Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » VW Scirocco mennyire éri meg,...

VW Scirocco mennyire éri meg, a motort NEM figyelembe véve?

Figyelt kérdés
MK3 Scirocco, szigorúan az újabb EA211 TSI-vel (ami elvileg nem igazán problémás) mennyire jó vétel? Jelenleg VW csoportos autókon gondolkodom, amik erre a platformra épültek, de a legtöbb, ami nálam szóba jönne, az valamivel drágább a Scirocconál, habár nem sokkal. Ha a motort nem vesszük figyelembe, mennyire macerás és drága a fenntartása a többi korabeli VW csoportoshoz képest, pl. Seat Leon?
2021. jan. 29. 17:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Őmmm... motor nélkül akarod használni?

Azért mégiscsak az az autó szíve.

2021. jan. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%
Ócska Alfa Brera koppintás Golf alapokon. Kb. a Golf és Audi TT között van félúton.
2021. jan. 29. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Kollégámnak a vezérműlánc ugrott át rajta.
2021. jan. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
29%
Ezen már nem fog átugrani a vezérműlánc, mivel ez szíjas motor.
2021. jan. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Tényleg. Azt írják a germánok hogy gondozásmentes fogasszíj. Nem tudom ez mit jelent. De láttam 9 éve náluk olyan diesel motort is amin szíj hajtotta az olajpumpát a kuplungharangon belül.

Kérdeztem mikor kell cserélni. Azt mondták ez élettartamra szól.

2021. jan. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha nincs sok pénz rá inkább hanyagold.
2021. jan. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#1 Nyilván, de mivel mindenképpen 1.4 TSI-t akarok, ezért az most mellékes.


#3 Direkt írtam, hogy szigorúan az újabb TSI-vel kellene, mert a réginél probléma volt a láncos vezérlés, de az újabbak már szíjasak. Szóval nem kéne lepontozni #4-et.


#5 Én úgy olvastam, hogy átlagos 60-80e kilométer a gyárilag előírt csereperiódusa a vezérlésnek. A dízel marhaságok meg nem érdekelnek, mert akkor sem vennék dízelt, ha ingyen adnák.


#6 Alapvetően nem gond a pénz. Autószerelő vagyok, szóval ha gáz van, akkor munkadíjat nem kell fizetnem és alkatrészt is féláron veszek. Viszont ettől még nyilván én is keresem a legjobb választást, mint bárki más. A Scirocco olcsóbb papíron, mint a másik kiszemelt Leon, viszont ha a fenntartása drágább, akkor hosszú távon nem éri meg és inkább a Leont választanám. Ez volt a kérdésem lényege.

2021. jan. 30. 05:33
 8/11 anonim ***** válasza:
66%
#4-es vagyok. Sok hülye csak a lepontozást tudja nyomkodni, ahelyett, hogy tájékozódnának néha kicsit alaposabban. Nem baj, legalább megint tudják nyomni az x-et.
2021. jan. 30. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

“ Szóval nem kéne lepontozni #4-et.”


3, 5 vagyok. Mint látod engem is lepontoztak. Szerintem szimplán megjöttek a lepontozó barmok.

Pl. Az 5-ös válaszon nem tudom mit lehet lepontozni, ahol leírom hogy benéztem valamit, és hogy mit írnak. De választ nagy eséllyel nem fogunk kapni, mert ezek 20 alatti iq-val írni nem tudnak.

2021. jan. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%

#9-es, ez így van. Megmaradtak a húsz éve puffogtatott szarságoknál, és nem veszik észre, hogy közben mennyit fejlődtek a dolgok.

Az én autóm is szíjhajtású, és a csökött agyukkal fel sem tudnák fogni, hogy bizony olajban úszik a vezérműszíj. Külső szemlélő lánchajtásnak gondolhatná, de valójában olajálló vezérműszíj van a fedél alatt, 200.000 km csereperiódussal.

2021. jan. 30. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!