
2020. nov. 12. 14:18
 15/17 Morzsi007 ***** válasza:
Akkor a DPF mégsem lett kicserélve?
2020. nov. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Csináltak neki valami villogás hókuszpókuszt, aztán annyira beijedtek a tesójával, hogy ott hagytak több mint fél misit.


Ha jól veszem le, szerinte márkaszervíz sem volt.


Nem mondd el mindent, ennyi.

2020. nov. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

Lett beletéve egy használt ECU amit a márkaszerviz programozott be. Meg van a csomagtartóban egy feles gázpedál.

Az ECU-t nem kértem mert semmi baja nem volt addig, de állításuk szerint az autó visszafulladása nem az eltömődött, elhasználódott DPF miatt volt, hanem az elektronika haldoklott már akkor is. A DPF-et meg kitisztították és újraprogramozták mintha új lenne a kocsiban.

Szerintem ez így nem volt korrekt.

2020. nov. 12. 22:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!