Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érthető hogy a kereskedőknek...

Érthető hogy a kereskedőknek kamuzni kell már?

Figyelt kérdés

Szeretném leszögezni, hogy nem védeni akarom az autókereskedőket. Illetve tudom, hogy vannak becsületesek is.

Ugyanakkor valahol megértem azt is, hogy egyre inkább rákényszerülnek arra, hogy ferdítgessenek, vagy egyenesen hazudjanak valamit az autóval kapcsoaltban.


Szerintem manapság iszonyúan irreális elvárásai vannak az emberek nagy részének egy használtautóval kapcsolatban.

Tényleg ott tartunk, hogy 550-ből legyen meg papírozva, teli tankkal. Igaz 20 éves, de karcolás ne legyen rajta, és 150.000 km-nél többet se menjen (átlag paraszt nem jutott még el oda, hogy pályázó autót kell venni). Nem lehet rajta parkolási sérülés, se rozsdafolt. Ebay-es vastagságmérővel kell rohanni autót venni, mert az ugye hiteles. Katalizátor? Hibátlanul kell, hogy műküdjön. Hát mi az már, hogy 20 éves autóban gyengébb a hatásfoka.


Van egy kerekskedő ismerősöm, ő mesél közben storykat, hogy milyen indokokkal keresik meg. Volt aki fél év !! használat után visszament hozzá, mi az már hogy a 18 éves focus-án elromlott a központi zár, ezt a kereskedőnek kell állnia. A személyes kedvencem mondjuk az aki a kiégett izzót a kereskedővel akarta kicseréltetni (wtf???).


Ő is pont ezt mondja amit én már évek óta látok. Bemegy hozzá az ember, neki olcsó, 20 éves, kevés km-es, patika autó kell. Ha nem füllent valamiben akkor nem tudja eladni.


A paraszt inkább viszi a tekert autót, mert a lelki világa nyugodtabb lesz tőle.



2021. jan. 28. 16:20
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Mi a kérdés?
2021. jan. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Valójában nincs kérdés..a leírtakat tudjuk.
2021. jan. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
84%
A marketing törvényesített átbszás...akár autónepper csinálja, akár más kereskedő.
2021. jan. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

jó kereskedőnek semmi szüksége nincs hazudozásra. nehezebb úgy eladni, az tény, de vajon megéri az elégedett ügyfél helyett pont arra pályázni, hogy visszajöjjön?


persze a mocskos neppereknél ez elvi kérdés, hogy ha már egy rejtett hibát eltitkol, akkor maximum hőbörögni fognak visszamenni, mert ha letagadja, úgysem lesz se idejük, se pénzük pereskedni, szóval majd szépen hazamennek. aztán csodálkoznak, hogy a internet központú világban pár hónap, és a kutya nem fog hozzájuk még csak be se térni, mert valamelyik "hisztiblog" megírta az egyik csalódott ügyfél sztoriját...

2021. jan. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Nem igazán találtam kérdést én sem, viszont a leírtakkal egyet értek. Persze hogy kamuzni kell néha a kereskedőnek, ha 20 éves keveset futott jól karbantartott német prémiumot szeretne a vevő 600 ezerből.
2021. jan. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
61%
Mindenki azt vesz, amit akar, sosem értettem, miert szidják ennyire a neppereket?
2021. jan. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
75%
6. válaszadó: amikor téged ráznak át, megtudod majd.
2021. jan. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
92%
Számtalan autót vettem már. Ha a kereskedő árult jót, azt vettem, ha magánszemély, akkor azt. Jól megnézem mit vettem, ha valami elromlott, azért nem az eladót szidtam, hisz nem ő tehet róla. 6 voltam.
2021. jan. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 batragramzadarma ***** válasza:
Én öreg premium autót vettem.Teljesen laikusnak mentem autót venni.Vannak hibái viszont a kasztnija patika.Van rajta olyasmi ami nem működik pl de nem rohangálok vissza a kereskedőhöz.Ez egy majd 20 éves autó felfogom igy és csodák nincsenek használt autónál.
2021. jan. 29. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!